Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Softball Scores for Tuesday, May 22, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class A - Section 4 Softball
North Lakes Academy (7)0
Randolph (2)15
at  RandolphF/4
Class A - Section 3 Softball
Yellow Medicine East (N8)2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (N1)10
at  KerkhovenFINAL
Class A - Section 3 Softball
Renville County West (N7)0
Lac qui Parle Valley (N2)15
at  MadisonF/4
Class AA - Section 3 Softball
Martin County West (S7)2
Luverne (S2)1
at  LuverneFINAL
Class A - Section 3 Softball
Heron Lake-Okabena/Fulda (S7)0
Wabasso (S2)15
at  WabassoF/4
Class AA - Section 3 Softball
New London-Spicer (N7)16
Atwater-Cosmos-Grove City (N2)1
at  Grove CityF/4
Class AA - Section 3 Softball
Redwood Valley (S8)0
Pipestone Area (S1)10
at  PipestoneF/5
Class AA - Section 6 Softball
Pillager (W5)0
Albany (W1)15
at  AlexandriaF/4
Class AAAA - Section 1 Softball
Owatonna (5)4
Lakeville North (4)9
at  Lakeville NorthFINAL
Class A - Section 1 Softball
Lyle/Austin Pacelli (W5)2
Blooming Prairie (W4)8
at  HayfieldFINAL
Class A - Section 3 Softball
Lakeview (N5)0
Dawson-Boyd (N4)6
at  KerkhovenFINAL
Class A - Section 3 Softball
MACCRAY (N6)4
BOLD (N3)5
at  MadisonFINAL
Class A - Section 3 Softball
Adrian Area (S5)13
Russell-Tyler-Ruthton (S4)11
at  EdgertonFINAL
Class A - Section 7 Softball
Floodwood (1-7)1
South Ridge (1-2)24
at  CulverF/4
Class A - Section 7 Softball
Cook County (1-5)8
Barnum (1-4)9
at  BarnumFINAL
Class AA - Section 3 Softball
Windom Area (S6)11
Tracy-Milroy-Balaton (S3)1
at  LuverneF/5
Class AA - Section 3 Softball
Minnewaska Area (N5)5
Benson (N4)7
at  MorrisFINAL
Class AA - Section 4 Softball
St. Croix Prep (5)16
Minnehaha Academy (4)5
at  Fort SnellingFINAL
Class AAA - Section 1 Softball
Red Wing (5)11
Kasson-Mantorville (4)5
at  KassonFINAL
Class AAA - Section 1 Softball
Albert Lea (6)5
Austin (3)6
at  Todd Park - AustinFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
Moorhead (5)1
St. Michael-Albertville (4)5
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Class AAA - Section 3 Softball
St. Paul Highland Park (7)0
Holy Angels (2)10
at  Holy AngelsF/5
Class AAA - Section 3 Softball
South St. Paul (5)3
Minneapolis South (4)1
at  Minneapolis SouthFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Rogers (3)8
Maple Grove (2)1
at  Maple GroveFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Champlin Park (4)8
Centennial (1)2
at  CentennialFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Osseo (7)1
Irondale (6)0
at  IrondaleFINAL
Class AAAA - Section 5 Softball
Park Center (8)0
Spring Lake Park (5)10
at  Spring Lake ParkFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Rochester Century (6)2
Rochester John Marshall (3)12
at  Rochester John MarshallFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Rochester Mayo (7)6
Farmington (2)10
at  FarmingtonFINAL
Class AAAA - Section 1 Softball
Lakeville South (8)1
New Prague (1)3
at  New PragueFINAL
Blaine0
Anoka4
at FINAL
Class A - Section 4 Softball
Mounds Park Academy (6)1
Lester Prairie/Holy Trinity (3)3
at  Lester PrairieFINAL
Class A - Section 4 Softball
Heritage Christian (8)1
Kimball Area (1)12
at  KimballFINAL
Class A - Section 3 Softball
RRC/WWG (S6)2
Murray County Central (S3)8
at  WabassoFINAL
Class A - Section 7 Softball
Deer River (2-6)2
