Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Ottertail Minn-Dakota Coaches
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Basketball (B) Scores for Friday, December 28, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Ely Tournament
Bigfork60
Cook County94
at  ElyFINAL
St. Peter Tournament
Proctor54
Eden Valley-Watkins58
at  St. PeterFINAL
Willmar Tournament
MACCRAY61
BOLD86
at  WillmarFINAL
Richfield75
Milwaukee Vincent (WI)79
at FINAL
Carlton49
Chisholm106
at  ChisholmFINAL
Hastings Tournament
Stillwater Area68
Irondale85
at  HastingsFINAL
Hastings Tournament
Prescott (WI)69
Hastings45
at  HastingsFINAL
Hibbing Invitational
Cambridge-Isanti91
Hibbing78
at  HibbingFINAL
Hayfield Tournament
Zumbrota-Mazeppa58
Hayfield70
at  HayfieldFINAL
Hayfield Tournament
Lyle/Austin Pacelli50
Bethlehem Academy54
at  HayfieldF/OT
Grand Meadow Tournament
Goodhue46
Grand Meadow62
at  Grand MeadowFINAL
Willmar Tournament
New London-Spicer70
Central MN Christian54
at  WillmarFINAL
Willmar Tournament
Southwest Christian70
Willmar77
at  WillmarFINAL
Windom Tournament
Kerkhoven-Murdock-Sunburg74
Windom Area47
at  WindomFINAL
Moorhead Tournament
NCE/U-H59
Dilworth-Glyndon-Felton48
at  MoorheadFINAL
Moorhead Tournament
Red Lake64
Moorhead100
at  MoorheadFINAL
Pelican Rapids Tournament
West Central Area80
Underwood42
at  Pelican RapidsFINAL
Pelican Rapids Tournament
Warroad47
Pelican Rapids56
at  Pelican RapidsFINAL
St. Peter Tournament
Kenyon-Wanamingo44
St. Peter77
at  St. PeterFINAL
Marshall Tournament
Hermantown63
Marshall81
at  Southwest MN StateFINAL
Grand Meadow Tournament
Alden-Conger56
LeRoy-Ostrander64
at  Grand MeadowFINAL
South St. Paul Tourney
Breck78
New Life Academy53
at  South St. PaulFINAL
South St. Paul Tourney
Community of Peace Academy58
South St. Paul95
at  South St. PaulFINAL
Hibbing Invitational
Grand Rapids61
Chanhassen79
at  HibbingFINAL
Blue Earth Tournament
T/ML/GHEC64
Jackson County Central91
at  Blue EarthFINAL
Blue Earth Tournament
United South Central64
Blue Earth Area66
at  Blue EarthFINAL
Hibbing Invitational
Duluth East63
Owatonna58
at  HibbingFINAL
Ely Tournament
Isle61
Ely72
at  ElyFINAL
North Lakes Academy Tournament
Kaleidoscope Charter46
Bethany Academy71
at  North Lakes AcademyFINAL
North Lakes Academy Tournament
Lakes International Language Academy14
North Lakes Academy65
at  North Lakes AcademyFINAL
Worthington Invitational
Mankato West62
Alexandria82
at  WorthingtonFINAL
Worthington Invitational
Jordan69
Worthington58
at  WorthingtonFINAL
Granite City Classic - Group B
Mound Westonka49
Maranatha Christian56
at  St. Cloud ApolloFINAL
Granite City Classic - Group A
Big Lake55
Totino-Grace61
at  St. Cloud StateFINAL
Granite City Classic - Group B
St. Louis Park76
Apple Valley83
at  St. Cloud ApolloFINAL
Granite City Classic - Group A
Becker62
Minneapolis Roosevelt63
at  St. Cloud StateFINAL
Rochester Rotary Tournament
Rochester Lourdes65
Caledonia71
at  Rochester Civic CenterFINAL
Tri-City United Invite
Waterville-Elysian-Morristown74
Norwood-Young America50
at  MontgomeryFINAL
Avail Academy Tournament
Hmong Academy35
International School of MN/Eagle Ridge69
at  Avail AcademyFINAL
Ellsworth (WI) (WI)58
Mounds View75
at  Mounds ViewFINAL
Winona State Holiday Shootout
Lanesboro58
Chatfield75
at  Winona StateFINAL
Granite City Classic - Group B
Blake74
Sauk Rapids-Rice69
at  St. Cloud ApolloFINAL
Rochester Rotary Tournament
Northfield82
St. Croix Prep61
at  Rochester Civic CenterFINAL
Granite City Classic - Group A
North St. Paul62
Osseo51
at  St. Cloud StateFINAL
Tri-City United Invite
Watertown-Mayer61
Triton49
at  MontgomeryFINAL
