Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Janet Swenson - State Farm Insurance
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Week 4
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Thursday, September 20, 2018
#6 (AA) Royalton12
New York Mills7
at  New York MillsFINAL
Friday, September 21, 2018
#2 (9-Man) Stephen-Argyle42
Kittson County Central0
at  HallockFINAL
Sleepy Eye14
Adrian23
at  AdrianFINAL
St. Agnes40
St. Paul Humboldt12
at  HumboldtFINAL
St. Paul Highland Park14
St. Paul Central32
at  GriffinFINAL
North Woods26
#10 (9-Man) Cook County38
at  Grand MaraisFINAL
Duluth East6
Duluth Denfeld19
at  Duluth DenfeldFINAL
Fergus Falls20
East Grand Forks14
at  East Grand ForksFINAL
St. Croix Lutheran31
Fridley35
at  FridleyFINAL
#10 (AAA) Spectrum66
Minneapolis Edison8
at  Minneapolis EdisonFINAL
Hill City/Northland14
Sleepy Eye Saint Mary's76
at  Sleepy EyeFINAL
St. Paul Johnson7
Minneapolis Southwest0
at  Minneapolis SouthwestFINAL
Perham49
Thief River Falls18
at  Northland CTCFINAL
#5 (AAAAA) Bemidji43
Moorhead28
at  MoorheadFINAL
Warren-Alvarado-Oslo8
Goodridge/Grygla28
at  GryglaFINAL
Badger/Greenbush-Middle River12
#9 (A) Ada-Borup-West34
at  AdaFINAL
Pine City12
Aitkin24
at  AitkinFINAL
Glencoe-Silver Lake0
Albany35
at  AlbanyFINAL
Waseca60
Albert Lea6
at  Albert LeaFINAL
Rocori12
Alexandria24
at  AlexandriaFINAL
#10 (AAAAAA) Buffalo63
Andover40
at  AndoverFINAL
Litchfield12
#6 (AAA) Annandale21
at  AnnandaleFINAL
Totino-Grace33
Anoka0
at  AnokaFINAL
Faribault48
Austin14
at  AustinFINAL
Minnewaska Area8
#2 (A) BOLD54
at  OliviaFINAL
Walker-Hackensack-Akeley48
Bagley17
at  BagleyFINAL
Pelican Rapids0
Barnesville53
at  BarnesvilleFINAL
Browerville/Eagle Valley44
Belgrade-Brooten-Elrosa7
at  BelgradeFINAL
Belle Plaine0
#8 (AAA) Jordan64
at  JordanFINAL
Kenyon-Wanamingo28
Bethlehem Academy13
at  FaribaultFINAL
#9 (AAAA) Willmar55
Big Lake7
at  Big LakeFINAL
Minneapolis Washburn8
#4 (AAAA) SMB24
at  BlakeFINAL
#3 (AAAAA) Waconia31
Bloomington Jefferson7
at  Bloomington StadiumFINAL
Martin County West0
Blue Earth Area42
at  Blue EarthFINAL
Rush City16
Braham34
at  BrahamFINAL
Sauk Rapids-Rice14
Brainerd34
at  BrainerdFINAL
Bertha-Hewitt14
Brandon/Evansville44
at  BrandonFINAL
#2 (AA) Minneapolis North54
#4 (AAA) Breck28
at  BreckFINAL
Crookston0
Breckenridge32
at  BreckenridgeFINAL
Granada-Huntley-EC/Truman8
Buffalo Lake-Hector-Stewart46
at  HectorFINAL
La Crescent-Hokah0
Byron42
at  ByronFINAL
Lewiston-Altura7
#1 (AA) Caledonia49
at  CaledoniaFINAL
Monticello20
Cambridge-Isanti49
at  CambridgeFINAL
Lakeview14
Canby33
at  CanbyFINAL
Edgerton/Ellsworth22
Cedar Mountain/Comfrey34
at  MorganFINAL
Benilde-St. Margaret's33
#10 (AAAAA) Chanhassen36
at  ChanhassenFINAL
Zumbrota-Mazeppa13
#8 (AA) Chatfield42
at  ChatfieldFINAL
Win-E-Mac24
Clearbrook-Gonvick14
at  ClearbrookFINAL
Alden-Conger/G-E38
Cleveland24
at  ClevelandFINAL
North Branch18
#6 (AAAA) Cloquet14
at  CloquetFINAL
Brooklyn Center0
Concordia Academy34
at  Concordia AcademyFINAL
#4 (A) Blooming Prairie58
Winona Cotter0
at  Winona StateFINAL
Watertown-Mayer7
#10 (AAAA) Dassel-Cokato54
at  CokatoFINAL
Lac qui Parle Valley13
#8 (A) Dawson-Boyd56
at  DawsonFINAL
#7 (AAAA) Holy Angels21
DeLaSalle7
at  DeLaSalleFINAL
Park Rapids Area14
#3 (AAAA) Detroit Lakes42
at  Detroit LakesFINAL
Cannon Falls16
Dover-Eyota29
at  EyotaFINAL
Shakopee14
Eagan10
at  EaganFINAL
Rockford31
Eden Valley-Watkins14
at  Eden ValleyFINAL
Eastview3
#6 (AAAAAA) Edina16
