Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Minnesota National Bank
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Week 2
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Thursday, September 6, 2018
St. Paul Como Park19
St. Paul Humboldt34
at  HumboldtFINAL
#7 (AAA) New London-Spicer55
St. Cloud Cathedral7
at  St. Cloud StateFINAL
Friday, September 7, 2018
Wheaton/Herman-Norcross39
Clinton-Graceville-Beardsley0
at  GracevilleFINAL
Northern Freeze6
Kittson County Central26
at  HallockFINAL
St. Agnes48
Brooklyn Center29
at  Brooklyn CenterFINAL
St. Anthony Village0
#2 (AA) Minneapolis North48
at  Minneapolis NorthFINAL
Concordia Academy29
Minneapolis Edison28
at  Minneapolis EdisonFINAL
Minneapolis Washburn20
St. Paul Central22
at  GriffinFINAL
Staples-Motley0
Crookston20
at  CrookstonFINAL
#6 (AAAA) Cloquet34
Duluth Denfeld12
at  Duluth DenfeldFINAL
#3 (AAA) Mora38
Warroad24
at  WarroadFINAL
Fridley42
St. Paul Highland Park0
at  Highland ParkFINAL
Nevis6
Win-E-Mac48
at  Win-E-MacFINAL
South St. Paul6
#7 (AAAA) Holy Angels28
at  Holy AngelsFINAL
Tracy-Milroy-Balaton20
Adrian14
at  AdrianFINAL
International Falls0
Aitkin54
at  AitkinFINAL
Milaca6
Albany43
at  AlbanyFINAL
St. Peter21
Albert Lea17
at  Albert LeaFINAL
Sartell-St. Stephen16
Alexandria17
at  AlexandriaFINAL
#5 (AAAAAA) Champlin Park21
Anoka0
at  AnokaFINAL
#2 (AAAAA) St. Thomas Academy43
Apple Valley0
at  Apple ValleyFINAL
Red Wing12
Austin44
at  AustinFINAL
Osakis0
#2 (A) BOLD49
at  OliviaFINAL
Princeton14
Becker51
at  BeckerFINAL
Kimball Area34
Belgrade-Brooten-Elrosa0
at  BelgradeFINAL
Marshall49
Belle Plaine0
at  Belle PlaineFINAL
Big Lake0
#5 (AAAAA) Bemidji41
at  BemidjiFINAL
Orono16
Benilde-St. Margaret's21
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Red Lake County38
Blackduck26
at  BlackduckFINAL
#10 (AAAAA) Chanhassen28
Bloomington Jefferson17
at  Bloomington StadiumFINAL
Crosby-Ironton6
Braham28
at  BrahamFINAL
Hillcrest Lutheran Academy15
Brandon/Evansville54
at  BrandonFINAL
Minneapolis South7
#4 (AAA) Breck45
at  BreckFINAL
Pelican Rapids6
Breckenridge40
at  BreckenridgeFINAL
#10 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg22
Browerville/Eagle Valley24
at  BrowervilleF/OT
Cleveland35
Buffalo Lake-Hector-Stewart14
at  HectorFINAL
Pine Island14
Byron17
at  ByronFINAL
Triton6
#1 (AA) Caledonia42
at  CaledoniaFINAL
Ortonville27
Canby19
at  CanbyFINAL
Wrenshall14
Carlton60
at  CarltonFINAL
Bloomington Kennedy14
Chaska38
at  ChaskaFINAL
Cannon Falls6
#8 (AA) Chatfield13
at  ChatfieldFINAL
Cambridge-Isanti34
Chisago Lakes Area28
at  LindstromFINAL
#8 (9-Man) NCE/U-H46
Clearbrook-Gonvick8
at  ClearbrookFINAL
Badger/Greenbush-Middle River0
Polk County West20
at  East Grand ForksFINAL
St. Paul Harding10
Columbia Heights49
at  Columbia HeightsFINAL
Forest Lake19
Coon Rapids21
at  Coon RapidsFINAL
#7 (A) Goodhue38
Winona Cotter0
at  Winona StateFINAL
Bigfork8
#4 (9-Man) Cromwell-Wright62
at  CromwellFINAL
#6 (AAA) Annandale26
#10 (AAAA) Dassel-Cokato29
at  CokatoFINAL
#1 (A) Minneota47
#8 (A) Dawson-Boyd0
at  DawsonFINAL
Little Falls0
Delano40
at  DelanoFINAL
Perham30
#3 (AAAA) Detroit Lakes36
at  Detroit LakesFINAL
East Grand Forks40
Dilworth-Glyndon-Felton34
at  GlyndonFINAL
Deer River41
East Central12
at  FinlaysonFINAL
Stillwater Area24
#8 (AAAAAA) East Ridge45
at  East RidgeFINAL
Burnsville0
Eastview20
at  EastviewFINAL
Maple Lake20
Eden Valley-Watkins14
at  Eden ValleyFINAL
Renville County West33