Littlefork-Big Falls (2-3)4
at  LittleforkFINAL
Class A - Section 7 Softball
Chisholm (2-8)0
Cherry (2-1)14
at  CherryF/5
Class A - Section 7 Softball
Cromwell-Wright (1-6)1
Silver Bay (1-3)6
at  Silver BayFINAL
Class A - Section 7 Softball
North Woods (2-7)1
Nashwauk-Keewatin (2-2)9
at  NashwaukFINAL
Class A - Section 7 Softball
Mountain Iron-Buhl (2-5)2
Ely (2-4)1
at  ElyF/8
Class AA - Section 3 Softball
Montevideo (N6)0
Minneota/Canby (N3)10
at  Grove CityF/6
Class AA - Section 3 Softball
St. James Area (S5)7
Jackson County Central (S4)2
at  PipestoneFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Maranatha Christian (11)7
Litchfield (3)3
at  LitchfieldFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Glencoe-Silver Lake (7)0
Norwood-Young America (2)5
at  NorwoodFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Howard Lake-Waverly-Winsted (12)0
Rockford (4)15
at  RockfordFINAL
Class AA - Section 5 Softball
Watertown-Mayer (9)1
Maple Lake (1)10
at  Maple LakeFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Two Harbors (2-6)0
Proctor (2-3)11
at  ProctorF/5
Class AA - Section 7 Softball
Pine City (1-7)0
Moose Lake-Willow River (1-2)15
at  Moose LakeF/5
Class AA - Section 7 Softball
Mora (1-5)4
Rush City (1-4)3
at  Rush CityFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Duluth Marshall (2-8)0
International Falls (2-1)10
at  International FallsF/5
Class AA - Section 7 Softball
Aitkin (1-6)3
Crosby-Ironton (1-3)10
at  CrosbyFINAL
Class AA - Section 7 Softball
Mesabi East (2-7)1
Eveleth-Gilbert (2-2)11
at  EvelethF/5
Class AA - Section 7 Softball
Greenway (2-5)0
Virginia (2-4)9
at  VirginiaFINAL
Class AA - Section 1 Softball
St. Charles (E3)0
Winona Cotter (E2)10
at  Winona CotterFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Plainview-Elgin-Millville (E5)1
Chatfield (E1)3
at  ChatfieldFINAL
Class AA - Section 4 Softball
Legacy Christian/PACT Charter (11)7
St. Croix Lutheran (3)17
at  St. Croix LutheranFINAL
Class AA - Section 4 Softball
Minneapolis Roosevelt (7)3
Concordia Academy (2)12
at  Concordia AcademyFINAL
Class AA - Section 4 Softball
St. Paul Humboldt (9)0
St. Agnes (1)18
at  Concordia-St. PaulFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Zimmerman (5)8
Big Lake (4)9
at  Big LakeFINAL
Class AAA - Section 4 Softball
St. Paul Como Park (3)3
St. Anthony Village (2)13
at  Lexington Memorial ParkFINAL
Class AAA - Section 4 Softball
Mahtomedi (4)1
Hill-Murray (1)3
at  Lexington Memorial ParkFINAL
Class AAA - Section 3 Softball
Richfield (6)5
Simley (3)11
at  SimleyFINAL
Class AAA - Section 3 Softball
St. Paul Central (8)8
Visitation (1)7
at  VisitationFINAL
Class AAA - Section 6 Softball
Benilde-St. Margaret's (3)12
Delano (2)3
at  DelanoFINAL
Class AAA - Section 6 Softball
Mound Westonka (4)11
Orono (1)3
at  OronoFINAL
Class AAAA - Section 4 Softball
White Bear Lake (6)11
Woodbury (3)12
at  North St. PaulF/8
Class AAAA - Section 4 Softball
Mounds View (7)14
Roseville (2)8
at  North St. PaulFINAL
Class AAAA - Section 4 Softball
Stillwater Area (5)1
Cretin-Derham Hall (4)4
at  North St. PaulFINAL
Class AAAA - Section 4 Softball
Tartan (8)0
North St. Paul (1)10
at  North St. PaulF/5
Class AAAA - Section 3 Softball
Henry Sibley (6)0
Hastings (3)1
at  HastingsFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Eagan (7)8
Eastview (2)9
at  EastviewFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Rosemount (5)1
