Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Friday, November 2, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Class 9-Man - Section 4 Football
Underwood (2)0
#3 (9-Man) Verndale (1)12
at  FargodomeFINAL
Class A - Section 3 Football
Springfield (3)15
Murray County Central (1)14
at  Southwest MN StateFINAL
Class AA - Section 6 Football
Osakis (3)16
#7 (AA) Pillager (1)30
at  FargodomeFINAL
Class A - Section 5 Football
#1 (A) Minneota (2)7
#2 (A) BOLD (1)49
at  Southwest MN StateFINAL
Class 9-Man - Section 7 Football
Mountain Iron-Buhl (2)20
#10 (9-Man) Cook County (1)12
at  EskoFINAL
Class 9-Man - Section 1 Football
#7 (9-Man) Houston (2)6
#1 (9-Man) Spring Grove (1)28
at  RCTCFINAL
Class A - Section 4 Football
Lester Prairie/Holy Trinity (2)33
#10 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg (1)6
at  St. John's UniversityFINAL
Class AA - Section 4 Football
St. Agnes (2)0
#2 (AA) Minneapolis North (1)28
at  MonticelloFINAL
Class A - Section 6 Football
#9 (A) Ada-Borup-West (2)28
#5 (A) Otter Tail Central (1)38
at  FargodomeFINAL
Class AAA - Section 6 Football
#7 (AAA) New London-Spicer (2)6
#1 (AAA) Pierz (1)44
at  St. Cloud StateFINAL
Class AAAA - Section 4 Football
St. Anthony Village (2)27
Fridley (1)7
at  FridleyFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
St. Michael-Albertville (5-3)29
#6 (AAAAAA) Edina (6-2)28
at  EdinaFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
Maple Grove (5-4)13
#1 (AAAAAA) Lakeville North (3-1)21
at  Lakeville NorthFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
Lakeville South (3-6)43
#5 (AAAAAA) Champlin Park (5-2)34
at  Champlin ParkFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
Wayzata (6-4)14
#4 (AAAAAA) Woodbury (4-1)16
at  WoodburyFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
Eastview (3-3)27
#8 (AAAAAA) East Ridge (4-2)17
at  East RidgeFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
Prior Lake (3-4)7
#2 (AAAAAA) Blaine (5-1)34
at  BlaineFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
Minnetonka (6-3)13
#7 (AAAAAA) Rosemount (3-2)10
at  RosemountFINAL
***MN State Class AAAAAA Football***
Mounds View (4-4)14
#3 (AAAAAA) Eden Prairie (6-1)31
at  Eden PrairieFINAL
Class A - Section 2 Football
Randolph (3)20
#6 (A) United South Central (1)42
at  JordanFINAL
Class AA - Section 2 Football
#10 (AA) New Richland-H-E-G (2)46
#4 (AA) Waterville-Elysian-Morristown (1)6
at  JanesvilleFINAL
Class AA - Section 3 Football
#9 (AA) Pipestone Area (2)30
#3 (AA) Redwood Valley (1)31
at  Southwest MN StateFINAL
Class AAAA - Section 3 Football
South St. Paul (2)7
St. Paul Johnson (1)12
at  HardingFINAL
Class AAA - Section 2 Football
Holy Family Catholic (2)6
#8 (AAA) Jordan (1)33
at  RockfordFINAL
Class AAA - Section 3 Football
#9 (AAA) Jackson County Central (2)18
#5 (AAA) Fairmont (1)35
at  New UlmFINAL
Class AAA - Section 4 Football
Cannon Falls (5)27
St. Croix Lutheran (2)10
at  St. Croix LutheranFINAL
Class AAAA - Section 1 Football
Faribault (3)7
#2 (AAAA) Winona (1)42
at  Rochester MayoFINAL
Class AAAA - Section 2 Football
Waseca (4)41
#10 (AAAA) Dassel-Cokato (2)27
at  CokatoFINAL
Class AAAA - Section 7 Football
#8 (AAAA) Hermantown (2)20
#6 (AAAA) Cloquet (1)14
at  PSS-DuluthFINAL
Class AAAA - Section 8 Football
#9 (AAAA) Willmar (2)50
#3 (AAAA) Detroit Lakes (1)28
at  AlexandriaFINAL
Class AAAAA - Section 1 Football
Northfield (3)25
#1 (AAAAA) Owatonna (1)49
at  OwatonnaFINAL
Class AAAAA - Section 2 Football
Chaska (4)17
#8 (AAAAA) Mankato West (3)14
at  Mankato WestFINAL
Class AAAAA - Section 3 Football
#6 (AAAAA) Hastings (2)6
#2 (AAAAA) St. Thomas Academy (1)41
at  St. Thomas AcademyFINAL
Class AAAAA - Section 5 Football
#9 (AAAAA) Spring Lake Park (2)28
#7 (AAAAA) Robbinsdale Cooper (1)14
at  Robbinsdale CooperFINAL
Class AAAAA - Section 4 Football
Tartan (2)19
Mahtomedi (1)14
at  MahtomediFINAL
Class AAAAA - Section 6 Football
Sauk Rapids-Rice (2)28
#4 (AAAAA) Elk River (1)52
at  BuffaloFINAL
Class AAAAA - Section 7 Football
Andover (5)20
Cambridge-Isanti (2)34
at  CambridgeFINAL
Class AAAAA - Section 8 Football
Brainerd (2)22
#5 (AAAAA) Bemidji (1)25
at  BemidjiFINAL
Class AAAA - Section 5 Football
Benilde-St. Margaret's (6)14
#4 (AAAA) SMB (1)16
at  BlakeFINAL
Class 9-Man - Section 5 Football
#4 (9-Man) Cromwell-Wright (2)26
#6 (9-Man) South Ridge (1)8
at  EskoFINAL
Class AAAA - Section 6 Football
Delano (2)20
Zimmerman (1)7
at  MonticelloFINAL
Class AA - Section 1 Football
#8 (AA) Chatfield (2)7
#1 (AA) Caledonia (1)34
at  RCTCFINAL
Class AA - Section 5 Football
Minnewaska Area (2)0
#11 (AA) Paynesville Area (1)56
at  St. John's UniversityFINAL
Class AA - Section 8 Football
Barnesville (2)34
#5 (AA) Hawley (1)23
at  FargodomeFINAL
Class AAA - Section 5 Football
#3 (AAA) Mora (2)12
#6 (AAA) Annandale (1)27
at  St. Cloud StateFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com