Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Softball Scores for Thursday, May 31, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class AAAA - Section 7 Softball
Anoka (2)0
Forest Lake (1)3
at  St. FrancisFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
St. Cloud Tech (6)0
St. Michael-Albertville (4)9
at  BuffaloFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
Moorhead (5)0
Brainerd (3)10
at  BuffaloFINAL
Class A - Section 6 Softball
Wheaton/Herman-Norcross (S2)1
West Central Area (S1)22
at  GlenwoodFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Park Rapids Area (N2)4
Thief River Falls (N1)6
at  FrazeeFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Dassel-Cokato (7)3
Becker (2)12
at  Big LakeFINAL
Class A - Section 5 Softball
Pine River-Backus (W1)8
Hinckley-Finlayson (E3)3
at  BrainerdFINAL
Class A - Section 8 Softball
Ada-Borup/Norman County West (S2)0
NCE/U-H (S1)1
at  AdaFINAL
Class A - Section 7 Softball
Silver Bay (1-3)3
South Ridge (1-2)8
at  CloquetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Moose Lake-Willow River (1-2)8
Esko (1-1)9
at  CloquetFINAL
Class AAA - Section 8 Softball
Detroit Lakes (3)5
Sartell-St. Stephen (2)8
at  BemidjiFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
Elk River (2)1
Buffalo (1)2
at  BuffaloFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
St. Michael-Albertville (4)7
Brainerd (3)14
at  BuffaloFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Becker (2)3
Rocori (1)4
at  Big LakeF/12
Class A - Section 5 Softball
Pine River-Backus (W1)6
McGregor (E4)4
at  BrainerdFINAL
Class A - Section 6 Softball
West Central Area (S1)0
New York Mills (N1)15
at  GlenwoodFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Dilworth-Glyndon-Felton (S2)3
Thief River Falls (N1)2
at  FrazeeFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Holdingford (W2)1
St. Cloud Cathedral (E3)7
at  Waite Park FieldsFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Eastview (2)0
Park of Cottage Grove (1)4
at  RichfieldFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Eagan (7)9
Hastings (3)2
at  RichfieldFINAL
Edina13
Hopkins8
at FINAL
Kimball Area2
Randolph6
at  University of NorthwesternFINAL
Virginia1
Esko2
at  CloquetFINAL
Class A - Section 3 Softball
Wabasso (S2)3
Edgerton/SW MN Christian (S1)4
at  CottonwoodFINAL
Class A - Section 7 Softball
South Ridge (1-2)0
Carlton (1-1)6
at  CloquetFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
Brainerd (3)6
Elk River (2)4
at  BuffaloF/8
Class AAA - Section 7 Softball
Hermantown (4)2
North Branch (1)9
at  CloquetFINAL
Badger/Greenbush-Middle River0
NCE/U-H3
at  AdaFINAL
Norwood-Young America4
Maple Lake7
at  RockfordFINAL
Sartell-St. Stephen7
Bemidji5
at  BemidjiFINAL
Centennial9
Champlin Park5
at  Champlin ParkFINAL
Benilde-St. Margaret's2
Mound Westonka4
at  Aquila ParkFINAL
Class AAAA - Section 2 Softball
Chanhassen (2)2
Prior Lake (1)3
at  Eden PrairieF/8
North St. Paul4
Stillwater Area6
at  Eden PrairieFINAL
Class A - Section 1 Softball
Hayfield (W1)14
Wabasha-Kellogg (E1)0
at  Todd Park - AustinFINAL
Class A - Section 2 Softball
Cleveland (3)4
Sleepy Eye Saint Mary's (1)11
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Albany (W1)1
Annandale (E2)2
at  Waite Park FieldsFINAL
Class AA - Section 2 Softball
Fairmont (4)4
LeSueur-Henderson (3)14
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Rochester Lourdes (W1)3
Winona Cotter (E2)4
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAA - Section 1 Softball
Austin (3)1
Northfield (2)9
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAA - Section 4 Softball
St. Anthony Village (2)3
Hill-Murray (1)9
at  Lexington Memorial ParkFINAL
Class AAA - Section 3 Softball
South St. Paul (5)7
Simley (3)1
at  RichfieldFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Eagan (7)3
Eastview (2)5
at  RichfieldFINAL
Concordia Academy7
St. Agnes10
at  University of NorthwesternFINAL
Class AA - Section 3 Softball
St. James Area (S5)1
Pipestone Area (S1)2
at  MarshallFINAL
Lakeville North2
Farmington13
at  Todd Park - AustinFINAL
Faribault2
Mankato West7
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class A - Section 8 Softball
NCE/U-H (S1)3
Badger/Greenbush-Middle River (N1)9
at  AdaFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Norwood-Young America (2)0
Maple Lake (1)10
at  RockfordFINAL
Class AAA - Section 6 Softball
Mound Westonka (4)1
Benilde-St. Margaret's (3)20
at  Aquila ParkFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Centennial (1)15
Champlin Park (4)7
at High SeedFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Albany (W1)3
St. Cloud Cathedral (E3)0
at  Waite Park FieldsFINAL
Class A - Section 2 Softball
Sleepy Eye (4)5
Sleepy Eye Saint Mary's (1)9
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AA - Section 2 Softball
LeSueur-Henderson (3)10
Jordan (2)7
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Mankato West (3)2
Faribault (1)3
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AAAA - Section 4 Softball
Stillwater Area (5)10
North St. Paul (1)5
at  North St. PaulFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Lakeville North (4)8
Farmington (2)7
at  Todd Park - AustinFINAL
Truck Month
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com