East Ridge (4)6
at  East RidgeFINAL
Class AAAA - Section 3 Softball
Apple Valley (8)0
Park of Cottage Grove (1)10
at  Cottage GroveFINAL
Class A - Section 1 Softball
Blooming Prairie (W4)3
Hayfield (W1)15
at  HayfieldFINAL
Class A - Section 1 Softball
Bethlehem Academy (W3)3
Waterville-Elysian-Morristown (W2)5
at  WatervilleFINAL
Class A - Section 1 Softball
Houston (E5)2
Wabasha-Kellogg (E1)10
at  WabashaFINAL
Class A - Section 1 Softball
Mabel-Canton (E3)2
Goodhue (E2)7
at  GoodhueFINAL
Class A - Section 5 Softball
Walker-Hackensack-Akeley (W3)2
Sebeka (W2)8
at  SebekaFINAL
Class A - Section 5 Softball
Nevis (W5)0
Pine River-Backus (W1)3
at  Pine RiverFINAL
Class A - Section 5 Softball
Hinckley-Finlayson (E3)8
Isle (E2)6
at  IsleF/9
Class A - Section 5 Softball
McGregor (E4)11
Braham (E1)3
at  BrahamFINAL
Class A - Section 4 Softball
West Lutheran (5)0
Mayer Lutheran (4)9
at New GermanyFINAL
Class A - Section 2 Softball
G-H-EC/Martin Luther/Truman (11)1
Nicollet (6)7
at  NicolletFINAL
Class A - Section 2 Softball
Madelia (10)1
Mountain Lake Area/Comfrey (7)7
at  Mountain LakeFINAL
Class A - Section 2 Softball
Minnesota Valley Lutheran (9)3
Springfield (8)4
at  SpringfieldFINAL
Class A - Section 8 Softball
Northern Freeze (N6)5
Blackduck (N3)7
at  BlackduckFINAL
Class A - Section 8 Softball
Lake of the Woods (N7)1
Red Lake Falls (N2)14
at  Red Lake FallsFINAL
Class A - Section 8 Softball
West Marshall (N5)12
Kelliher/Northome (N4)16
at  KelliherFINAL
Class A - Section 8 Softball
Red Lake (N8)0
Badger/Greenbush-Middle River (N1)7
at  GreenbushForfeit
Class A - Section 8 Softball
Fertile-Beltrami (S6)2
Mahnomen/Waubun (S3)12
at  WaubunFINAL
Class A - Section 8 Softball
Red Lake County Central (S7)1
Ada-Borup/Norman County West (S2)11
at  AdaFINAL
Class A - Section 8 Softball
Lake Park-Audubon (S5)15
Sacred Heart (S4)7
at  Sacred HeartFINAL
Class A - Section 8 Softball
Cass Lake-Bena (S8)0
NCE/U-H (S1)15
at  Twin ValleyF/4
Class A - Section 6 Softball
Parkers Prairie (N6)0
Brandon/Evansville (N3)10
at  BrandonF/5
Class A - Section 6 Softball
Pelican Rapids (N7)1
Browerville/Eagle Valley (N2)4
at  BrowervilleFINAL
Class A - Section 6 Softball
Ashby (N5)0
Frazee (N4)10
at  FrazeeF/6
Class A - Section 6 Softball
Hillcrest Lutheran Academy (N8)3
New York Mills (N1)14
at  New York MillsF/5
Class A - Section 6 Softball
Ortonville (S6)9
Clinton-Graceville-Beardsley (S3)5
at  GracevilleFINAL
Class A - Section 6 Softball
Swanville (S7)5
Wheaton/Herman-Norcross (S2)11
at  WheatonFINAL
Class A - Section 6 Softball
Belgrade-Brooten-Elrosa (S5)6
Upsala (S4)3
at  UpsalaFINAL
Class A - Section 6 Softball
Hancock (S8)5
West Central Area (S1)11
at  BarrettFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Bagley (N6)1
Roseau (N3)12
at  RoseauFINAL
Class AA - Section 8 Softball
East Polk (N7)3
Park Rapids Area (N2)11
at  Park RapidsFINAL
Class AA - Section 8 Softball
East Grand Forks (N5)0
Warroad (N4)12
at  WarroadF/5
Class AA - Section 8 Softball
Crookston (N8)0
Thief River Falls (N1)11
at  Thief River FallsF/5
Class AA - Section 8 Softball
Wadena-Deer Creek (S6)2
Perham (S3)4
at  PerhamFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Breckenridge (S7)0
Dilworth-Glyndon-Felton (S2)10
at  GlyndonF/5
Class AA - Section 8 Softball
Barnesville (S5)6
Pequot Lakes (S4)12
at  Pequot LakesFINAL
