Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Companion Animal Hospital
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Week 8
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Tuesday, October 16, 2018
Nevis6
#2 (9-Man) Stephen-Argyle55
at  ArgyleFINAL
Clearbrook-Gonvick34
Kittson County Central20
at  HallockFINAL
Wednesday, October 17, 2018
New Ulm Cathedral43
Springfield15
at  SpringfieldFINAL
Concordia Academy0
#2 (AA) Minneapolis North54
at  Minneapolis NorthFINAL
Blackduck54
Red Lake6
at  Red LakeFINAL
Minneapolis Roosevelt39
St. Paul Harding20
at  BakkenFINAL
#10 (9-Man) Cook County24
#6 (9-Man) South Ridge28
at  CulverFINAL
Mound Westonka30
St. Paul Central12
at  GriffinFINAL
St. Paul Johnson67
Minneapolis Washburn0
at  Minneapolis WashburnFINAL
Hibbing7
Duluth East47
at  Duluth EastFINAL
#5 (AAAA) Providence Academy42
Fridley21
at  FridleyFINAL
Academy Force8
St. Paul Highland Park44
at  Highland ParkFINAL
Floodwood38
Lake of the Woods14
at  BaudetteFINAL
Cass Lake-Bena0
Lake Park-Audubon1
at  Lake ParkForfeit
East Grand Forks32
Pequot Lakes29
at  Pequot LakesFINAL
Bagley21
Warroad48
at  WarroadFINAL
Ely16
North Woods43
at  CookFINAL
Belle Plaine6
Albert Lea47
at  Albert LeaFINAL
Granada-Huntley-EC/Truman12
Alden-Conger/G-E42
at  AldenFINAL
Moorhead22
Alexandria47
at  AlexandriaFINAL
Holy Family Catholic12
#6 (AAA) Annandale32
at  AnnandaleFINAL
Henry Sibley7
Apple Valley14
at  Apple ValleyFINAL
#2 (AAAA) Winona20
Austin16
at  AustinFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta7
#2 (A) BOLD35
at  OliviaFINAL
Breckenridge21
Barnesville20
at  BarnesvilleFINAL
St. Cloud Apollo7
Becker22
at  BeckerFINAL
Rothsay12
Bertha-Hewitt52
at  BerthaFINAL
Red Lake County34
Badger/Greenbush-Middle River8
at  BadgerFINAL
Princeton30
Big Lake41
at  Big LakeFINAL
Littlefork-Big Falls40
Bigfork8
at  BigforkFINAL
Anoka21
#2 (AAAAAA) Blaine34
at  BlaineFINAL
Rushford-Peterson14
#4 (A) Blooming Prairie47
at  Blooming PrairieFINAL
Benilde-St. Margaret's35
Bloomington Jefferson34
at  Bloomington StadiumFINAL
Mesabi East20
Braham28
at  BrahamFINAL
Hancock20
Brandon/Evansville40
at  BrandonFINAL
St. Paul Humboldt6
#4 (AAA) Breck52
at  BreckFINAL
Minnetonka26
Burnsville28
at  BurnsvilleFINAL
Stewartville21
Byron29
at  ByronFINAL
St. Charles8
#1 (AA) Caledonia33
at  CaledoniaFINAL
Onamia6
Carlton56
at  CarltonFINAL
Totino-Grace34
#5 (AAAAAA) Champlin Park41
at  Champlin ParkFINAL
#3 (AAAAA) Waconia20
#10 (AAAAA) Chanhassen8
at  ChanhassenFINAL
Dover-Eyota31
#8 (AA) Chatfield12
at  ChatfieldFINAL
Monticello28
Chisago Lakes Area21
at  LindstromFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's16
Cleveland31
at  ClevelandFINAL
#8 (AAAA) Hermantown0
#6 (AAAA) Cloquet14
at  CloquetFINAL
Minneapolis Edison0
Columbia Heights49
at  Columbia HeightsFINAL
Brooklyn Center12
St. Paul Como Park32
at  GriffinFINAL
Fillmore Central55
Winona Cotter6
at  Winona StateFINAL
Wrenshall0
#4 (9-Man) Cromwell-Wright1
at  CromwellForfeit
Zimmerman10
#10 (AAAA) Dassel-Cokato19
at  CokatoFINAL
Rush City12
Deer River30
at  Deer RiverFINAL
Thief River Falls0
#3 (AAAA) Detroit Lakes55
at  Detroit LakesFINAL
Fergus Falls6
Dilworth-Glyndon-Felton24
at  GlyndonFINAL
Centennial26
#8 (AAAAAA) East Ridge30
at  East RidgeFINAL
#6 (AAAAAA) Edina0
#3 (AAAAAA) Eden Prairie21
at  Eden PrairieFINAL
MACCRAY14
Edgerton/Ellsworth50
at  EdgertonFINAL
Cambridge-Isanti48
#4 (AAAAA) Elk River44
at  Elk RiverFINAL
Two Harbors45
