Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Softball Scores for Thursday, May 24, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class A - Section 7 Softball
Littlefork-Big Falls (2-3)1
South Ridge (1-2)11
at  CloquetF/5
Class A - Section 7 Softball
Cherry (2-1)5
Barnum (1-4)1
at  CloquetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Proctor (2-3)1
Moose Lake-Willow River (1-2)3
at  CohassetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
International Falls (2-1)5
Mora (1-5)2
at  CohassetFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Big Lake (4)4
Rocori (1)5
at  Cold SpringFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Dassel-Cokato (7)5
Monticello (6)3
at  Cold SpringFINAL
Class AAA - Section 6 Softball
DeLaSalle (5)0
Delano (2)6
at  DelanoFINAL
Class A - Section 7 Softball
Cherry (2-1)0
South Ridge (1-2)1
at  CloquetFINAL
Class A - Section 7 Softball
Littlefork-Big Falls (2-3)8
Barnum (1-4)7
at  CloquetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
International Falls (2-1)5
Moose Lake-Willow River (1-2)11
at  CloquetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Proctor (2-3)7
Mora (1-5)3
at  CohassetFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Holdingford (W2)0
Albany (W1)7
at  AlexandriaFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Pillager (W5)2
Long Prairie-Grey Eagle (W3)3
at  AlexandriaFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Dassel-Cokato (7)7
Big Lake (4)0
at  Cold SpringFINAL
Class A - Section 4 Softball
North Lakes Academy (7)1
Mounds Park Academy (6)11
at  Mounds Park AcademyFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Long Prairie-Grey Eagle (W3)2
Holdingford (W2)5
at  AlexandriaFINAL
Class A - Section 1 Softball
Blooming Prairie (W4)1
Bethlehem Academy (W3)3
at  Todd Park - AustinFINAL
Class A - Section 1 Softball
Houston (E5)3
Mabel-Canton (E3)7
at PrestonFINAL
Class A - Section 1 Softball
Goodhue (E2)10
Wabasha-Kellogg (E1)0
at PrestonFINAL
Class A - Section 5 Softball
Sebeka (W2)5
Pine River-Backus (W1)4
at  MenahgaFINAL
Class A - Section 5 Softball
McGregor (E4)4
Hinckley-Finlayson (E3)3
at  MoraFINAL
Class A - Section 5 Softball
Nevis (W5)9
Walker-Hackensack-Akeley (W3)12
at  MenahgaFINAL
Class A - Section 5 Softball
Isle (E2)9
Braham (E1)11
at  MoraFINAL
Class A - Section 4 Softball
Heritage Christian (8)0
West Lutheran (5)10
at  West LutheranFINAL
Class A - Section 8 Softball
Blackduck (N3)0
Red Lake Falls (N2)15
at  Red Lake FallsFINAL
Class A - Section 8 Softball
Kelliher/Northome (N4)0
Badger/Greenbush-Middle River (N1)24
at  Red Lake FallsFINAL
Class A - Section 8 Softball
Mahnomen/Waubun (S3)13
Ada-Borup/Norman County West (S2)6
at  Sacred HeartFINAL
Class A - Section 8 Softball
Lake Park-Audubon (S5)0
NCE/U-H (S1)14
at  AdaFINAL
Class A - Section 6 Softball
Brandon/Evansville (N3)5
Browerville/Eagle Valley (N2)7
at  New York MillsFINAL
Class A - Section 6 Softball
Frazee (N4)0
New York Mills (N1)12
at  New York MillsF/5
Class A - Section 6 Softball
Ortonville (S6)6
Wheaton/Herman-Norcross (S2)12
at  GlenwoodFINAL
Class A - Section 6 Softball
Belgrade-Brooten-Elrosa (S5)3
West Central Area (S1)7
at  GlenwoodFINAL
Class A - Section 7 Softball
Nashwauk-Keewatin (2-2)3
Silver Bay (1-3)10
at  CloquetFINAL
Class A - Section 7 Softball
Mountain Iron-Buhl (2-5)5
Carlton (1-1)7
at  CloquetFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Norwood-Young America (2)10
Maranatha Christian (11)6
at  RockfordFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Maple Lake (1)10
Rockford (4)0
at  RockfordFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Glencoe-Silver Lake (7)3
Litchfield (3)13
at  RockfordFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Watertown-Mayer (9)4
Howard Lake-Waverly-Winsted (12)7
at  RockfordFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Roseau (N3)3
Park Rapids Area (N2)5
at  Thief River FallsFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Warroad (N4)1
Thief River Falls (N1)5
at  Thief River FallsFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Perham (S3)1
Dilworth-Glyndon-Felton (S2)11
at  FrazeeF/6
Class AA - Section 8 Softball
Pequot Lakes (S4)4
Hawley (S1)13
at  FrazeeFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Eveleth-Gilbert (2-2)18
Crosby-Ironton (1-3)3