Class AA - Section 8 Softball
Ottertail Central (S8)1
Hawley (S1)13
at  HawleyF/5
Class AA - Section 6 Softball
St. Cloud Cathedral (E3)0
Annandale (E2)1
at  Waite Park FieldsF/9
Class AA - Section 6 Softball
Royalton (E4)6
Pierz (E1)4
at  Waite Park FieldsFINAL
Class AA - Section 6 Softball
Long Prairie-Grey Eagle (W3)6
Holdingford (W2)17
at  AlexandriaF/5
Class AA - Section 2 Softball
Gibbon-Fairfax-Winthrop (17)3
Kenyon-Wanamingo (16)9
at  St. PeterFINAL
Class AA - Section 2 Softball
Lake Crystal-Wellcome Memorial (9)0
New Richland-H-E-G (8)5
at  New RichlandFINAL
Class AA - Section 2 Softball
St. Clair/Loyola (13)1
Fairmont (4)5
at  FairmontFINAL
Class AA - Section 2 Softball
Sibley East (12)0
Cannon Falls (5)5
at  Cannon FallsFINAL
Class AA - Section 2 Softball
Blue Earth Area (15)0
Jordan (2)2
at  JordanFINAL
Class AA - Section 2 Softball
Tri-City United (10)1
Maple River (7)0
at  MapletonFINAL
Class AA - Section 2 Softball
Waseca (14)1
LeSueur-Henderson (3)11
at  HendersonF/6
Class AA - Section 2 Softball
Medford (11)4
Belle Plaine (6)5
at  Belle PlaineFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Byron (W3)10
Zumbrota-Mazeppa (W2)7
at  ZumbrotaFINAL
Class AA - Section 1 Softball
Pine Island (W4)1
Rochester Lourdes (W1)11
at  Rochester LourdesFINAL
Class AAA - Section 8 Softball
Little Falls (6)0
Detroit Lakes (3)4
at  Detroit LakesFINAL
Class AAA - Section 8 Softball
Fergus Falls (7)6
Sartell-St. Stephen (2)7
at  SartellFINAL
Class AAA - Section 8 Softball
Sauk Rapids-Rice (5)2
Alexandria (4)8
at  AlexandriaFINAL
Class AAAA - Section 8 Softball
St. Cloud Tech (6)0
Brainerd (3)7
at  BrainerdFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Monticello (6)6
Willmar (3)11
at  WillmarFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
Dassel-Cokato (7)1
Becker (2)8
at  BeckerFINAL
Class AAA - Section 5 Softball
St. Cloud Apollo (8)0
Rocori (1)15
at  Cold SpringF/4
Class AAAA - Section 2 Softball
Shakopee (3)9
Eden Prairie (6)0
at  Eden PrairieFINAL
Class AAAA - Section 2 Softball
Bloomington Jefferson (7)5
Chanhassen (2)3
at  Eden PrairieFINAL
Class AAAA - Section 2 Softball
Chaska (5)4
Minnetonka (4)9
at  Eden PrairieFINAL
Class AAAA - Section 2 Softball
Burnsville (8)1
Prior Lake (1)4
at  Eden PrairieFINAL
Class A - Section 3 Softball
Dawson-Boyd (N4)2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (N1)12
at  KerkhovenF/6
Class A - Section 3 Softball
BOLD (N3)0
Lac qui Parle Valley (N2)16
at  MadisonF/4
Class A - Section 3 Softball
Adrian Area (S5)2
Edgerton/SW MN Christian (S1)7
at  EdgertonFINAL
Class AA - Section 3 Softball
Benson (N4)2
Morris Area/Chokio Alberta (N1)7
at  MorrisFINAL
Class AA - Section 3 Softball
Martin County West (S7)10
Windom Area (S6)3
at  LuverneFINAL
Class A - Section 3 Softball
Murray County Central (S3)1
Wabasso (S2)2
at  WabassoFINAL
Class AA - Section 3 Softball
New London-Spicer (N7)10
Minneota/Canby (N3)3
at  Grove CityFINAL
Class AA - Section 3 Softball
St. James Area (S5)0
Pipestone Area (S1)13
at  PipestoneF/5
Class AA - Section 2 Softball
Kenyon-Wanamingo (16)0
St. Peter (1)10
at  St. PeterF/5
Class AAA - Section 4 Softball
Fridley (7)19
St. Paul Harding (6)0
at  Lexington Memorial ParkFINAL
Class AAA - Section 4 Softball
Columbia Heights (8)0
Totino-Grace (5)19
at  Lexington Memorial ParkFINAL
Truck Month
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com