Rochester Rotary Tournament
Rochester John Marshall69
Lake City48
at  Rochester Civic CenterFINAL
St. James Tournament
New Ulm73
Madelia42
at  St. JamesFINAL
Granite City Classic - Group B
Champlin Park66
Rogers48
at  St. Cloud ApolloFINAL
Blizzard of Basketball
East Grand Forks75
Rothsay61
at  Concordia-MoorheadFINAL
Trinity Tournament
St. Paul Harding52
Cristo Rey Jesuit55
at  Trinity SchoolFINAL
Nicollet Tournament
Cleveland62
Buffalo Lake-Hector-Stewart44
at  NicolletFINAL
Granite City Classic - Group A
Milwaukee Washington (WI)60
Minneapolis North67
at  St. Cloud StateFINAL
Rochester Rotary Tournament
Woodbury71
Mahtomedi70
at  Rochester Civic CenterFINAL
Tartan Tournament
Fridley55
Chisago Lakes Area56
at  TartanFINAL
Cloquet Tournament
Duluth Denfeld61
Cromwell-Wright56
at  CloquetFINAL
Onamia64
Cherry38
at  Mounds ViewFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Math and Science Academy47
Metro Schools College Prep73
at  Mounds Park AcademyFINAL
Rochester Rotary Tournament
Byron70
Hutchinson55
at  Rochester Civic CenterFINAL
DeLaSalle62
at  Corn PalaceFINAL
HLWW Tournament
Braham64
East Central50
at  Howard LakeFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Melrose61
Concordia Academy38
at  St. Cloud CathedralFINAL
Park Rapids Tournament
Mahnomen/Waubun51
Cass Lake-Bena84
at  Park RapidsFINAL
Augsburg Tournament
Minneapolis Southwest47
St. Paul Como Park52
at  AugsburgFINAL
Glencoe-Silver Lake Tournament
Lester Prairie/Holy Trinity58
Belle Plaine62
at  GlencoeFINAL
Granite City Classic - Group B
Princeton95
Rocori49
at  St. Cloud ApolloFINAL
Northern Freeze59
Thief River Falls62
at  Thief River FallsFINAL
Trinity Tournament
High School for the Recording Arts81
St. Paul Washington77
at  Trinity SchoolFINAL
Avail Academy Tournament
Minnesota Transitions Charter70
Liberty Classical Academy63
at  Avail AcademyFINAL
Granite City Classic - Group A
Minnetonka72
Lakeville South58
at  St. Cloud StateFINAL
St. James Tournament
Rockford55
St. James Area59
at  St. JamesFINAL
Holdingford53
Albany67
at  AlbanyFINAL
Tartan Tournament
Farmington61
Park of Cottage Grove55
at  TartanFINAL
St. Thomas Holiday Shootout
Benilde-St. Margaret's66
Holy Angels67
at  St. Thomas UniversityFINAL
Laporte53
Northland80
at  RemerFINAL
Rochester Rotary Tournament
Rochester Century82
Columbia Heights76
at  Rochester Civic CenterFINAL
Breckenridge79
Bridgewater-Emery (SD)77
at  Corn PalaceF/OT
Coon Rapids Tournament
St. Agnes56
St. Paul Humboldt77
at  Coon RapidsFINAL
Blizzard of Basketball
Henning75
Barnesville56
at  Concordia-MoorheadFINAL
Staples-Motley29
Little Falls70
at  Little FallsFINAL
Granite City Classic - Group B
Park Center71
St. Paul Central66
at  St. Cloud ApolloFINAL
Augsburg Tournament
Burnsville83
Minnehaha Academy101
at  AugsburgFINAL
Trinity Tournament
Minneapolis Washburn55
St. Anthony Village60
at  Trinity SchoolFINAL
Granite City Classic - Group A
Brooklyn Center59
Sartell-St. Stephen68
at  St. Cloud StateFINAL
Buffalo Invite
Annandale35
Buffalo69
at  BuffaloFINAL
Tri-City United Invite
Janesville-Waldorf-Pemberton51
Tri-City United58
at  MontgomeryFINAL
Crosby-Ironton Invite
Deer River72
Fond du Lac Ojibwe71
at  CrosbyFINAL
Bethel Tournament
Centennial55
Bloomington Jefferson48
at  BethelFINAL
Eden Prairie Tournament
Chaska72
Edina67
at  Eden PrairieFINAL
Winona State Holiday Shootout
Kasson-Mantorville45
Waseca79
at  Winona StateFINAL
East Ridge Tournament
Rosemount47
New Prague57
at  East RidgeFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Lake Crystal-Wellcome Memorial31
St. Croix Lutheran60
at  Bethany LutheranFINAL
Esko Coaches Classic
Cannon Falls62
