Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Never Underestimate the Value of your CPA
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Week 1
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Thursday, August 30, 2018
Underwood42
Clinton-Graceville-Beardsley0
at  GracevilleFINAL
St. Paul Central21
St. Paul Johnson19
at  BakkenFINAL
Minneapolis South0
#2 (AA) Minneapolis North48
at  Minneapolis NorthFINAL
#10 (AAA) Spectrum56
St. Paul Humboldt6
at  HumboldtFINAL
Hancock20
Park Christian12
at  MoorheadFINAL
#9 (A) Ada-Borup-West41
Braham21
at  BrahamFINAL
Minneapolis Southwest6
Fridley29
at  FridleyFINAL
Mound Westonka48
St. Paul Highland Park14
at  Highland ParkFINAL
Ely8
Ogilvie12
at  OgilvieFINAL
Red Lake County22
Fosston8
at  FosstonFINAL
Barnum2
Aitkin14
at  AitkinFINAL
#7 (9-Man) Houston38
Alden-Conger/G-E6
at  AldenFINAL
Alexandria7
Andover26
at  AndoverFINAL
Roseville22
Anoka7
at  AnokaFINAL
Duluth East6
Big Lake27
at  Big LakeFINAL
Silver Bay41
Bigfork6
at  BigforkFINAL
Stillwater Area10
#2 (AAAAAA) Blaine27
at  BlaineFINAL
St. Louis Park34
Bloomington Kennedy7
at  Bloomington StadiumFINAL
#5 (AAA) Fairmont41
Blue Earth Area12
at  Blue EarthFINAL
#1 (AAAAAA) Lakeville North30
Burnsville6
at  BurnsvilleFINAL
White Bear Lake28
Centennial27
at  CentennialFINAL
#8 (AAAAAA) East Ridge23
#5 (AAAAAA) Champlin Park27
at  Champlin ParkFINAL
Robbinsdale Armstrong13
#10 (AAAAA) Chanhassen35
at  ChanhassenFINAL
St. Paul Harding8
St. Paul Como Park40
at  GriffinFINAL
Chaska0
Coon Rapids9
at  Coon RapidsFINAL
Adrian18
#8 (A) Dawson-Boyd58
at  DawsonFINAL
Minnetonka42
Eagan0
at  EaganFINAL
#3 (AAAAAA) Eden Prairie14
Eastview9
at  EastviewFINAL
Park of Cottage Grove13
Forest Lake22
at  Forest LakeFINAL
Clearbrook-Gonvick0
Goodridge/Grygla48
at  GryglaFINAL
#6 (AAAAA) Hastings49
Henry Sibley0
at  Henry SibleyFINAL
Moose Lake-Willow River13
#8 (AAAA) Hermantown27
at  HermantownFINAL
Westbrook-Walnut Grove28
Heron Lake-Okabena/Fulda14
at  Heron LakeFINAL
Eveleth-Gilbert10
Hibbing22
at  HibbingFINAL
Wrenshall13
Hill City/Northland14
at  RemerFINAL
Rothsay38
Hillcrest Lutheran Academy22
at  Fergus FallsFINAL
Apple Valley0
Hopkins21
at  HopkinsFINAL
Proctor19
International Falls0
at  International FallsFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial7
#9 (AAA) Jackson County Central56
at  JacksonFINAL
Eden Valley-Watkins41
Kimball Area22
at  KimballFINAL
#6 (AAAAAA) Edina13
Lakeville South8
at  Lakeville SouthFINAL
New York Mills10
Long Prairie-Grey Eagle14
at  Long PrairieFINAL
Simley13
Mahtomedi28
at  MahtomediFINAL
Minnewaska Area0
Maple Lake27
at  Maple LakeFINAL
Luverne12
Maple River28
at  MapletonFINAL
#1 (AAA) Pierz64
Milaca8
at  MilacaFINAL
Mayer Lutheran26
Minnesota Valley Lutheran0
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
#1 (AAAA) Hutchinson22
Monticello21
at  MonticelloFINAL
Holy Family Catholic32
#7 (AAA) New London-Spicer23
at  New LondonFINAL
Waseca62
New Ulm0
at  New UlmFINAL
#2 (AAAAA) St. Thomas Academy50
North St. Paul7
at  North St. PaulFINAL
Browerville/Eagle Valley6
Osakis14
at  OsakisFINAL
Maple Grove34
Osseo7
at  OsseoFINAL
Thief River Falls14
#5 (A) Otter Tail Central46
at  Battle LakeFINAL
Edgerton/Ellsworth14
Red Rock Central28
at  LambertonFINAL
#3 (AAAA) Detroit Lakes40
Rocori19
at  Cold SpringFINAL
#5 (AAAAA) Bemidji31
Rogers7
at  RogersFINAL
Warroad13
Roseau17
at  RoseauFINAL
Wayzata21
#7 (AAAAAA) Rosemount12
at  RosemountFINAL