at  EdinaFINAL
Chisago Lakes Area21
#4 (AAAAA) Elk River28
at  Elk RiverFINAL
#6 (9-Man) South Ridge29
Ely0
at  ElyFINAL
Moose Lake-Willow River22
Esko14
at  EskoFINAL
Tri-City United25
#5 (AAA) Fairmont41
at  FairmontFINAL
#7 (AAAAAA) Rosemount35
Farmington7
at  FarmingtonFINAL
Kingsland6
Fillmore Central41
at  HarmonyFINAL
Bigfork14
Floodwood46
at  FloodwoodFINAL
#7 (AAA) New London-Spicer41
Foley6
at  FoleyFINAL
Roseau33
Frazee24
at  FrazeeFINAL
#10 (AA) New Richland-H-E-G27
Gibbon-Fairfax-Winthrop20
at  WinthropFINAL
Hayfield0
#7 (A) Goodhue40
at  GoodhueFINAL
Underwood28
Hancock19
at  HancockFINAL
Long Prairie-Grey Eagle14
#5 (AA) Hawley42
at  HawleyFINAL
Grand Rapids8
#8 (AAAA) Hermantown34
at  HermantownFINAL
Renville County West42
Heron Lake-Okabena/Fulda48
at  Heron LakeF/OT
Proctor0
Hibbing14
at  HibbingFINAL
Park Christian41
Hillcrest Lutheran Academy40
at  Fergus FallsFINAL
Tartan42
Hill-Murray6
at  Hill-MurrayFINAL
Deer River23
Hinckley-Finlayson8
at  HinckleyFINAL
Delano31
Holy Family Catholic28
at  VictoriaFINAL
Mabel-Canton0
#7 (9-Man) Houston42
at  HoustonFINAL
Becker21
#1 (AAAA) Hutchinson34
at  HutchinsonFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin44
International Falls0
at  International FallsFINAL
Coon Rapids21
#11 (AAAAA) Irondale23
at  IrondaleFINAL
Windom Area0
#9 (AAA) Jackson County Central51
at  JacksonFINAL
Kimball Area33
#10 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg45
at  MurdockFINAL
#2 (AAA) Rochester Lourdes42
Lake City6
at  Lake CityFINAL
Maple River46
Lake Crystal-Wellcome Memorial21
at  Lake CrystalFINAL
Fosston14
Lake Park-Audubon19
at  Lake ParkFINAL
#1 (AAAAAA) Lakeville North28
Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
LeRoy-Ostrander8
Lanesboro26
at  LanesboroFINAL
#8 (9-Man) NCE/U-H51
Laporte14
at  LaporteFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton0
Lester Prairie/Holy Trinity29
at  Lester PrairieFINAL
Lake of the Woods22
Littlefork-Big Falls36
at  LittleforkFINAL
Grand Meadow41
Lyle-Pacelli0
at  LyleFINAL
Red Rock Central41
MACCRAY26
at  MaynardFINAL
#2 (AAAA) Winona25
#8 (AAAAA) Mankato West14
at  Mankato WestFINAL
Burnsville17
Maple Grove7
at  Maple GroveFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted8
Maple Lake37
at  Maple LakeFINAL
Medford6
Mayer Lutheran42
at  Mayer LutheranFINAL
#4 (9-Man) Cromwell-Wright77
McGregor22
at  McGregorFINAL
Barnum32
Mesabi East6
at  AuroraFINAL
Columbia Heights42
Minneapolis Roosevelt14
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Prior Lake7
Minnetonka9
at  MinnetonkaFINAL
Sauk Centre22
Montevideo35
at  MontevideoFINAL
Crosby-Ironton16
#3 (AAA) Mora37
at  MoraFINAL
Benson14
Morris Area/Chokio-Alberta48
at  UM-MorrisFINAL
Academy Force0
Mound Westonka48
at  MoundFINAL
Silver Bay7
Mountain Iron-Buhl50
at  Mountain IronFINAL
Northfield49
New Prague13
at  New PragueFINAL
Marshall58
New Ulm0
at  New UlmFINAL
Madelia13
Nicollet7
at  NicolletFINAL
Park Center31
North St. Paul24
at  North St. PaulFINAL
Nevis28
Northern Freeze44
at  NewfoldenFINAL
#4 (AA) Waterville-Elysian-Morristown27
Norwood-Young America0
at  NorwoodFINAL
Carlton8
Ogilvie48
at  OgilvieFINAL
Kelliher/Northome50
Onamia0
at  OnamiaFINAL
Chaska13
Orono28
at  OronoFINAL
Tracy-Milroy-Balaton22
Ortonville21
at  OrtonvilleFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City20
Osakis27
at  OsakisFINAL
#5 (AAAAAA) Champlin Park35
Osseo3
at  OsseoFINAL
Staples-Motley12
#5 (A) Otter Tail Central52
at  Battle LakeFINAL