Hinckley-Finlayson29
at  EskoFINAL
Avail Academy Tournament
West Lutheran71
Avail Academy38
at  Avail AcademyFINAL
Tartan Tournament
Superior (WI)61
White Bear Lake64
at  TartanFINAL
Cloquet Tournament
Pine City52
Cloquet58
at  CloquetFINAL
St. Charles Tournament
Dover-Eyota68
La Crescent-Hokah69
at  St. CharlesFINAL
St. Thomas Holiday Shootout
Waconia58
St. Thomas Academy57
at  St. Thomas UniversityFINAL
University of Jamestown Shootout
Park Christian62
Midkota (ND)38
at Jamestown FINAL
Randolph64
Rushford-Peterson46
at  RushfordFINAL
Park Rapids Tournament
Menahga69
Park Rapids Area48
at  Park RapidsFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Fairmont42
Maple River35
at  Bethany LutheranFINAL
Granite City Classic - Group B
Maple Grove71
Forest Lake39
at  St. Cloud ApolloFINAL
Coon Rapids Tournament
Simley66
Coon Rapids85
at  Coon RapidsFINAL
Providence Academy Invitational
Spectrum72
Legacy Christian52
at  Providence AcademyFINAL
Lakeville North Invite
Henry Sibley38
Lakeville North84
at  Lakeville NorthFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Nova Classical Academy61
Mounds Park Academy44
at  Mounds Park AcademyFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Litchfield58
St. Cloud Cathedral76
at  St. Cloud CathedralFINAL
Trinity Tournament
Bloomington Kennedy58
Trinity School50
at  Trinity SchoolFINAL
Nicollet Tournament
New Ulm Cathedral85
Nicollet64
at  NicolletFINAL
Granite City Classic - Group A
Delano66
St. Michael-Albertville70
at  St. Cloud StateF/OT
Elk River48
Brainerd76
at  BrainerdFINAL
Kingsland59
Houston58
at  HoustonFINAL
Milaca64
North Branch80
at  North BranchFINAL
Blaine76
St. Francis57
at  St. FrancisFINAL
International Falls56
Littlefork-Big Falls36
at  LittleforkFINAL
Virginia50
Barnum38
at  BarnumFINAL
Glencoe-Silver Lake Tournament
Holy Family Catholic60
Glencoe-Silver Lake49
at  GlencoeFINAL
Hillsboro Holiday Hoops
Kittson County Central35
Hatton/Northwood (ND)62
at  BuxtonFINAL
Rochester Rotary Tournament
Plainview-Elgin-Millville40
Holmen (WI)50
at  Rochester Civic CenterFINAL
HLWW Tournament
Dassel-Cokato55
Howard Lake-Waverly-Winsted57
at  Howard LakeF/OT
Faribault33
Mankato East74
at  Mankato EastFINAL
Fillmore Central35
Mabel-Canton50
at  MabelFINAL
Warren-Alvarado-Oslo31
Badger/Greenbush-Middle River74
at  GreenbushFINAL
Hawley64
Fergus Falls65
at  Fergus FallsFINAL
Crosby-Ironton Invite
Renville County West55
Crosby-Ironton63
at  CrosbyFINAL
Eden Prairie Tournament
Shakopee81
Eden Prairie79
at  Eden PrairieFINAL
Augsburg Tournament
Hopkins79
St. Paul Johnson36
at  AugsburgFINAL
Esko Coaches Classic
Duluth Marshall54
Esko100
at  EskoFINAL
St. Charles Tournament
Pine Island71
St. Charles56
at  St. CharlesFINAL
Bethel Tournament
Roseville37
Robbinsdale Armstrong64
at  BethelFINAL
East Ridge Tournament
Eastview67
East Ridge74
at  East RidgeFINAL
Tartan Tournament
Spring Lake Park58
Tartan67
at  TartanFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Mankato Loyola54
St. Clair32
at  Bethany LutheranFINAL
St. Thomas Holiday Shootout
Wayzata73
Eagan54
at  St. Thomas UniversityFINAL
Granite City Classic - Group B
St. Cloud Tech51
Orono59
at  St. Cloud ApolloFINAL
Rochester Rotary Tournament
Rochester Mayo81
Robbinsdale Cooper86
at  Rochester Civic CenterFINAL
Grand8 Holiday Tournament
Sauk Centre55
Perham66
at  PerhamFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Minnesota Valley Lutheran63
New Richland-H-E-G38
at  Bethany LutheranFINAL
Granite City Classic - Group A
St. Cloud Apollo77
Minneapolis Henry74
at  St. Cloud StateFINAL
Minnesota Motor Co.
1998-2019 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com