Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Week 3
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Thursday, September 13, 2018
Mountain Iron-Buhl20
#6 (9-Man) South Ridge23
at  CulverFINAL
Friday, September 14, 2018
Northern Freeze8
Goodridge/Grygla34
at  GryglaFINAL
Academy Force13
St. Paul Johnson35
at  BakkenFINAL
Brooklyn Center25
#10 (AAA) Spectrum63
at  SpectrumFINAL
Adrian21
Springfield35
at  SpringfieldFINAL
Rothsay44
Park Christian13
at  MoorheadFINAL
Silver Bay33
North Woods46
at  CookFINAL
North Branch8
Duluth East15
at  Duluth EastFINAL
Breckenridge49
Roseau0
at  RoseauFINAL
#5 (AAAA) Providence Academy31
Minneapolis Southwest0
at  Minneapolis SouthwestFINAL
St. Louis Park7
#7 (AAAA) Holy Angels28
at  Holy AngelsFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta20
Atwater-Cosmos-Grove City13
at  Grove CityFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart16
Alden-Conger/G-E30
at  AldenFINAL
Bloomington Jefferson21
Apple Valley28
at  Apple ValleyFINAL
West Central Area/Ashby14
Barnesville38
at  BarnesvilleFINAL
East Central0
Barnum47
at  BarnumFINAL
Sauk Rapids-Rice38
#5 (AAAAA) Bemidji37
at  BemidjiFINAL
DeLaSalle7
Benilde-St. Margaret's47
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Osakis56
Benson8
at  BensonFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley22
Bertha-Hewitt30
at  BerthaFINAL
Lake Park-Audubon22
Badger/Greenbush-Middle River21
at  BadgerFINAL
Hill City/Northland52
Bigfork38
at  BigforkFINAL
Warroad28
Blackduck32
at  BlackduckFINAL
Osseo10
#2 (AAAAAA) Blaine45
at  BlaineFINAL
Wabasha-Kellogg6
#4 (A) Blooming Prairie52
at  Blooming PrairieFINAL
#3 (AAAAA) Waconia38
Bloomington Kennedy2
at  Bloomington StadiumFINAL
#9 (AAA) Jackson County Central47
Blue Earth Area7
at  Blue EarthFINAL
Alexandria7
Brainerd36
at  BrainerdFINAL
New York Mills10
Browerville/Eagle Valley6
at  BrowervilleFINAL
#4 (AAAAA) Elk River80
#10 (AAAAAA) Buffalo70
at  BuffaloFINAL
Lakeville South7
Burnsville23
at  BurnsvilleFINAL
Rogers7
Cambridge-Isanti21
at  CambridgeFINAL
St. Charles32
Cannon Falls8
at  Cannon FallsFINAL
Bagley43
Cass Lake-Bena14
at  Cass LakeFINAL
Heron Lake-Okabena/Fulda28
Cedar Mountain/Comfrey47
at  MorganFINAL
Anoka6
Centennial27
at  CentennialFINAL
St. Michael-Albertville35
#5 (AAAAAA) Champlin Park20
at  Champlin ParkFINAL
#10 (AAAAA) Chanhassen21
Chaska24
at  ChaskaFINAL
Andover24
Chisago Lakes Area31
at  LindstromFINAL
Hibbing0
#6 (AAAA) Cloquet40
at  CloquetFINAL
St. Paul Como Park16
Columbia Heights51
at  Columbia HeightsFINAL
#4 (AAA) Breck38
Concordia Academy7
at  Concordia AcademyFINAL
Nicollet6
#10 (9-Man) Cook County36
at  Grand MaraisFINAL
Ogilvie20
#4 (9-Man) Cromwell-Wright46
at  CromwellFINAL
#5 (AA) Hawley34
Crookston14
at  CrookstonFINAL
Mesabi East44
Deer River14
at  Deer RiverFINAL
Glencoe-Silver Lake10
Delano41
at  DelanoFINAL
White Bear Lake28
#8 (AAAAAA) East Ridge43
at  East RidgeFINAL
Prior Lake12
#3 (AAAAAA) Eden Prairie35
at  Eden PrairieFINAL
Lake of the Woods14
Ely18
at  ElyFINAL
Northfield29
Faribault0
at  FaribaultFINAL
#3 (AAAA) Detroit Lakes49
Fergus Falls7
at  Fergus FallsFINAL
#9 (A) Ada-Borup-West14
Fertile-Beltrami12
at  FertileFINAL
#6 (AAA) Annandale45
Foley7
at  FoleyFINAL
#11 (AAAAA) Irondale21
Forest Lake7
at  Forest LakeFINAL
Kenyon-Wanamingo0
#7 (A) Goodhue28
at  GoodhueFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's50
Granada-Huntley-EC/Truman16
at  GranadaFINAL
Lanesboro0
Grand Meadow45
at  Grand MeadowFINAL
Proctor14
Grand Rapids19