Rochester John Marshall0
#1 (AAAAA) Owatonna34
at  OwatonnaFINAL
Apple Valley8
Park of Cottage Grove28
at  Cottage GroveFINAL
Holdingford20
#11 (AA) Paynesville Area50
at  PaynesvilleFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton20
Pequot Lakes18
at  Pequot LakesFINAL
Melrose34
#1 (AAA) Pierz42
at  PierzFINAL
Luverne12
#9 (AA) Pipestone Area33
at  PipestoneFINAL
Kasson-Mantorville28
Plainview-Elgin-Millville29
at  PlainviewF/OT
St. Cloud Apollo36
Princeton20
at  PrincetonFINAL
Minneapolis Henry0
#5 (AAAA) Providence Academy54
at  Providence AcademyFINAL
Red Lake0
Red Lake County46
at  Red Lake FallsFINAL
Mankato East29
Red Wing12
at  Red WingFINAL
Forest Lake27
Robbinsdale Armstrong45
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Bloomington Kennedy10
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper41
at  Robbinsdale CooperFINAL
Rochester Mayo17
Rochester Century20
at  Rochester CenturyFINAL
#8 (AAAAAA) East Ridge24
Roseville22
at  RosevilleFINAL
Wheaton/Herman-Norcross22
Rothsay6
at  RothsayFINAL
#5 (9-Man) Mountain Lake Area29
Russell-Tyler-Ruthton6
at  TylerFINAL
Triton21
St. Charles28
at  St. CharlesFINAL
St. Cloud Tech43
Sartell-St. Stephen20
at  SartellFINAL
LeSueur-Henderson38
Sibley East6
at  ArlingtonFINAL
#6 (AAAAA) Hastings14
Simley6
at  SimleyFINAL
Henry Sibley21
South St. Paul27
at  South St. PaulFINAL
Minnesota Valley Lutheran12
Southland0
at  AdamsFINAL
Randolph28
#1 (9-Man) Spring Grove46
at  Spring GroveFINAL
Hopkins14
#9 (AAAAA) Spring Lake Park7
at  Spring Lake ParkFINAL
Little Falls28
St. Cloud Cathedral26
at  St. Cloud StateF/OT
Rogers20
St. Francis24
at  St. FrancisFINAL
#3 (AA) Redwood Valley21
St. James Area0
at  St. JamesFINAL
Richfield14
St. Louis Park41
at  St. Louis ParkFINAL
Centennial15
St. Michael-Albertville20
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
St. Anthony Village41
St. Paul Como Park8
at  GriffinFINAL
Mahtomedi0
#2 (AAAAA) St. Thomas Academy21
at  St. Thomas AcademyFINAL
Pine Island22
Stewartville29
at  StewartvilleFINAL
White Bear Lake37
Stillwater Area21
at  StillwaterFINAL
Virginia26
Two Harbors20
at  Two HarborsF/2OT
#7 (AA) Pillager54
United North Central8
at  MenahgaFINAL
Parkers Prairie22
Upsala/Swanville Area36
at  SwanvilleFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley8
#3 (9-Man) Verndale48
at  VerndaleFINAL
Rushford-Peterson34
Wabasha-Kellogg0
at  WabashaFINAL
Springfield21
Wabasso6
at  WabassoFINAL
Fertile-Beltrami34
Warroad0
at  WarroadFINAL
#3 (AAAAAA) Eden Prairie35
Wayzata34
at  WayzataFINAL
Wadena-Deer Creek6
West Central Area/Ashby52
at  BarrettFINAL
Mounds View7
#4 (AAAAAA) Woodbury24
at  WoodburyFINAL
St. Peter35
Worthington21
at  WorthingtonFINAL
Isle38
Wrenshall22
at  WrenshallFINAL
#1 (A) Minneota46
Yellow Medicine East6
at  Granite FallsFINAL
Milaca6
Zimmerman30
at  ZimmermanFINAL
#3 (A) Mahnomen/Waubun34
Polk County West0
at  East Grand ForksFINAL
#6 (A) United South Central34
St. Clair/Loyola12
at  St. ClairFINAL
Pine River-Backus0
Blackduck1
at  BlackduckForfeit
Chisholm0
East Central1
at  FinlaysonForfeit
#2 (AAAAAA) Blaine56
#9 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall20
at  St. Thomas UniversityFINAL
New Ulm Cathedral20
Murray County Central34
at  SlaytonFINAL
Saturday, September 22, 2018
#9 (9-Man) Hills-Beaver Creek22
Westbrook-Walnut Grove12
at  WestbrookFINAL
St. Paul Harding24
Minneapolis South38
at  Minneapolis SouthFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com