Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Thursday, August 30, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect Semi | Sect Final | State QTR | State Semi | Prep Bowl XXXVII
Underwood42
Clinton-Graceville-Beardsley0
at  GracevilleFINAL
St. Paul Central21
St. Paul Johnson19
at  BakkenFINAL
Minneapolis South0
Minneapolis North48
at  Minneapolis NorthFINAL
Spectrum56
St. Paul Humboldt6
at  HumboldtFINAL
Hancock20
Park Christian12
at  MoorheadFINAL
Ada-Borup-West41
Braham21
at  BrahamFINAL
Minneapolis Southwest6
Fridley29
at  FridleyFINAL
Mound Westonka48
St. Paul Highland Park14
at  Highland ParkFINAL
Ely8
Ogilvie12
at  OgilvieFINAL
Red Lake County22
Fosston8
at  FosstonFINAL
Barnum2
Aitkin14
at  AitkinFINAL
Houston38
Alden-Conger/G-E6
at  AldenFINAL
Alexandria7
Andover26
at  AndoverFINAL
Roseville22
Anoka7
at  AnokaFINAL
Duluth East6
Big Lake27
at  Big LakeFINAL
Silver Bay41
Bigfork6
at  BigforkFINAL
Stillwater Area10
Blaine27
at  BlaineFINAL
St. Louis Park34
Bloomington Kennedy7
at  Bloomington StadiumFINAL
Fairmont41
Blue Earth Area12
at  Blue EarthFINAL
Lakeville North30
Burnsville6
at  BurnsvilleFINAL
White Bear Lake28
Centennial27
at  CentennialFINAL
East Ridge23
Champlin Park27
at  Champlin ParkFINAL
Robbinsdale Armstrong13
Chanhassen35
at  ChanhassenFINAL
St. Paul Harding8
St. Paul Como Park40
at  GriffinFINAL
Chaska0
Coon Rapids9
at  Coon RapidsFINAL
Adrian18
Dawson-Boyd58
at  DawsonFINAL
Minnetonka42
Eagan0
at  EaganFINAL
Eden Prairie14
Eastview9
at  EastviewFINAL
Park of Cottage Grove13
Forest Lake22
at  Forest LakeFINAL
Clearbrook-Gonvick0
Goodridge/Grygla48
at  GryglaFINAL
Hastings49
Henry Sibley0
at  Henry SibleyFINAL
Moose Lake-Willow River13
Hermantown27
at  HermantownFINAL
Westbrook-Walnut Grove28
Heron Lake-Okabena/Fulda14
at  Heron LakeFINAL
Eveleth-Gilbert10
Hibbing22
at  HibbingFINAL
Wrenshall13
Hill City/Northland14
at  RemerFINAL
Rothsay38
Hillcrest Lutheran Academy22
at  Fergus FallsFINAL
Apple Valley0
Hopkins21
at  HopkinsFINAL
Proctor19
International Falls0
at  International FallsFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial7
Jackson County Central56
at  JacksonFINAL
Eden Valley-Watkins41
Kimball Area22
at  KimballFINAL
Edina13
Lakeville South8
at  Lakeville SouthFINAL
New York Mills10
Long Prairie-Grey Eagle14
at  Long PrairieFINAL
Simley13
Mahtomedi28
at  MahtomediFINAL
Minnewaska Area0
Maple Lake27
at  Maple LakeFINAL
Luverne12
Maple River28
at  MapletonFINAL
Pierz64
Milaca8
at  MilacaFINAL
Mayer Lutheran26
Minnesota Valley Lutheran0
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Hutchinson22
Monticello21
at  MonticelloFINAL
Holy Family Catholic32
New London-Spicer23
at  New LondonFINAL
Waseca62
New Ulm0
at  New UlmFINAL
St. Thomas Academy50
North St. Paul7
at  North St. PaulFINAL
Browerville/Eagle Valley6
Osakis14
at  OsakisFINAL
Maple Grove34
Osseo7
at  OsseoFINAL
Thief River Falls14
Otter Tail Central46
at  Battle LakeFINAL
Edgerton/Ellsworth14
Red Rock Central28
at  LambertonFINAL
Detroit Lakes40
Rocori19
at  Cold SpringFINAL
Bemidji31
Rogers7
at  RogersFINAL
Warroad13
Roseau17
at  RoseauFINAL
Wayzata21
Rosemount12
at  RosemountFINAL
Sauk Centre20
Royalton34
at  RoyaltonFINAL
Pine City42
Rush City0
at  Rush CityFINAL
Prior Lake41
Shakopee8
at  ShakopeeFINAL
Minneota23
Sleepy Eye8
at  Sleepy EyeFINAL
Irondale13
Spring Lake Park35
at  Spring Lake ParkFINAL
Norwood-Young America16
St. James Area20
at  St. JamesFINAL
Mounds View21
St. Michael-Albertville20
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Sibley East0
St. Peter48
at  St. PeterFINAL
Pequot Lakes50
Staples-Motley26
at  StaplesFINAL
South St. Paul7
Tartan38
at  TartanFINAL
Cretin-Derham Hall22
Totino-Grace21
at  Totino-GraceF/OT
Yellow Medicine East8
Tracy-Milroy-Balaton30
at  TracyFINAL
Belle Plaine0
Tri-City United15
at  MontgomeryFINAL
Rochester Lourdes42
Triton6
at  Dodge CenterFINAL
Duluth Denfeld14
Two Harbors7
at  Two HarborsFINAL
Benilde-St. Margaret's9
Waconia23
at  WaconiaFINAL
NCE/U-H48
Warren-Alvarado-Oslo7
at  WarrenFINAL
Delano19
Zimmerman37
at  ZimmermanFINAL
Kasson-Mantorville10
Zumbrota-Mazeppa13
at  ZumbrotaFINAL
Owatonna41
Faribault0
at  FaribaultFINAL
Hawley7
Mahnomen/Waubun28
at  MahnomenFINAL
Stephen-Argyle35
Win-E-Mac0
at  Win-E-MacFINAL
Cromwell-Wright44
North Woods22
at  CookFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com