at  Grand RapidsFINAL
Esko45
Greenway/Nashwauk-Keewatin50
at  ColeraineFINAL
Hillcrest Lutheran Academy15
Hancock54
at  HancockFINAL
#2 (AA) Minneapolis North40
St. Paul Harding6
at  BakkenFINAL
Park of Cottage Grove21
#6 (AAAAA) Hastings24
at  HastingsFINAL
Winona Cotter6
Hayfield21
at  HayfieldFINAL
Duluth Denfeld8
#8 (AAAA) Hermantown14
at  HermantownFINAL
Braham20
Hinckley-Finlayson6
at  HinckleyFINAL
Eden Valley-Watkins0
Holdingford25
at  HoldingfordFINAL
Robbinsdale Armstrong41
Hopkins37
at  HopkinsFINAL
Melrose40
Howard Lake-Waverly-Winsted12
at  Howard LakeFINAL
Big Lake12
#1 (AAAA) Hutchinson40
at  HutchinsonFINAL
Moose Lake-Willow River20
International Falls7
at  International FallsFINAL
Carlton30
Isle22
at  IsleFINAL
Mayer Lutheran44
Janesville-Waldorf-Pemberton7
at  JanesvilleFINAL
Albert Lea13
#8 (AAA) Jordan30
at  JordanFINAL
Byron14
Kasson-Mantorville49
at  KassonFINAL
Parkers Prairie20
Kimball Area28
at  KimballFINAL
Southland47
Kingsland13
at  Spring ValleyFINAL
Upsala/Swanville Area14
#10 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg28
at  MurdockFINAL
#2 (AAA) Rochester Lourdes45
La Crescent-Hokah0
at  La CrescentFINAL
New Ulm Cathedral45
Lac qui Parle Valley30
at  MadisonFINAL
#8 (A) Dawson-Boyd58
Lakeview20
at  CottonwoodFINAL
Farmington34
#1 (AAAAAA) Lakeville North62
at  Lakeville NorthFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial27
LeSueur-Henderson24
at  LeSueurFINAL
#7 (9-Man) Houston56
LeRoy-Ostrander14
at  LeRoyFINAL
Dover-Eyota27
Lewiston-Altura24
at  LewistonFINAL
#10 (AAAA) Dassel-Cokato48
Litchfield27
at  LitchfieldFINAL
Albany36
Little Falls8
at  Little FallsFINAL
McGregor14
Littlefork-Big Falls42
at  LittleforkFINAL
#3 (AA) Redwood Valley19
Luverne8
at  LuverneFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove54
Mabel-Canton12
at  MabelFINAL
Cleveland26
Madelia20
at  MadeliaFINAL
Hill-Murray12
Mahtomedi39
at  MahtomediFINAL
Rochester Mayo40
Mankato East13
at  Mankato EastFINAL
Minnetonka16
Maple Grove35
at  Maple GroveFINAL
Sibley East6
Maple River46
at  MapletonFINAL
Worthington6
Marshall62
at  Southwest MN StateFINAL
Windom Area6
Martin County West20
at  SherburnFINAL
Bethlehem Academy20
Medford38
at  MedfordFINAL
St. Cloud Cathedral17
Milaca52
at  MilacaFINAL
Canby20
#1 (A) Minneota33
at  MinneotaFINAL
Montevideo0
Minnewaska Area43
at  GlenwoodFINAL
St. Francis31
Monticello34
at  MonticelloF/OT
St. Cloud Tech48
Moorhead42
at  MoorheadF/5OT
Eveleth-Gilbert6
#3 (AAA) Mora42
at  MoraFINAL
Totino-Grace0
Mounds View28
at  Mounds ViewFINAL
Edgerton/Ellsworth16
#5 (9-Man) Mountain Lake Area60
at  Mountain LakeFINAL
Win-E-Mac6
#8 (9-Man) NCE/U-H14
at  UlenFINAL
Laporte8
Nevis32
at  NevisFINAL
Zimmerman13
#7 (AAA) New London-Spicer49
at  New LondonFINAL
Norwood-Young America8
#10 (AA) New Richland-H-E-G33
at  New RichlandFINAL
Yellow Medicine East7
Ortonville21
at  OrtonvilleFINAL
Austin27
#1 (AAAAA) Owatonna63
at  OwatonnaFINAL
Coon Rapids35
Park Center22
at  Brooklyn ParkFINAL
East Grand Forks13
Park Rapids Area12
at  Park RapidsFINAL
Mound Westonka56
Minneapolis Henry6
at  Minneapolis HenryFINAL
Frazee14
Pelican Rapids34
at  Pelican RapidsFINAL
Pequot Lakes32
Perham34
at  PerhamFINAL
Maple Lake6
#1 (AAA) Pierz34
at  PierzFINAL
#5 (A) Otter Tail Central50
#7 (AA) Pillager22
at  PillagerFINAL
Lake City14
Pine Island37
at  Pine IslandFINAL
St. James Area0
#9 (AA) Pipestone Area26
at  PipestoneFINAL
Stewartville28
Plainview-Elgin-Millville9
at  PlainviewFINAL
#9 (AAAA) Willmar47
Princeton12