Edgerton/Ellsworth50
at  EdgertonFINAL
#7 (AAAAAA) Rosemount14
#6 (AAAAAA) Edina17
at  EdinaFINAL
Monticello35
#4 (AAAAA) Elk River54
at  Elk RiverFINAL
Two Harbors19
Esko12
at  EskoFINAL
#8 (AAA) Jordan45
#5 (AAA) Fairmont26
at  FairmontFINAL
Shakopee28
Farmington21
at  FarmingtonFINAL
#4 (A) Blooming Prairie41
Fillmore Central6
at  HarmonyFINAL
Floodwood44
Hill City/Northland18
at  Hill CityFINAL
#9 (A) Ada-Borup-West40
Fosston0
at  FosstonFINAL
Barnesville28
Frazee0
at  FrazeeFINAL
Maple River15
Gibbon-Fairfax-Winthrop6
at  WinthropFINAL
Watertown-Mayer7
Glencoe-Silver Lake54
at  GlencoeFINAL
Hill-Murray6
#6 (AAAAA) Hastings36
at  HastingsFINAL
Roseau6
#5 (AA) Hawley42
at  HawleyFINAL
Tartan42
Henry Sibley0
at  Henry SibleyFINAL
Red Rock Central29
Heron Lake-Okabena/Fulda30
at  Heron LakeFINAL
Grand Rapids8
Hibbing13
at  HibbingFINAL
#5 (9-Man) Mountain Lake Area27
#9 (9-Man) Hills-Beaver Creek0
at  HillsFINAL
#1 (AAA) Pierz32
Holdingford14
at  HoldingfordFINAL
Litchfield14
Holy Family Catholic7
at  VictoriaFINAL
Grand Meadow22
#7 (9-Man) Houston32
at  HoustonFINAL
Rockford39
Howard Lake-Waverly-Winsted18
at  Howard LakeFINAL
North St. Paul14
#11 (AAAAA) Irondale32
at  IrondaleFINAL
Luverne0
#9 (AAA) Jackson County Central33
at  JacksonFINAL
La Crescent-Hokah3
Kasson-Mantorville42
at  KassonFINAL
Littlefork-Big Falls24
Kelliher/Northome32
at  KelliherFINAL
Lakeview14
Lac qui Parle Valley48
at  MadisonFINAL
#4 (AA) Waterville-Elysian-Morristown44
Lake Crystal-Wellcome Memorial14
at  Lake CrystalFINAL
#6 (9-Man) South Ridge60
Lake of the Woods22
at  BaudetteFINAL
Fertile-Beltrami48
Lake Park-Audubon0
at  Lake ParkFINAL
#3 (AAAAAA) Eden Prairie0
#1 (AAAAAA) Lakeville North14
at  Lakeville NorthFINAL
Eagan7
Lakeville South27
at  Lakeville SouthFINAL
Randolph34
Lanesboro14
at  LanesboroFINAL
Goodridge/Grygla48
Laporte8
at  LaporteFINAL
Minnesota Valley Lutheran0
Lester Prairie/Holy Trinity34
at  Lester PrairieFINAL
Zumbrota-Mazeppa14
Lewiston-Altura35
at  LewistonFINAL
#7 (AA) Pillager41
Long Prairie-Grey Eagle8
at  Long PrairieFINAL
LeRoy-Ostrander20
Mabel-Canton26
at  MabelF/OT
Westbrook-Walnut Grove50
MACCRAY30
at  MaynardFINAL
#8 (AAAAA) Mankato West48
Mankato East20
at  Mankato EastFINAL
St. James Area42
Martin County West8
at  SherburnFINAL
#6 (A) United South Central28
Mayer Lutheran21
at  Mayer LutheranFINAL
Kenyon-Wanamingo13
Medford14
at  MedfordFINAL
#11 (AA) Paynesville Area58
Melrose21
at  MelroseFINAL
Hinckley-Finlayson0
Mesabi East36
at  AuroraFINAL
#10 (AAA) Spectrum54
Minneapolis Roosevelt27
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Wayzata24
Minnetonka27
at  MinnetonkaFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City16
Minnewaska Area43
at  GlenwoodFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta49
Montevideo21
at  MontevideoFINAL
Virginia12
Moose Lake-Willow River26
at  Willow RiverFINAL
St. Paul Johnson7
Mound Westonka12
at  MoundFINAL
#9 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall38
Mounds View14
at  Mounds ViewFINAL
Springfield14
Murray County Central30
at  SlaytonFINAL
Rochester Century35
New Prague21
at  New PragueFINAL
Sleepy Eye8
New Ulm Cathedral7
at  New UlmFINAL
Upsala/Swanville Area22
New York Mills13
at  New York MillsFINAL
Alden-Conger/G-E14
Nicollet21
at  NicolletFINAL
#8 (AAAA) Hermantown16
North Branch6
at  HinckleyFINAL
Rochester John Marshall14
Northfield40
at  NorthfieldFINAL
LeSueur-Henderson36
Norwood-Young America20
