Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Minnesota National Bank
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Friday, September 28, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Brandon/Evansville26
Clinton-Graceville-Beardsley32
at  GracevilleFINAL
Minneapolis Edison20
St. Paul Humboldt30
at  HumboldtFINAL
Tracy-Milroy-Balaton16
Springfield26
at  SpringfieldFINAL
Minneapolis Roosevelt17
Brooklyn Center24
at  Brooklyn CenterFINAL
Columbia Heights6
#2 (AA) Minneapolis North38
at  Minneapolis NorthFINAL
St. Paul Harding28
#9 (AAA) Spectrum68
at  SpectrumFINAL
#4 (AAAAA) Robbinsdale Cooper42
Robbinsdale Armstrong34
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Thief River Falls7
East Grand Forks55
at  East Grand ForksFINAL
#7 (AAA) Perham32
Fergus Falls42
at  Fergus FallsFINAL
#4 (AAAA) Detroit Lakes47
Pequot Lakes0
at  Pequot LakesFINAL
Princeton16
Rocori51
at  Cold SpringFINAL
Polk County West61
Warroad6
at  WarroadFINAL
Moorhead32
Willmar35
at  WillmarFINAL
#8 (9-Man) Goodridge/Grygla8
#2 (9-Man) Stephen-Argyle26
at  ArgyleFINAL
Montevideo20
Atwater-Cosmos-Grove City41
at  Grove CityFINAL
St. Cloud Cathedral7
Albany44
at  AlbanyFINAL
Fairmont29
Albert Lea22
at  Albert LeaFINAL
Madelia28
Alden-Conger/G-E38
at  AldenFINAL
#8 (AAAAA) Cambridge-Isanti29
Andover30
at  AndoverFINAL
Benson8
#1 (A) BOLD78
at  OliviaFINAL
Hinckley-Finlayson12
Barnum28
at  BarnumFINAL
Big Lake21
Becker18
at  BeckerFINAL
Worthington31
Belle Plaine28
at  Belle PlaineFINAL
Brainerd7
Bemidji12
at  BemidjiFINAL
St. Louis Park13
Benilde-St. Margaret's35
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Park Christian6
Bertha-Hewitt36
at  BerthaFINAL
Hayfield20
Bethlehem Academy34
at  FaribaultFINAL
Kelliher/Northome22
Bigfork0
at  BigforkFINAL
#4 (A) Goodhue14
#5 (A) Blooming Prairie20
at  Blooming PrairieFINAL
Bloomington Jefferson24
Bloomington Kennedy6
at  Bloomington StadiumFINAL
Deer River22
Braham16
at  BrahamFINAL
Upsala/Swanville Area28
Browerville/Eagle Valley30
at  BrowervilleFINAL
Monticello7
Buffalo21
at  BuffaloFINAL
Zumbrota-Mazeppa19
Cannon Falls53
at  Cannon FallsFINAL
#4 (9-Man) Cromwell-Wright51
Carlton14
at  CarltonFINAL
Ada-Borup-West52
Cass Lake-Bena0
at  Cass LakeFINAL
Osseo10
Centennial42
at  CentennialFINAL
#2 (AAAAAA) Blaine31
#9 (AAAAAA) Champlin Park14
at  Champlin ParkFINAL
Apple Valley0
Chaska64
at  ChaskaFINAL
#1 (AA) Caledonia20
#7 (AA) Chatfield0
at  ChatfieldFINAL
Spring Lake Park21
Coon Rapids14
at  Coon RapidsFINAL
Frazee6
Crookston14
at  CrookstonFINAL
Aitkin16
Crosby-Ironton20
at  CrosbyFINAL
#7 (AAAA) Dassel-Cokato35
Delano20
at  DelanoFINAL
Park Rapids Area12
Dilworth-Glyndon-Felton14
at  GlyndonFINAL
Triton17
Dover-Eyota30
at  EyotaFINAL
#8 (AAAA) Hermantown21
Duluth East14
at  Duluth EastFINAL
Farmington41
Eagan28
at  TCO Performance CenterFINAL
Cretin-Derham Hall29
#5 (AAAAAA) East Ridge33
at  East RidgeFINAL
Rosemount13
Eastview9
at  EastviewFINAL
Maple Grove14
#3 (AAAAAA) Eden Prairie38
at  Eden PrairieFINAL
#1 (AAA) Pierz46
Eden Valley-Watkins0
at  Eden ValleyFINAL
Westbrook-Walnut Grove36
Edgerton/Ellsworth6
at  EdgertonFINAL
Red Lake County14
Fertile-Beltrami46
at  FertileFINAL
#6 (9-Man) Cook County52
Floodwood6