at  CohassetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Virginia (2-4)3
Esko (1-1)1
at  CohassetFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Winona Cotter (E2)1
Chatfield (E1)0
at  St. CharlesFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Byron (W3)0
Rochester Lourdes (W1)7
at  Pine IslandFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Plainview-Elgin-Millville (E5)6
St. Charles (E3)10
at  St. CharlesFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Zumbrota-Mazeppa (W2)8
Pine Island (W4)0
at  Pine IslandFINAL
Class AA - Section 4 Softball
Legacy Christian/PACT Charter (11)9
Minneapolis Roosevelt (7)1
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Class AA - Section 4 Softball
St. Paul Humboldt (9)7
Minnehaha Academy (4)17
at  Fort SnellingFINAL
Class AAA - Section 8 Softball
Alexandria (4)8
Bemidji (1)10
at  BemidjiFINAL
Class AAA - Section 8 Softball
Fergus Falls (7)4
Little Falls (6)5
at  Little FallsFINAL
Class AAA - Section 1 Softball
Red Wing (5)0
Winona (1)5
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAA - Section 1 Softball
Northfield (2)8
Austin (3)5
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Willmar (3)5
Becker (2)0
at  BeckerFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
St. Cloud Apollo (8)4
Zimmerman (5)14
at  BeckerFINAL
Class AAA - Section 3 Softball
Simley (3)2
Holy Angels (2)5
at  Holy AngelsFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Champlin Park (4)9
Rogers (3)0
at  RogersFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Osseo (7)0
Centennial (1)4
at  CentennialFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Spring Lake Park (5)0
Maple Grove (2)15
at  Maple GroveFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Rochester John Marshall (3)0
Farmington (2)1
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Lakeville North (4)2
New Prague (1)1
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Rochester Mayo (7)6
Rochester Century (6)4
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Lakeville South (8)6
Owatonna (5)7
at  Todd Park - AustinFINAL
Class A - Section 4 Softball
Lester Prairie/Holy Trinity (3)2
Randolph (2)5
at  RandolphFINAL
Class A - Section 4 Softball
Mayer Lutheran (4)0
Kimball Area (1)12
at  KimballFINAL
Class AA - Section 4 Softball
St. Croix Lutheran (3)0
Concordia Academy (2)4
at  Concordia AcademyFINAL
Class AA - Section 4 Softball
St. Croix Prep (5)2
St. Agnes (1)7
at  Concordia-St. PaulFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
Brainerd (3)1
Elk River (2)7
at  Elk RiverFINAL
Class AAA - Section 4 Softball
Fridley (7)0
Mahtomedi (4)16
at  Lexington Memorial ParkFINAL
Class AAA - Section 3 Softball
St. Paul Central (8)6
South St. Paul (5)7
at  South St. PaulF/8
Class AAA - Section 3 Softball
St. Paul Highland Park (7)7
Richfield (6)17
at  RichfieldF/5
Class AAA - Section 3 Softball
Minneapolis South (4)5
Visitation (1)1
at  VisitationFINAL
Class AAA - Section 6 Softball
Robbinsdale Cooper (6)5
Orono (1)7
at  OronoFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Hastings (3)0
Eastview (2)3
at  EastviewFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
East Ridge (4)4
Park of Cottage Grove (1)5
at  Cottage GroveFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Eagan (7)5
Henry Sibley (6)1
at  Henry SibleyFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Apple Valley (8)1
Rosemount (5)13
at  RosemountFINAL
Class AAAA - Section 2 Softball
Bloomington Jefferson (7)4
Shakopee (3)10
at  Eden PrairieFINAL
Class AAAA - Section 2 Softball
Minnetonka (4)0
Prior Lake (1)6
at  Eden PrairieFINAL
Class AAAA - Section 2 Softball
Chanhassen (2)11
Eden Prairie (6)1
at  Eden PrairieF/5
Class AAAA - Section 2 Softball
Burnsville (8)6
Chaska (5)0
at  Eden PrairieFINAL
Class A - Section 1 Softball
Waterville-Elysian-Morristown (W2)0
Hayfield (W1)8
at  Todd Park - AustinFINAL
Class A - Section 2 Softball
Nicollet (6)2
Cleveland (3)12
at  ClevelandFINAL
Class A - Section 2 Softball
Mountain Lake Area/Comfrey (7)3
New Ulm Cathedral (2)4
at  New Ulm CathedralFINAL
Class A - Section 2 Softball
Janesville-Waldorf-Pemberton (5)0
Sleepy Eye (4)2
at  Sleepy EyeFINAL
Class A - Section 2 Softball
Springfield (8)0
Sleepy Eye Saint Mary's (1)10
at  Sleepy Eye Saint Mary'sF/5
Class AA - Section 6 Softball