at  NorwoodFINAL
Isle6
Ogilvie28
at  OgilvieFINAL
McGregor38
Onamia12
at  OnamiaFINAL
Wadena-Deer Creek6
#5 (A) Otter Tail Central50
at  HenningFINAL
Mahtomedi20
Park of Cottage Grove7
at  Cottage GroveFINAL
Thief River Falls0
Park Rapids Area34
at  Park RapidsFINAL
#6 (AA) Royalton32
Parkers Prairie20
at  Parkers PrairieFINAL
Minneapolis Southwest64
Minneapolis Henry14
at  Minneapolis HenryFINAL
Fergus Falls14
Pequot Lakes27
at  Pequot LakesFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin34
Pine City12
at  Pine CityFINAL
Maple Grove11
Prior Lake29
at  Prior LakeFINAL
Duluth East35
Proctor6
at  ProctorFINAL
Cass Lake-Bena38
Red Lake14
at  Red LakeFINAL
Blue Earth Area0
#3 (AA) Redwood Valley21
at  Redwood FallsFINAL
Park Center41
Richfield39
at  RichfieldFINAL
#9 (AAAAA) Spring Lake Park22
Robbinsdale Armstrong21
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Plainview-Elgin-Millville15
#2 (AAA) Rochester Lourdes45
at  Rochester LourdesFINAL
#1 (AAAAA) Owatonna37
Rochester Mayo9
at  Rochester MayoFINAL
Andover20
Rogers12
at  RogersFINAL
Hancock41
Rothsay18
at  RothsayFINAL
Barnum28
Rush City12
at  Rush CityFINAL
Cedar Mountain/Comfrey24
Russell-Tyler-Ruthton27
at  TylerFINAL
Dover-Eyota20
St. Charles50
at  St. CharlesFINAL
Benson56
Sauk Centre60
at  Sauk CentreFINAL
Moorhead20
Sauk Rapids-Rice24
at  Sauk RapidsFINAL
#10 (AA) New Richland-H-E-G39
Sibley East6
at  ArlingtonFINAL
#10 (9-Man) Cook County50
Silver Bay7
at  Silver BayFINAL
DeLaSalle32
Simley46
at  SimleyFINAL
Madelia28
Sleepy Eye Saint Mary's14
at  Sleepy EyeFINAL
Rushford-Peterson41
Southland7
at  AdamsFINAL
Lyle-Pacelli16
#1 (9-Man) Spring Grove62
at  Spring GroveFINAL
Rocori14
St. Cloud Apollo17
at  St. Cloud ApolloFINAL
Brainerd26
St. Cloud Tech32
at  St. Cloud StateFINAL
#4 (AAAA) SMB35
St. Croix Lutheran13
at  St. Croix LutheranFINAL
#10 (AAAAAA) Buffalo28
St. Francis29
at  St. FrancisFINAL
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper42
St. Louis Park14
at  St. Louis ParkFINAL
#2 (AAAAAA) Blaine14
St. Michael-Albertville7
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Lake City7
Stewartville56
at  StewartvilleFINAL
Centennial14
Totino-Grace6
at  Totino-GraceFINAL
Bertha-Hewitt6
Underwood52
at  UnderwoodFINAL
West Central Area/Ashby28
United North Central6
at  MenahgaFINAL
Park Christian6
#3 (9-Man) Verndale58
at  VerndaleFINAL
Hayfield7
Wabasha-Kellogg6
at  WabashaFINAL
Hopkins13
#3 (AAAAA) Waconia35
at  WaconiaFINAL
Tri-City United7
Waseca56
at  WasecaFINAL
#3 (A) Mahnomen/Waubun42
Walker-Hackensack-Akeley14
at  WalkerFINAL
Osseo14
White Bear Lake24
at  White Bear LakeFINAL
#1 (AAAA) Hutchinson42
#9 (AAAA) Willmar28
at  WillmarFINAL
#9 (AA) Pipestone Area40
Windom Area6
at  WindomFINAL
Faribault8
#2 (AAAA) Winona27
at  WinonaFINAL
Roseville27
#4 (AAAAAA) Woodbury7
at  WoodburyFINAL
New Ulm7
Worthington43
at  WorthingtonFINAL
Wabasso12
Yellow Medicine East28
at  Granite FallsFINAL
Foley0
Zimmerman32
at  ZimmermanFINAL
Warren-Alvarado-Oslo0
#2 (9-Man) Stephen-Argyle47
at  ArgyleFINAL
St. Clair/Loyola50
Kingsland7
at  Spring ValleyFINAL
North Woods0
Mountain Iron-Buhl18
at  Mountain IronFINAL
Chisholm0
Eveleth-Gilbert1
at  EvelethForfeit
Janesville-Waldorf-Pemberton21
Bethlehem Academy41
at  FaribaultFINAL
Saturday, September 8, 2018
Ely30
Chisholm12
at  ChisholmFINAL
#5 (AAAA) Providence Academy55
Academy Force6
at  New Life AcademyFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com