Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Sports View
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Basketball (B) Scores for Saturday, December 29, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Peter Tournament
Eden Valley-Watkins60
St. Peter61
at  St. PeterFINAL
Windom Tournament
Kerkhoven-Murdock-Sunburg64
Cedar Mountain79
at  WindomFINAL
Pelican Rapids Tournament
West Central Area74
Pelican Rapids57
at  Pelican RapidsFINAL
Richfield59
Madison La Follette (WI)85
at FINAL
Hibbing Invitational
Cambridge-Isanti76
Chanhassen72
at  HibbingFINAL
Hibbing Invitational
Owatonna78
Grand Rapids67
at  HibbingFINAL
Hibbing Invitational
Duluth East71
Hibbing48
at  HibbingFINAL
Willmar Tournament
Lac qui Parle Valley78
Southwest Christian75
at  WillmarFINAL
Willmar Tournament
Belgrade-Brooten-Elrosa65
MACCRAY49
at  WillmarFINAL
Willmar Tournament
BOLD86
Central MN Christian45
at  WillmarFINAL
Willmar Tournament
New London-Spicer85
Willmar76
at  WillmarFINAL
Windom Tournament
Tracy-Milroy-Balaton73
Windom Area70
at  WindomFINAL
Pelican Rapids Tournament
Underwood45
Warroad62
at  Pelican RapidsFINAL
St. Peter Tournament
Proctor83
Kenyon-Wanamingo50
at  St. PeterFINAL
Marshall Tournament
Pipestone Area72
Canby43
at  Southwest MN StateFINAL
Marshall Tournament
Minnewaska Area70
Hermantown81
at  Southwest MN StateFINAL
Marshall Tournament
Murray County Central68
Dawson-Boyd77
at  Southwest MN StateFINAL
Marshall Tournament
Marshall52
Sioux Falls Lincoln (SD)70
at  Southwest MN StateFINAL
Blue Earth Tournament
Jackson County Central75
Blue Earth Area47
at  Blue EarthFINAL
Blue Earth Tournament
T/ML/GHEC61
United South Central47
at  Blue EarthFINAL
Ely Tournament
Isle73
Bigfork62
at  ElyFINAL
Ely Tournament
Cook County64
Ely86
at  ElyFINAL
Worthington Invitational
Alexandria66
Harrisburg (SD)52
at  WorthingtonFINAL
Worthington Invitational
Mankato West67
Worthington59
at  WorthingtonFINAL
Twin Cities Academy/Great River30
at  Sanford PentagonFINAL
Granite City Classic - Group B
Rocori74
Blake67
at  St. Cloud StateFINAL
University of Jamestown Shootout
Kidder County (ND)56
Park Christian66
at  Univ of JamestownFINAL
Cloquet Tournament
Duluth Denfeld80
Pine City72
at  CloquetFINAL
Granite City Classic - Group A
North St. Paul59
Delano48
at  St. Cloud ApolloFINAL
Granite City Classic - Group B
St. Louis Park53
Champlin Park70
at  St. Cloud StateFINAL
Monticello45
Buffalo66
at  BuffaloFINAL
Grand8 Holiday Tournament
Fergus Falls65
Perham75
at  PerhamFINAL
Granite City Classic - Group A
Minnetonka66
Minneapolis Roosevelt59
at  St. Cloud ApolloFINAL
Winona State Holiday Shootout
Cochrane-Fountain City (WI)59
Chatfield89
at  Winona StateFINAL
Mesabi East Invite
Two Harbors73
Lakeview Christian89
at  AuroraFINAL
Crosby-Ironton Invite
Deer River69
Renville County West74
at  CrosbyFINAL
Granite City Classic - Group B
Rogers60
Mound Westonka61
at  St. Cloud StateFINAL
Augsburg Tournament
Burnsville52
Minneapolis Southwest64
at  AugsburgFINAL
Avail Academy Tournament
International School of MN/Eagle Ridge60
Hiawatha Collegiate82
at  Avail AcademyFINAL
Granite City Classic - Group A
Milwaukee Washington (WI)80
St. Cloud Apollo48
at  St. Cloud ApolloFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Litchfield56
Concordia Academy50
at  St. Cloud CathedralFINAL
Osakis61
Paynesville Area43
at  PaynesvilleFINAL
Crosby-Ironton Invite
Fond du Lac Ojibwe80
Crosby-Ironton96
at  CrosbyFINAL
Upsala44
Little Falls56
at  Little FallsFINAL
Trinity Tournament
St. Paul Harding75
St. Paul Washington71
at  Trinity SchoolFINAL
Granite City Classic - Group B
Maranatha Christian72
Orono49
at  St. Cloud StateFINAL
Mesabi East Invite
Eveleth-Gilbert47
Mesabi East78