Sauk Centre20
#6 (AA) Royalton34
at  RoyaltonFINAL
Pine City42
Rush City0
at  Rush CityFINAL
Prior Lake41
Shakopee8
at  ShakopeeFINAL
#1 (A) Minneota23
Sleepy Eye8
at  Sleepy EyeFINAL
#11 (AAAAA) Irondale13
#9 (AAAAA) Spring Lake Park35
at  Spring Lake ParkFINAL
Norwood-Young America16
St. James Area20
at  St. JamesFINAL
Mounds View21
St. Michael-Albertville20
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Sibley East0
St. Peter48
at  St. PeterFINAL
Pequot Lakes50
Staples-Motley26
at  StaplesFINAL
South St. Paul7
Tartan38
at  TartanFINAL
#9 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall22
Totino-Grace21
at  Totino-GraceF/OT
Yellow Medicine East8
Tracy-Milroy-Balaton30
at  TracyFINAL
Belle Plaine0
Tri-City United15
at  MontgomeryFINAL
#2 (AAA) Rochester Lourdes42
Triton6
at  Dodge CenterFINAL
Duluth Denfeld14
Two Harbors7
at  Two HarborsFINAL
Benilde-St. Margaret's9
#3 (AAAAA) Waconia23
at  WaconiaFINAL
#8 (9-Man) NCE/U-H48
Warren-Alvarado-Oslo7
at  WarrenFINAL
Delano19
Zimmerman37
at  ZimmermanFINAL
Kasson-Mantorville10
Zumbrota-Mazeppa13
at  ZumbrotaFINAL
#1 (AAAAA) Owatonna41
Faribault0
at  FaribaultFINAL
#5 (AA) Hawley7
#3 (A) Mahnomen/Waubun28
at  MahnomenFINAL
#2 (9-Man) Stephen-Argyle35
Win-E-Mac0
at  Win-E-MacFINAL
#4 (9-Man) Cromwell-Wright44
North Woods22
at  CookFINAL
Friday, August 31, 2018
#10 (AAAA) Dassel-Cokato48
Little Falls18
at  Little FallsFINAL
St. Cloud Apollo22
St. Cloud Tech30
at  St. John's UniversityFINAL
Foley20
Glencoe-Silver Lake27
at  GlencoeFINAL
Rochester Century0
#8 (AAAAA) Mankato West24
at  Mankato WestFINAL
Cambridge-Isanti30
Sartell-St. Stephen0
at  SartellFINAL
Ortonville38
Springfield35
at  SpringfieldFINAL
Minneapolis Edison28
Brooklyn Center26
at  Brooklyn CenterFINAL
Albany6
#6 (AAA) Annandale13
at  AnnandaleFINAL
Brainerd28
#10 (AAAAAA) Buffalo38
at  BuffaloFINAL
#4 (AAAA) SMB54
Academy Force0
at  New Life AcademyFINAL
Princeton31
North Branch36
at  LindstromFINAL
#7 (AAAA) Holy Angels34
Hill-Murray7
at  Hill-MurrayFINAL
Richfield19
DeLaSalle57
at  DeLaSalleFINAL
#4 (AAAAAA) Woodbury49
Farmington28
at  FarmingtonFINAL
Mabel-Canton30
Granada-Huntley-EC/Truman16
at  GranadaFINAL
Lanesboro12
Madelia7
at  MadeliaFINAL
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper54
Park Center14
at  Brooklyn ParkFINAL
St. Francis35
Sauk Rapids-Rice38
at  Sauk RapidsFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop28
Windom Area0
at  WindomFINAL
Bloomington Jefferson42
Orono35
at  OronoFINAL
Southland14
#4 (A) Blooming Prairie40
at  Blooming PrairieFINAL
Stewartville40
Cannon Falls26
at  Cannon FallsFINAL
#9 (9-Man) Hills-Beaver Creek28
Cedar Mountain/Comfrey6
at  MorganFINAL
Onamia0
#10 (9-Man) Cook County74
at  Grand MaraisFINAL
Crookston28
East Grand Forks49
at  East Grand ForksFINAL
Fillmore Central31
Hayfield0
at  HayfieldFINAL
Winona Cotter0
Medford51
at  MedfordFINAL
Kittson County Central21
Nevis36
at  NevisFINAL
Litchfield12
St. Cloud Cathedral7
at  St. Cloud StateFINAL
Columbia Heights20
#4 (AAA) Breck30
at  BreckFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa14
Atwater-Cosmos-Grove City35
at  Grove CityFINAL
Lake Park-Audubon6
Bagley13
at  BagleyFINAL
Chisago Lakes Area21
Becker19
at  BeckerFINAL
#10 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg26
Benson0
at  BensonFINAL
Red Lake0
Badger/Greenbush-Middle River1
at  BadgerForfeit
Murray County Central19
Canby6
