Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Taco John's
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Week 7
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Thursday, October 11, 2018
Canby14
Adrian12
at  AdrianFINAL
Goodridge/Grygla40
Nevis28
at  NevisFINAL
Warren-Alvarado-Oslo16
Clearbrook-Gonvick40
at  ClearbrookFINAL
Esko20
Crosby-Ironton14
at  CrosbyF/2OT
Win-E-Mac12
Kittson County Central21
at  HallockFINAL
#1 (A) Minneota52
Lakeview12
at  CottonwoodFINAL
Moose Lake-Willow River22
Pine City12
at  Pine CityFINAL
Friday, October 12, 2018
Wabasso13
Murray County Central20
at  SlaytonFINAL
Fridley63
Academy Force14
at  New Life AcademyFINAL
#4 (AAAA) SMB17
St. Paul Johnson0
at  BakkenFINAL
Concordia Academy16
#10 (AAA) Spectrum58
at  SpectrumFINAL
Brooklyn Center17
St. Paul Humboldt10
at  HumboldtFINAL
#9 (AAAAA) Spring Lake Park42
Park Center0
at  Brooklyn ParkFINAL
Pelican Rapids51
Crookston14
at  CrookstonFINAL
Hibbing8
Duluth Denfeld51
at  Duluth DenfeldFINAL
#3 (AAAA) Detroit Lakes42
East Grand Forks14
at  East Grand ForksFINAL
Roseau6
#7 (AA) Pillager63
at  PillagerFINAL
Minneapolis Washburn27
Minneapolis Southwest37
at  Minneapolis SouthwestFINAL
#3 (AAAAA) Waconia6
#7 (AAAA) Holy Angels7
at  Holy AngelsFINAL
#2 (A) BOLD64
Atwater-Cosmos-Grove City7
at  Grove CityFINAL
#3 (AAA) Mora64
Aitkin36
at  AitkinFINAL
Foley0
Albany28
at  AlbanyFINAL
Sauk Rapids-Rice22
Alexandria21
at  AlexandriaFINAL
#4 (AAAAA) Elk River28
Andover26
at  AndoverFINAL
Osseo14
Anoka28
at  AnokaFINAL
Red Lake14
Bagley40
at  BagleyFINAL
Braham8
Barnum42
at  BarnumFINAL
#10 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg42
Belgrade-Brooten-Elrosa6
at  BelgradeFINAL
#5 (AAA) Fairmont34
Belle Plaine0
at  Belle PlaineFINAL
Richfield0
Benilde-St. Margaret's62
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Montevideo35
Benson34
at  BensonF/OT
Lester Prairie/Holy Trinity38
Bethlehem Academy6
at  FaribaultFINAL
St. Cloud Apollo24
Big Lake14
at  Big LakeFINAL
Badger/Greenbush-Middle River8
Blackduck26
at  BlackduckFINAL
#10 (AAAAA) Chanhassen28
Bloomington Kennedy6
at  Bloomington StadiumFINAL
Moorhead6
Brainerd21
at  BrainerdFINAL
Park Christian0
Brandon/Evansville50
at  BrandonFINAL
Frazee12
Breckenridge41
at  BreckenridgeFINAL
Kimball Area40
Browerville/Eagle Valley21
at  BrowervilleFINAL
Chisago Lakes Area35
#10 (AAAAAA) Buffalo62
at  BuffaloFINAL
Madelia19
Buffalo Lake-Hector-Stewart28
at  HectorFINAL
St. Francis35
Cambridge-Isanti34
at  CambridgeF/OT
#1 (AA) Caledonia32
Cannon Falls7
at  Cannon FallsFINAL
#5 (9-Man) Mountain Lake Area33
Cedar Mountain/Comfrey14
at  MorganFINAL
#5 (AAAAAA) Champlin Park24
Centennial21
at  CentennialFINAL
Bloomington Jefferson7
Chaska35
at  ChaskaFINAL
Duluth East20
#6 (AAAA) Cloquet38
at  CloquetFINAL
Mountain Iron-Buhl0
#10 (9-Man) Cook County22
at  Grand MaraisFINAL
Robbinsdale Armstrong40
Coon Rapids25
at  Coon RapidsFINAL
Yellow Medicine East7
#8 (A) Dawson-Boyd61
at  DawsonFINAL
Litchfield13
Delano20
at  DelanoFINAL
Orono48
DeLaSalle30
at  DeLaSalleFINAL
Zumbrota-Mazeppa21
Dover-Eyota41
at  EyotaFINAL
Mesabi East26
East Central6
at  FinlaysonFINAL
Eagan0
Eastview45
at  EastviewFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted20
Eden Valley-Watkins54
at  Eden ValleyFINAL
Maple Grove14
#6 (AAAAAA) Edina21
at  EdinaFINAL
Minneapolis South14
Minneapolis Edison18
at  Minneapolis EdisonFINAL
Silver Bay34
Ely30
at  ElyFINAL