at  AuroraFINAL
Springfield75
Minneota78
at  MinneotaFINAL
Park Rapids Tournament
Mahnomen/Waubun66
Park Rapids Area56
at  Park RapidsFINAL
North Lakes Academy Tournament
Lakes International Language Academy64
Kaleidoscope Charter44
at  North Lakes AcademyFINAL
Lakeville North Invite
Austin64
Lakeville North84
at  Lakeville NorthFINAL
Breckenridge48
Sioux Falls Christian (SD)77
at  Sanford PentagonFINAL
Granite City Classic - Group A
Brooklyn Center53
St. Paul Central84
at  St. Cloud ApolloFINAL
St. Paul Highland Park61
St. Paul Academy71
at  St. Paul AcademyFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Melrose67
St. Cloud Cathedral68
at  St. Cloud CathedralFINAL
Grand8 Holiday Tournament
Hawley71
Sauk Centre63
at  PerhamFINAL
Trinity Tournament
Cristo Rey Jesuit72
High School for the Recording Arts60
at  Trinity SchoolFINAL
Moorhead Tournament
Dilworth-Glyndon-Felton69
Red Lake59
at  MoorheadFINAL
North Lakes Academy Tournament
Bethany Academy45
North Lakes Academy36
at  North Lakes AcademyFINAL
Avail Academy Tournament
Liberty Classical Academy61
Avail Academy64
at  Avail AcademyFINAL
Granite City Classic - Group B
Princeton78
Forest Lake58
at  St. Cloud StateFINAL
Park Rapids Tournament
Cass Lake-Bena75
Menahga62
at  Park RapidsFINAL
Blizzard of Basketball
Rothsay32
Barnesville75
at  Concordia-MoorheadFINAL
Granite City Classic - Group A
Becker58
St. Michael-Albertville65
at  St. Cloud ApolloFINAL
Augsburg Tournament
St. Paul Como Park59
St. Paul Johnson79
at  AugsburgFINAL
Trinity Tournament
Minneapolis Washburn55
Trinity School56
at  Trinity SchoolFINAL
Granite City Classic - Group B
Park Center93
Robbinsdale Cooper61
at  St. Cloud StateFINAL
Winona State Holiday Shootout
Waseca81
Winona59
at  Winona StateFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Lake Crystal-Wellcome Memorial55
St. Clair61
at  Bethany LutheranFINAL
Esko Coaches Classic
Hinckley-Finlayson68
Duluth Marshall75
at  EskoFINAL
Avail Academy Tournament
Minnesota Transitions Charter58
West Lutheran67
at  Avail AcademyFINAL
St. Charles Tournament
Dover-Eyota75
St. Charles101
at  St. CharlesFINAL
St. Thomas Holiday Shootout
Waconia65
Holy Angels63
at  St. Thomas UniversityFINAL
Rochester John Marshall62
Brandon Valley (SD)74
at  Sanford PentagonFINAL
Bethany Lutheran Tournament
New Richland-H-E-G51
Maple River46
at  Bethany LutheranFINAL
Blizzard of Basketball
East Grand Forks68
Henning76
at  Concordia-MoorheadFINAL
Granite City Classic - Group A
Big Lake54
Sartell-St. Stephen65
at  St. Cloud ApolloFINAL
Trinity Tournament
Bloomington Kennedy49
St. Anthony Village37
at  Trinity SchoolFINAL
Minneapolis South53
Blaine88
at  BlaineFINAL
Providence Academy Invitational
Spectrum59
Providence Academy62
at  Providence AcademyF/OT
Granite City Classic - Group B
Sauk Rapids-Rice49
Apple Valley75
at  St. Cloud StateFINAL
Augsburg Tournament
Minnehaha Academy85
Hopkins97
at  AugsburgFINAL
Esko Coaches Classic
Cannon Falls63
Esko80
at  EskoFINAL
St. Charles Tournament
Pine Island59
La Crescent-Hokah73
at  St. CharlesFINAL
Moorhead Tournament
NCE/U-H57
Moorhead60
at  MoorheadFINAL
Mabel-Canton60
Southland74
at  SouthlandFINAL
DeLaSalle65
Yankton (SD)71
at  Sanford PentagonFINAL
Bethany Lutheran Tournament
St. Croix Lutheran75
Mankato Loyola40
at  Bethany LutheranFINAL
St. Thomas Holiday Shootout
Eagan48
Cretin-Derham Hall66
at  St. Thomas UniversityFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Minnesota Valley Lutheran53
Fairmont56
at  Bethany LutheranFINAL
Granite City Classic - Group B
St. Cloud Tech42
Maple Grove76
at  St. Cloud StateFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2019 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com