at  PrincetonFINAL
Lyle-Pacelli13
Randolph48
at  RandolphFINAL
Polk County West13
Red Lake County14
at  Red Lake FallsFINAL
#9 (9-Man) Hills-Beaver Creek6
Red Rock Central3
at  LambertonFINAL
MACCRAY12
Renville County West49
at  DanubeFINAL
Orono51
Richfield14
at  RichfieldFINAL
#9 (AAAAA) Spring Lake Park28
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper35
at  Robbinsdale CooperFINAL
Red Wing6
Rochester Century55
at  Rochester CenturyFINAL
#8 (AAAAA) Mankato West50
Rochester John Marshall12
at  Rochester John MarshallFINAL
#11 (AA) Paynesville Area48
Rockford20
at  RockfordFINAL
Becker27
Rocori22
at  Cold SpringFINAL
St. Paul Humboldt21
Minneapolis Roosevelt49
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Eagan7
#7 (AAAAAA) Rosemount50
at  RosemountFINAL
Stillwater Area20
Roseville17
at  RosevilleFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa8
#6 (AA) Royalton38
at  RoyaltonFINAL
Fillmore Central20
Rushford-Peterson42
at  RushfordFINAL
Minneapolis South19
St. Anthony Village25
at  St. Anthony VillageFINAL
#2 (A) BOLD84
Sauk Centre13
at  Sauk CentreFINAL
Eastview17
Shakopee7
at  ShakopeeFINAL
Murray County Central36
Sleepy Eye22
at  Sleepy EyeFINAL
Fridley14
#4 (AAAA) SMB28
at  BlakeFINAL
Simley14
South St. Paul15
at  South St. PaulFINAL
Minneapolis Edison12
St. Agnes52
at  HamlineFINAL
Sartell-St. Stephen21
St. Cloud Apollo27
at  St. Cloud ApolloFINAL
St. Paul Central28
St. Croix Lutheran33
at  St. Croix LutheranFINAL
Belle Plaine19
St. Peter24
at  St. PeterFINAL
Henry Sibley0
#2 (AAAAA) St. Thomas Academy42
at  St. Thomas AcademyFINAL
Long Prairie-Grey Eagle34
Staples-Motley28
at  StaplesFINAL
Clearbrook-Gonvick10
#2 (9-Man) Stephen-Argyle27
at  ArgyleFINAL
North St. Paul0
Tartan41
at  TartanFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton28
Thief River Falls0
at  Northland CTCFINAL
Wabasso8
Tracy-Milroy-Balaton38
at  TracyFINAL
New Ulm6
Tri-City United37
at  MontgomeryFINAL
#8 (AA) Chatfield14
Triton0
at  Dodge CenterFINAL
Pine City0
Two Harbors21
at  Two HarborsFINAL
#3 (9-Man) Verndale28
Underwood0
at  UnderwoodFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity14
#6 (A) United South Central32
at  WellsFINAL
Aitkin14
Virginia12
at  VirginiaFINAL
United North Central6
Wadena-Deer Creek34
at  WadenaFINAL
Kittson County Central49
Warren-Alvarado-Oslo8
at  WarrenFINAL
#5 (AAA) Fairmont26
Waseca21
at  WasecaFINAL
St. Paul Highland Park17
Minneapolis Washburn33
at  Minneapolis WashburnFINAL
Holy Family Catholic48
Watertown-Mayer0
at  WatertownFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop12
#4 (AA) Waterville-Elysian-Morristown56
at  WatervilleFINAL
#6 (AAAAAA) Edina0
Wayzata23
at  WayzataFINAL
Russell-Tyler-Ruthton43
Westbrook-Walnut Grove14
at  WestbrookFINAL
Red Lake0
Walker-Hackensack-Akeley47
at  WalkerFINAL
Brandon/Evansville8
Wheaton/Herman-Norcross14
at  WheatonF/OT
New Prague30
#2 (AAAA) Winona40
at  WinonaFINAL
Onamia0
Wrenshall42
at  WrenshallFINAL
#1 (AA) Caledonia61
Zumbrota-Mazeppa0
at  ZumbrotaFINAL
St. Clair/Loyola31
Minnesota Valley Lutheran30
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Fosston0
#3 (A) Mahnomen/Waubun42
at  MahnomenFINAL
Kelliher/Northome14
Floodwood22
at  FloodwoodFINAL
Rush City1
Chisholm0
at  ChisholmForfeit
#4 (AAAAAA) Woodbury20
#9 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall17
at  St. Thomas UniversityFINAL
Monday, September 17, 2018
Littlefork-Big Falls16
Carlton17
at  CarltonFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com