at  FloodwoodFINAL
Badger/Greenbush-Middle River0
Fosston34
at  FosstonFINAL
Cleveland48
Granada-Huntley-EC/Truman8
at  GranadaFINAL
Holy Family Catholic28
Glencoe-Silver Lake0
at  GlencoeFINAL
#10 (AAAA) Cloquet50
Grand Rapids7
at  Grand RapidsFINAL
Two Harbors27
#8 (AAA) Greenway/Nashwauk-Keewatin12
at  ColeraineFINAL
#3 (AAAAA) St. Thomas Academy24
Hastings6
at  HastingsFINAL
#6 (AA) Breckenridge27
Hawley56
at  HawleyFINAL
Park of Cottage Grove37
Henry Sibley0
at  Henry SibleyFINAL
Heron Lake-Okabena/Fulda8
Hills-Beaver Creek62
at  HillsFINAL
Maple Lake25
Holdingford15
at  HoldingfordFINAL
#10 (AAAAA) Chanhassen28
Hopkins20
at  HopkinsFINAL
Randolph46
#5 (9-Man) Houston54
at  HoustonF/2OT
Paynesville Area76
Howard Lake-Waverly-Winsted21
at  Howard LakeFINAL
Park Center0
Irondale65
at  IrondaleFINAL
Onamia0
Isle78
at  IsleFINAL
St. Clair/Loyola24
Janesville-Waldorf-Pemberton21
at  JanesvilleFINAL
Tri-City United20
#3 (AAA) Jordan49
at  JordanFINAL
#6 (AAA) Stewartville14
Kasson-Mantorville42
at  KassonFINAL
#10 (AA) Royalton34
Kimball Area13
at  KimballFINAL
Wabasha-Kellogg46
Kingsland26
at  Spring ValleyFINAL
Pine Island52
La Crescent-Hokah0
at  La CrescentFINAL
Canby35
Lac qui Parle Valley44
at  MadisonFINAL
Plainview-Elgin-Millville56
Lake City20
at  Lake CityFINAL
Yellow Medicine East34
Lakeview20
at  CottonwoodFINAL
#6 (AAAAAA) Wayzata13
#1 (AAAAAA) Lakeville North42
at  Lakeville NorthFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove49
Lanesboro16
at  LanesboroFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop14
LeSueur-Henderson33
at  LeSueurFINAL
Grand Meadow19
LeRoy-Ostrander12
at  LeRoyFINAL
New London-Spicer50
Litchfield13
at  LitchfieldFINAL
Zimmerman52
Little Falls6
at  Little FallsFINAL
#7 (A) Otter Tail Central46
Long Prairie-Grey Eagle14
at  Long PrairieFINAL
St. James Area6
Luverne35
at  LuverneFINAL
Lyle-Pacelli26
Mabel-Canton36
at  MabelFINAL
Lake Park-Audubon0
#2 (A) Mahnomen/Waubun53
at  MahnomenFINAL
South St. Paul0
Mahtomedi29
at  MahtomediFINAL
#1 (AAAAA) Owatonna71
Mankato East12
at  Mankato EastFINAL
Norwood-Young America22
#5 (AA) Maple River35
at  MapletonFINAL
#4 (AAA) Jackson County Central61
Martin County West21
at  SherburnFINAL
Kenyon-Wanamingo12
#9 (A) Mayer Lutheran38
at  Mayer LutheranFINAL
Dawson-Boyd44
#10 (A) Murray County Central14
at  SlaytonFINAL
Ogilvie50
McGregor18
at  McGregorFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity46
Medford44
at  MedfordF/OT
Rockford6
Melrose34
at  MelroseFINAL
Foley20
Milaca14
at  MilacaFINAL
Ortonville27
#3 (A) Minneota53
at  MinneotaFINAL
Lakeville South3
#4 (AAAAAA) Minnetonka16
at  MinnetonkaFINAL
#5 (AAA) Mora51
Moose Lake-Willow River30
at  Willow RiverFINAL
Minnewaska Area7
Morris Area/Chokio-Alberta6
at  UM-MorrisFINAL
Providence Academy27
#9 (AAAA) Mound Westonka0
at  MoundFINAL
Kittson County Central12
NCE/U-H29
at  UlenFINAL
Clearbrook-Gonvick44
Nevis14
at  NevisFINAL
#9 (AAAAA) Mankato West41
New Prague14
at  New PragueFINAL
Adrian7
New Ulm Cathedral43
at  New UlmFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg22
New York Mills0
at  New York MillsFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's46
Nicollet16
at  NicolletFINAL
Forest Lake40