Park Rapids Area12
Fergus Falls13
at  Fergus FallsFINAL
Fosston0
Fertile-Beltrami44
at  FertileFINAL
Wabasha-Kellogg14
Fillmore Central47
at  HarmonyFINAL
Hopkins26
Forest Lake7
at  Forest LakeFINAL
Sibley East14
Gibbon-Fairfax-Winthrop58
at  WinthropFINAL
Nicollet52
Granada-Huntley-EC/Truman0
at  GranadaFINAL
#6 (AAA) Annandale21
Glencoe-Silver Lake0
at  GlencoeFINAL
Virginia22
Greenway/Nashwauk-Keewatin56
at  ColeraineFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove35
Grand Meadow6
at  Grand MeadowFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley8
Hancock41
at  HancockFINAL
Apple Valley0
#6 (AAAAA) Hastings34
at  HastingsFINAL
Barnesville18
#5 (AA) Hawley19
at  HawleyFINAL
Proctor7
#8 (AAAA) Hermantown15
at  HermantownFINAL
Wheaton/Herman-Norcross39
Hillcrest Lutheran Academy19
at  Fergus FallsFINAL
South St. Paul33
Hill-Murray7
at  Hill-MurrayFINAL
Renville County West30
#9 (9-Man) Hills-Beaver Creek50
at  HillsFINAL
Melrose28
Holdingford6
at  HoldingfordFINAL
#10 (AAAA) Dassel-Cokato7
Holy Family Catholic32
at  VictoriaFINAL
Lanesboro0
#7 (9-Man) Houston24
at  HoustonFINAL
Rocori8
#1 (AAAA) Hutchinson25
at  HutchinsonFINAL
Eveleth-Gilbert6
International Falls22
at  International FallsFINAL
Bigfork8
Isle52
at  IsleFINAL
#6 (A) United South Central40
Janesville-Waldorf-Pemberton6
at  JanesvilleFINAL
Lake of the Woods8
Kelliher/Northome52
at  KelliherFINAL
#7 (A) Goodhue51
Kingsland6
at  Spring ValleyFINAL
La Crescent-Hokah7
Lake City18
at  Lake CityFINAL
#9 (A) Ada-Borup-West44
Lake Park-Audubon7
at  Lake ParkFINAL
Shakopee20
Lakeville South48
at  Lakeville SouthFINAL
#2 (9-Man) Stephen-Argyle1
Laporte0
at  LaporteForfeit
Norwood-Young America6
Lake Crystal-Wellcome Memorial24
at  Lake CrystalFINAL
Lyle-Pacelli6
LeRoy-Ostrander24
at  LeRoyFINAL
#7 (AAA) New London-Spicer48
Little Falls8
at  Little FallsFINAL
Hill City/Northland0
Littlefork-Big Falls58
at  LittleforkFINAL
West Central Area/Ashby36
Long Prairie-Grey Eagle13
at  Long PrairieFINAL
Martin County West0
Luverne28
at  LuverneFINAL
Randolph61
Mabel-Canton24
at  MabelFINAL
Heron Lake-Okabena/Fulda30
MACCRAY26
at  MaynardFINAL
Tartan21
Mahtomedi17
at  MahtomediFINAL
Austin36
Mankato East35
at  Mankato EastFINAL
Faribault6
#8 (AAAAA) Mankato West48
at  Mankato WestFINAL
Tri-City United7
Marshall54
at  Southwest MN StateFINAL
#4 (A) Blooming Prairie48
Mayer Lutheran34
at  Mayer LutheranFINAL
Carlton33
McGregor18
at  McGregorFINAL
Minnesota Valley Lutheran26
Medford35
at  MedfordFINAL
#3 (AAAAAA) Eden Prairie23
Minnetonka16
at  MinnetonkaFINAL
Rogers30
Monticello40
at  MonticelloFINAL
Sauk Centre26
Morris Area/Chokio-Alberta48
at  UM-MorrisFINAL
St. Croix Lutheran21
Mound Westonka20
at  MoundFINAL
Roseville10
Mounds View7
at  Mounds ViewFINAL
Rochester Mayo67
New Prague27
at  New PragueFINAL
#8 (AAA) Jordan64
New Ulm6
at  New UlmFINAL
Tracy-Milroy-Balaton14
New Ulm Cathedral24
at  New UlmFINAL
Parkers Prairie46
New York Mills22
at  New York MillsFINAL
Grand Rapids7
North Branch30
at  North BranchFINAL
#8 (9-Man) NCE/U-H49
Northern Freeze6
at  NewfoldenFINAL
LeSueur-Henderson12
#10 (AA) New Richland-H-E-G28
at  New RichlandFINAL
#4 (9-Man) Cromwell-Wright64
Onamia0
at  OnamiaFINAL
Minnewaska Area21
Osakis0
at  OsakisFINAL
United North Central6
#5 (A) Otter Tail Central56
at  HenningFINAL
Northfield11
#1 (AAAAA) Owatonna29
at  OwatonnaFINAL
#2 (AAAAA) St. Thomas Academy49
Park of Cottage Grove14