Eveleth-Gilbert8
at  EvelethFINAL
New Ulm0
#5 (AAA) Fairmont56
at  FairmontFINAL
Mankato East30
Faribault16
at  FaribaultFINAL
Lakeville South59
Farmington21
at  FarmingtonFINAL
St. Cloud Cathedral12
Foley32
at  FoleyFINAL
Polk County West13
Fosston6
at  FosstonFINAL
United North Central6
Frazee30
at  FrazeeFINAL
Southland0
#7 (A) Goodhue34
at  GoodhueFINAL
Duluth Denfeld28
Grand Rapids22
at  Grand RapidsFINAL
Kingsland12
Hayfield40
at  HayfieldFINAL
Kelliher/Northome53
Hill City/Northland16
at  Hill CityFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley38
Hillcrest Lutheran Academy12
at  Fergus FallsFINAL
Russell-Tyler-Ruthton27
#9 (9-Man) Hills-Beaver Creek36
at  HillsFINAL
East Central20
Hinckley-Finlayson30
at  HinckleyFINAL
Coon Rapids7
Hopkins21
at  HopkinsFINAL
Holdingford47
Howard Lake-Waverly-Winsted12
at  Howard LakeFINAL
Sauk Rapids-Rice13
#1 (AAAA) Hutchinson48
at  HutchinsonFINAL
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper13
#11 (AAAAA) Irondale41
at  IrondaleFINAL
McGregor54
Isle76
at  IsleFINAL
Marshall39
#8 (AAA) Jordan42
at  JordanFINAL
Lake City28
Kasson-Mantorville55
at  KassonFINAL
New York Mills32
Kimball Area53
at  KimballFINAL
#6 (AA) Royalton8
#10 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg29
at  MurdockFINAL
Plainview-Elgin-Millville36
La Crescent-Hokah21
at  La CrescentFINAL
#10 (AA) New Richland-H-E-G63
Lake Crystal-Wellcome Memorial7
at  Lake CrystalFINAL
Sleepy Eye27
Lakeview45
at  CottonwoodFINAL
Eagan0
#1 (AAAAAA) Lakeville North55
at  Lakeville NorthFINAL
Mabel-Canton26
Lanesboro20
at  LanesboroFINAL
Warren-Alvarado-Oslo44
Laporte14
at  LaporteFINAL
Maple River50
LeSueur-Henderson14
at  LeSueurFINAL
Mayer Lutheran15
Lester Prairie/Holy Trinity31
at  Lester PrairieFINAL
Cannon Falls6
Lewiston-Altura14
at  LewistonFINAL
Glencoe-Silver Lake27
Litchfield20
at  LitchfieldFINAL
Bethlehem Academy6
St. Clair/Loyola14
at  St. ClairFINAL
Windom Area6
Luverne41
at  LuverneFINAL
#7 (9-Man) Houston40
Lyle-Pacelli22
at  LyleFINAL
Fertile-Beltrami0
#3 (A) Mahnomen/Waubun40
at  WaubunFINAL
Red Wing0
#8 (AAAAA) Mankato West67
at  Mankato WestFINAL
Wayzata34
Maple Grove38
at  Maple GroveFINAL
#11 (AA) Paynesville Area72
Maple Lake16
at  Maple LakeFINAL
Eden Valley-Watkins22
Melrose36
at  MelroseFINAL
Little Falls20
Milaca54
at  MilacaFINAL
Lac qui Parle Valley10
#1 (A) Minneota55
at  MinneotaFINAL
Kenyon-Wanamingo20
Minnesota Valley Lutheran26
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Benson0
Minnewaska Area45
at  GlenwoodFINAL
Osakis30
Montevideo28
at  MontevideoFINAL
Aitkin8
Moose Lake-Willow River27
at  Willow RiverFINAL
Esko20
#3 (AAA) Mora28
at  MoraFINAL
Heron Lake-Okabena/Fulda14
#5 (9-Man) Mountain Lake Area63
at  Mountain LakeFINAL
Albany22
#7 (AAA) New London-Spicer27
at  New LondonFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart13
Nicollet40
at  NicolletFINAL
Mahtomedi41
North St. Paul7
at  North St. PaulFINAL
Rochester Century31
Northfield0
at  NorthfieldFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop36
Norwood-Young America28
at  NorwoodFINAL
Mountain Iron-Buhl46
Ogilvie14
at  OgilvieFINAL
#7 (AAAA) Holy Angels7
Orono31
at  OronoFINAL
#8 (A) Dawson-Boyd48
Ortonville0
at  OrtonvilleFINAL
St. Michael-Albertville41
Osseo21
at  OsseoFINAL
New Prague13
#1 (AAAAA) Owatonna55
at  OwatonnaFINAL
Simley13
Park of Cottage Grove28
at  Cottage GroveFINAL
Underwood52
Park Christian6
at  MoorheadFINAL
Perham50