North St. Paul7
at  North St. PaulFINAL
Hibbing0
North Branch47
at  North BranchFINAL
International Falls20
North Woods6
at  CookFINAL
Austin20
Northfield36
at  NorthfieldFINAL
Lake of the Woods28
Hill City/Northland32
at  RemerFINAL
Waterville-Elysian-Morristown48
New Richland-H-E-G6
at  New RichlandFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa0
Parkers Prairie36
at  Parkers PrairieFINAL
West Central Area/Ashby8
Pillager28
at  PillagerFINAL
Esko12
Pine City6
at  Pine CityFINAL
Burnsville0
#10 (AAAAAA) Prior Lake21
at  Prior LakeFINAL
Duluth Denfeld36
Proctor11
at  ProctorFINAL
Cedar Mountain/Comfrey24
Red Rock Central28
at  LambertonFINAL
Rochester John Marshall72
Red Wing0
at  Red WingFINAL
#3 (AA) Pipestone Area14
#8 (AA) Redwood Valley16
at  Redwood FallsF/OT
#7 (9-Man) Mountain Lake Area52
Renville County West12
at  DanubeFINAL
Byron7
#2 (AAA) Rochester Lourdes28
at  Rochester LourdesFINAL
Faribault0
Rochester Mayo34
at  Rochester MayoFINAL
Chisago Lakes Area9
Rogers10
at  RogersFINAL
#4 (AA) Barnesville32
Roseau6
at  RoseauFINAL
#3 (9-Man) Verndale60
Rothsay14
at  RothsayFINAL
East Central12
Rush City28
at  Rush CityFINAL
Winona Cotter12
#6 (A) Rushford-Peterson56
at  RushfordFINAL
MACCRAY0
#10 (9-Man) Russell-Tyler-Ruthton34
at  TylerFINAL
Lewiston-Altura12
#9 (AA) St. Charles26
at  St. CharlesFINAL
Osakis33
Sauk Centre32
at  Sauk CentreFINAL
Sartell-St. Stephen13
Sauk Rapids-Rice42
at  Sauk RapidsFINAL
#8 (AAAAAA) Edina14
Shakopee7
at  ShakopeeFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial33
Sibley East12
at  ArlingtonFINAL
South Ridge30
Silver Bay0
at  Silver BayFINAL
#5 (AAAAA) Tartan0
Simley13
at  SimleyFINAL
Wabasso7
Sleepy Eye27
at  Sleepy EyeFINAL
Fillmore Central18
Southland28
at  AdamsFINAL
#3 (AAAA) Hutchinson40
St. Cloud Apollo14
at  St. Cloud ApolloFINAL
Alexandria14
#7 (AAAAA) St. Cloud Tech21
at  St. Cloud StateFINAL
#2 (AAAAA) Elk River35
St. Francis22
at  St. FrancisFINAL
New Ulm0
St. Peter28
at  St. PeterFINAL
United North Central14
Staples-Motley34
at  StaplesFINAL
Mounds View17
Stillwater Area9
at  StillwaterFINAL
St. Michael-Albertville43
Totino-Grace22
at  Totino-GraceFINAL
Hillcrest Lutheran Academy7
Underwood60
at  UnderwoodFINAL
Minnesota Valley Lutheran6
#8 (A) United South Central47
at  WellsFINAL
Eveleth-Gilbert8
Virginia6
at  VirginiaFINAL
Orono0
#6 (AAAAA) Waconia26
at  WaconiaFINAL
Pelican Rapids12
Wadena-Deer Creek6
at  WadenaFINAL
#6 (AAAA) Marshall19
Waseca18
at  WasecaFINAL
St. Croix Lutheran28
Minneapolis Washburn14
at  Minneapolis WashburnFINAL
Annandale42
Watertown-Mayer18
at  WatertownFINAL
Blackduck0
Walker-Hackensack-Akeley26
at  WalkerFINAL
Hancock20
#9 (9-Man) Wheaton/Herman-Norcross7
at  WheatonFINAL
Roseville20
White Bear Lake24
at  White Bear LakeFINAL
Blue Earth Area35
Windom Area8
at  WindomFINAL
Laporte14
Win-E-Mac50
at  Win-E-MacFINAL
Rochester Century28
#2 (AAAA) Winona44
at  WinonaFINAL
Anoka18
#7 (AAAAAA) Woodbury28
at  WoodburyFINAL
Littlefork-Big Falls32
Wrenshall30
at  WrenshallFINAL
Bagley1
Pine River-Backus0
at  Pine RiverForfeit
Mesabi East1
Chisholm0
at  ChisholmForfeit
Concordia Academy6
St. Agnes35
at  SeaFoam StadiumFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com