at  CanbyFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove56
Cleveland12
at  ClevelandFINAL
Minneapolis Roosevelt26
Concordia Academy28
at  Concordia AcademyFINAL
Barnesville28
Dilworth-Glyndon-Felton8
at  GlyndonFINAL
Byron7
Dover-Eyota21
at  EyotaFINAL
#6 (AAAA) Cloquet33
Esko12
at  EskoFINAL
#9 (AAAA) Willmar51
Fergus Falls6
at  Fergus FallsFINAL
Walker-Hackensack-Akeley17
Fertile-Beltrami34
at  FertileFINAL
Wabasha-Kellogg8
#7 (A) Goodhue27
at  GoodhueFINAL
Nicollet7
Grand Meadow14
at  Grand MeadowFINAL
#3 (AAA) Mora24
Grand Rapids14
at  Grand RapidsFINAL
Kenyon-Wanamingo6
Janesville-Waldorf-Pemberton7
at  JanesvilleFINAL
St. Charles55
La Crescent-Hokah0
at  La CrescentFINAL
Lewiston-Altura37
Lake City14
at  Lake CityFINAL
McGregor22
Lake of the Woods58
at  BaudetteFINAL
Martin County West6
LeSueur-Henderson33
at  LeSueurFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity17
St. Clair/Loyola39
at  Mankato LoyolaFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's56
Lyle-Pacelli20
at  LyleFINAL
Albert Lea17
Marshall42
at  Southwest MN StateFINAL
Montevideo14
Melrose44
at  MelroseFINAL
#4 (AAAAA) Elk River40
Moorhead20
at  MoorheadFINAL
Holdingford21
Morris Area/Chokio-Alberta44
at  UM-MorrisFINAL
MACCRAY14
#5 (9-Man) Mountain Lake Area70
at  Mountain LakeFINAL
#9 (AA) Pipestone Area35
#10 (AA) New Richland-H-E-G7
at  New RichlandFINAL
Lakeview34
New Ulm Cathedral33
at  New UlmF/OT
Laporte8
Northern Freeze45
at  KarlstadFINAL
Mankato East31
Northfield22
at  NorthfieldFINAL
Wadena-Deer Creek0
Parkers Prairie14
at  Parkers PrairieFINAL
#2 (A) BOLD30
#11 (AA) Paynesville Area20
at  PaynesvilleFINAL
#7 (AA) Pillager50
Pelican Rapids16
at  Pelican RapidsFINAL
Frazee8
Perham50
at  PerhamFINAL
#8 (AA) Chatfield21
Pine Island7
at  Pine IslandFINAL
#1 (AA) Caledonia34
Plainview-Elgin-Millville0
at  PlainviewFINAL
St. Croix Lutheran0
#5 (AAAA) Providence Academy33
at  Providence AcademyFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart7
Randolph48
at  RandolphFINAL
New Prague60
Red Wing20
at  Red WingFINAL
Russell-Tyler-Ruthton27
Renville County West6
at  DanubeFINAL
#2 (AAAA) Winona20
Rochester John Marshall14
at  Rochester John MarshallFINAL
Austin28
Rochester Mayo52
at  Rochester MayoFINAL
Watertown-Mayer14
Rockford41
at  RockfordFINAL
Kingsland12
Rushford-Peterson54
at  RushfordFINAL
Blackduck6
Polk County West39
at  East Grand ForksFINAL
St. Anthony Village22
St. Agnes20
at  SeaFoam StadiumFINAL
Park Rapids Area46
United North Central0
at  MenahgaFINAL
Bethlehem Academy0
#6 (A) United South Central35
at  WellsFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted20
Upsala/Swanville Area43
at  SwanvilleFINAL
Brandon/Evansville14
#3 (9-Man) Verndale20
at  VerndaleFINAL
Lac qui Parle Valley21
Wabasso28
at  WabassoFINAL
Minneapolis Henry24
Minneapolis Washburn47
at  Minneapolis WashburnFINAL
#3 (AA) Redwood Valley22
#4 (AA) Waterville-Elysian-Morristown18
at  WatervilleFINAL
Breckenridge34
West Central Area/Ashby20
at  BarrettFINAL
Bertha-Hewitt14
Wheaton/Herman-Norcross29
at  WheatonFINAL
#8 (AAA) Jordan42
Worthington7
at  WorthingtonFINAL
Floodwood6
Mountain Iron-Buhl36
at  Mountain IronFINAL
Saturday, September 1, 2018
Virginia31
Mesabi East44
at  AuroraFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin30
Deer River12
at  Deer RiverFINAL
East Central20
Crosby-Ironton45
at  CrosbyFINAL
Isle18
#6 (9-Man) South Ridge39
at  CulverFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com