Park Rapids Area16
at  Park RapidsFINAL
Browerville/Eagle Valley20
Parkers Prairie32
at  Parkers PrairieFINAL
#5 (AA) Hawley52
Pelican Rapids27
at  Pelican RapidsFINAL
Rockford0
#1 (AAA) Pierz66
at  PierzFINAL
Staples-Motley22
#7 (AA) Pillager44
at  PillagerFINAL
Crosby-Ironton14
Pine City8
at  Pine CityFINAL
#9 (AAA) Jackson County Central14
#9 (AA) Pipestone Area13
at  PipestoneFINAL
Eastview28
Prior Lake14
at  Prior LakeFINAL
North Branch57
Proctor6
at  ProctorFINAL
Grand Meadow26
Randolph6
at  RandolphFINAL
Martin County West0
#3 (AA) Redwood Valley34
at  Redwood FallsFINAL
Red Rock Central28
Renville County West20
at  DanubeFINAL
Bloomington Kennedy69
Richfield42
at  RichfieldFINAL
Chaska27
Robbinsdale Armstrong20
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Rochester Mayo7
Rochester John Marshall0
at  Rochester John MarshallFINAL
Pine Island10
#2 (AAA) Rochester Lourdes44
at  Rochester LourdesFINAL
#10 (AAAAAA) Buffalo41
Rogers20
at  RogersFINAL
Crookston12
Roseau35
at  RoseauFINAL
#9 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall21
Roseville0
at  RosevilleFINAL
Minneapolis South31
St. Agnes28
at  SeaFoam StadiumFINAL
Brainerd42
Sartell-St. Stephen0
at  SartellFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City21
Sauk Centre14
at  Sauk CentreFINAL
#7 (AAAAAA) Rosemount17
Shakopee14
at  ShakopeeFINAL
#4 (AA) Waterville-Elysian-Morristown61
Sibley East6
at  ArlingtonFINAL
Minneapolis Southwest14
#4 (AAAA) SMB42
at  BlakeFINAL
#6 (AAAAA) Hastings35
South St. Paul9
at  South St. PaulFINAL
LeRoy-Ostrander38
#1 (9-Man) Spring Grove63
at  Spring GroveFINAL
Forest Lake7
#9 (AAAAA) Spring Lake Park32
at  Spring Lake ParkFINAL
#10 (AAA) Spectrum34
St. Anthony Village36
at  St. Anthony VillageFINAL
#5 (AAAAA) Bemidji31
St. Cloud Tech30
at  St. Cloud StateF/OT
Minneapolis Henry33
St. Croix Lutheran63
at  St. Croix LutheranFINAL
Andover14
St. Francis39
at  St. FrancisFINAL
Blue Earth Area35
St. James Area0
at  St. JamesFINAL
DeLaSalle13
St. Louis Park51
at  St. Louis ParkFINAL
Hill-Murray0
#2 (AAAAA) St. Thomas Academy52
at  St. Thomas AcademyFINAL
#4 (AAAAAA) Woodbury33
Stillwater Area7
at  StillwaterFINAL
Park Center14
Tartan42
at  TartanFINAL
Murray County Central6
Tracy-Milroy-Balaton22
at  TracyFINAL
St. Peter6
Tri-City United19
at  MontgomeryFINAL
Medford6
#6 (A) United South Central54
at  WellsFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa29
Upsala/Swanville Area38
at  SwanvilleFINAL
International Falls42
Virginia20
at  VirginiaFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton13
Wabasha-Kellogg16
at  WabashaFINAL
Adrian13
Wabasso25
at  WabassoFINAL
Long Prairie-Grey Eagle13
Wadena-Deer Creek42
at  WadenaFINAL
Worthington0
Waseca62
at  WasecaFINAL
Delano47
Watertown-Mayer6
at  WatertownFINAL
#5 (A) Otter Tail Central42
West Central Area/Ashby2
at  BarrettFINAL
Cedar Mountain/Comfrey22
Westbrook-Walnut Grove24
at  WestbrookFINAL
#3 (9-Man) Verndale42
Wheaton/Herman-Norcross0
at  WheatonFINAL
Mounds View21
White Bear Lake7
at  White Bear LakeFINAL
Rocori0
#9 (AAAA) Willmar46
at  WillmarFINAL
Northern Freeze6
Win-E-Mac54
at  Win-E-MacFINAL
Canby14
Yellow Medicine East2
at  Granite FallsFINAL
Triton14
Zumbrota-Mazeppa35
at  ZumbrotaFINAL
Chisholm30
Silver Bay34
at  Silver BayFINAL
Chisholm0
Barnum1
at  BarnumForfeit
Thursday, October 18, 2018
Goodridge/Grygla20
#8 (9-Man) NCE/U-H21
at  UlenFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com