Royalton (E4)0
Annandale (E2)1
at  Waite Park FieldsFINAL
Class AA - Section 6 Softball
St. Cloud Cathedral (E3)9
Pierz (E1)1
at  Waite Park FieldsFINAL
Class AA - Section 2 Softball
New Richland-H-E-G (8)2
St. Peter (1)7
at  St. PeterFINAL
Class AA - Section 2 Softball
Cannon Falls (5)4
Fairmont (4)5
at  FairmontF/10
Class AA - Section 2 Softball
Tri-City United (10)1
Jordan (2)5
at  JordanFINAL
Class AAA - Section 8 Softball
Detroit Lakes (3)3
Sartell-St. Stephen (2)2
at  SartellFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Worthington (6)0
Mankato West (3)3
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Hutchinson (7)2
New Ulm (2)4
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Mankato East (5)3
Waconia (4)2
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Marshall (8)0
Faribault (1)5
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class A - Section 1 Softball
Bethlehem Academy (W3)8
Waterville-Elysian-Morristown (W2)4
at  Todd Park - AustinFINAL
Class A - Section 1 Softball
Mabel-Canton (E3)0
Wabasha-Kellogg (E1)10
at PrestonFINAL
Class A - Section 6 Softball
Browerville/Eagle Valley (N2)0
New York Mills (N1)5
at  New York MillsFINAL
Class A - Section 6 Softball
Wheaton/Herman-Norcross (S2)3
West Central Area (S1)7
at  GlenwoodFINAL
Class A - Section 6 Softball
Frazee (N4)5
Brandon/Evansville (N3)0
at  New York MillsFINAL
Class A - Section 6 Softball
Ortonville (S6)4
Belgrade-Brooten-Elrosa (S5)5
at  GlenwoodFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Park Rapids Area (N2)6
Thief River Falls (N1)0
at  Thief River FallsFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Dilworth-Glyndon-Felton (S2)7
Hawley (S1)1
at  FrazeeFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Warroad (N4)3
Roseau (N3)13
at  Thief River FallsF/5
Class AA - Section 8 Softball
Pequot Lakes (S4)11
Perham (S3)8
at  FrazeeFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Chatfield (E1)15
St. Charles (E3)0
at  St. CharlesFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Byron (W3)1
Zumbrota-Mazeppa (W2)0
at  Pine IslandFINAL
Class A - Section 5 Softball
Walker-Hackensack-Akeley (W3)3
Pine River-Backus (W1)10
at  MenahgaFINAL
Class A - Section 5 Softball
Hinckley-Finlayson (E3)11
Braham (E1)6
at  MoraFINAL
Class A - Section 8 Softball
Badger/Greenbush-Middle River (N1)12
Red Lake Falls (N2)2
at  Red Lake FallsFINAL
Class A - Section 8 Softball
Mahnomen/Waubun (S3)0
NCE/U-H (S1)6
at  Sacred HeartFINAL
Class A - Section 8 Softball
Kelliher/Northome (N4)1
Blackduck (N3)14
at  Red Lake FallsFINAL
Class A - Section 8 Softball
Lake Park-Audubon (S5)7
Ada-Borup/Norman County West (S2)17
at  Sacred HeartFINAL
Class A - Section 7 Softball
Silver Bay (1-3)2
Carlton (1-1)11
at  CloquetFINAL
Class A - Section 7 Softball
Mountain Iron-Buhl (2-5)2
Nashwauk-Keewatin (2-2)12
at  CloquetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Virginia (2-4)4
Eveleth-Gilbert (2-2)1
at  CohassetFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Crosby-Ironton (1-3)0
Esko (1-1)8
at  CohassetFINAL
Class AAA - Section 1 Softball
Kasson-Mantorville (4)5
Austin (3)11
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAA - Section 1 Softball
Albert Lea (6)3
Red Wing (5)5
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Zimmerman (5)5
Becker (2)9
at  BeckerFINAL
Class AAA - Section 4 Softball
St. Anthony Village (2)1
Hill-Murray (1)9
at  Lexington Memorial ParkFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Rochester Mayo (7)0
New Prague (1)10
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Owatonna (5)1
Rochester John Marshall (3)8
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Royalton (E4)2
St. Cloud Cathedral (E3)10
at  Waite Park FieldsFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Mankato West (3)2
New Ulm (2)3
at  Caswell Park - MankatoF/8
Class AAA - Section 2 Softball
Mankato East (5)3
Faribault (1)4
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Hutchinson (7)6
Worthington (6)4
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Class AAA - Section 2 Softball
Marshall (8)0
Waconia (4)11
at  Caswell Park - MankatoF/5
Class AAA - Section 4 Softball
Totino-Grace (5)16
St. Paul Como Park (3)0
at  Lexington Memorial ParkFINAL
MMC Night
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com