at  Cottage GroveFINAL
#1 (AAA) Pierz47
#11 (AA) Paynesville Area14
at  PaynesvilleFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton13
Perham46
at  PerhamFINAL
Kasson-Mantorville13
Pine Island27
at  Pine IslandFINAL
Blue Earth Area6
#9 (AA) Pipestone Area35
at  PipestoneFINAL
Byron57
Plainview-Elgin-Millville16
at  PlainviewFINAL
St. Cloud Tech16
Princeton37
at  PrincetonFINAL
St. Paul Highland Park0
#5 (AAAA) Providence Academy41
at  Providence AcademyFINAL
Warroad22
Red Lake County28
at  Red Lake FallsF/OT
Westbrook-Walnut Grove22
Red Rock Central23
at  LambertonFINAL
#2 (AAAA) Winona48
Red Wing8
at  Red WingFINAL
Windom Area0
#3 (AA) Redwood Valley35
at  Redwood FallsFINAL
North St. Paul6
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper54
at  Robbinsdale CooperFINAL
Rochester John Marshall18
Rochester Century29
at  Rochester CenturyFINAL
Maple Lake6
Rockford14
at  RockfordFINAL
Burnsville25
#7 (AAAAAA) Rosemount26
at  RosemountFINAL
Underwood42
Rothsay6
at  RothsayFINAL
Upsala/Swanville Area14
#6 (AA) Royalton28
at  RoyaltonFINAL
Hinckley-Finlayson32
Rush City6
at  Rush CityFINAL
Hayfield6
Rushford-Peterson49
at  RushfordFINAL
Edgerton/Ellsworth26
Russell-Tyler-Ruthton20
at  TylerFINAL
Minneapolis Roosevelt0
St. Agnes39
at  SeaFoam StadiumFINAL
#5 (AAAAA) Bemidji50
Sartell-St. Stephen6
at  SartellFINAL
Henry Sibley14
Simley28
at  SimleyFINAL
Springfield45
Sleepy Eye42
at  Sleepy EyeFINAL
Alden-Conger/G-E30
Sleepy Eye Saint Mary's26
at  Sleepy EyeFINAL
Winona Cotter8
Southland45
at  AdamsFINAL
Columbia Heights13
St. Anthony Village41
at  St. Anthony VillageFINAL
#8 (AA) Chatfield22
St. Charles6
at  St. CharlesFINAL
Zimmerman53
St. Cloud Cathedral20
at  St. Cloud StateFINAL
#9 (AAA) Jackson County Central67
St. James Area17
at  St. JamesFINAL
#11 (AAAAA) Irondale28
St. Louis Park35
at  St. Louis ParkFINAL
#2 (AA) Minneapolis North58
St. Paul Como Park0
at  GriffinFINAL
#4 (AAA) Breck51
St. Paul Harding0
at  BakkenFINAL
Waseca42
St. Peter13
at  St. PeterFINAL
Wadena-Deer Creek24
Staples-Motley18
at  StaplesF/OT
#2 (AAA) Rochester Lourdes40
Stewartville14
at  StewartvilleFINAL
St. Michael-Albertville0
Stillwater Area7
at  StillwaterFINAL
Pequot Lakes28
Thief River Falls7
at  Northland CTCFINAL
#2 (AAAAAA) Blaine17
Totino-Grace0
at  Totino-GraceFINAL
Lewiston-Altura0
Triton7
at  Dodge CenterFINAL
Bertha-Hewitt32
#3 (9-Man) Verndale50
at  VerndaleFINAL
Polk County West21
Walker-Hackensack-Akeley12
at  WalkerFINAL
Milaca28
Watertown-Mayer7
at  WatertownFINAL
Maple River0
#4 (AA) Waterville-Elysian-Morristown38
at  WatervilleFINAL
Farmington33
Wayzata49
at  WayzataFINAL
Becker18
#9 (AAAA) Willmar56
at  WillmarFINAL
#8 (AAAAAA) East Ridge17
#4 (AAAAAA) Woodbury20
at  WoodburyFINAL
Albert Lea13
Worthington15
at  WorthingtonFINAL
Ogilvie38
Wrenshall0
at  WrenshallFINAL
St. Paul Central50
Minneapolis Henry20
at  Minneapolis HenryFINAL
Kenyon-Wanamingo6
St. Clair/Loyola22
at  St. ClairFINAL
North Woods60
Floodwood22
at  FloodwoodFINAL
Deer River1
Chisholm0
at  ChisholmForfeit
#6 (9-Man) South Ridge44
Chisholm20
at  ChisholmFINAL
Pine River-Backus0
Cass Lake-Bena1
at  Cass LakeForfeit
Ortonville34
Lac qui Parle Valley13
at  MadisonFINAL
White Bear Lake28
#9 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall36
at  St. Thomas UniversityFINAL
#1 (AAAAAA) Lakeville North38
Prior Lake3
at  TCO Performance CenterFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com