Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Northern Lakes Dental
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Football Scores for Week 5
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXVI
Thursday, September 28, 2017
Academy Force14
Minneapolis Southwest29
at  Minneapolis SouthwestFINAL
St. Paul Johnson31
Minneapolis Henry0
at  Minneapolis HenryFINAL
Shakopee14
#5 (AAAAAA) Edina31
at  EdinaFINAL
Brooklyn Center36
Minneapolis Roosevelt6
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Lakeville North24
Wayzata7
at  WayzataFINAL
#1 (AAAAAA) Eden Prairie28
#7 (AAAAAA) Maple Grove7
at  Maple GroveFINAL
Minneapolis South18
St. Paul Como Park53
at  GriffinFINAL
#2 (AAAA) Benilde-St. Margaret's48
St. Louis Park20
at  St. Louis ParkFINAL
St. Paul Highland Park19
SMB42
at  BlakeFINAL
Minneapolis Washburn20
#1 (AAA) St. Croix Lutheran49
at  St. Croix LutheranFINAL
#2 (AAAAAA) Minnetonka42
Lakeville South7
at  Lakeville SouthFINAL
Friday, September 29, 2017
#9 (9-Man) North Woods47
Northeast Range8
at  BabbittFINAL
#10 (9-Man) NCE/U-H28
Kittson County Central0
at  HallockFINAL
#7 (AAA) Spectrum63
St. Paul Harding20
at  BakkenFINAL
St. Paul Humboldt40
Minneapolis Edison56
at  Minneapolis EdisonFINAL
Hopkins14
Chanhassen24
at  ChanhassenFINAL
Pine River-Backus57
Red Lake14
at  Red LakeFINAL
Stillwater Area33
Mounds View7
at  Mounds ViewFINAL
White Bear Lake6
#8 (AAAAAA) Roseville41
at  RosevilleFINAL
Irondale35
Park Center14
at  Brooklyn ParkFINAL
Robbinsdale Armstrong7
#2 (AAAAA) Robbinsdale Cooper20
at  Robbinsdale CooperFINAL
#4 (AAAAAA) Centennial35
Osseo21
at  OsseoFINAL
Coon Rapids34
Spring Lake Park14
at  Spring Lake ParkFINAL
Waconia21
Orono28
at  OronoFINAL
Pine City12
#5 (AAA) Esko20
at  EskoFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton50
Park Rapids Area6
at  Park RapidsFINAL
#9 (AAA) Proctor25
Duluth Denfeld6
at  Duluth DenfeldFINAL
East Grand Forks13
Thief River Falls6
at  Northland CTCFINAL
St. Paul Central6
Fridley14
at  FridleyFINAL
Willmar20
#10 (AAAAA) Moorhead36
at  MoorheadFINAL
Staples-Motley21
United North Central18
at  SebekaFINAL
Rothsay20
#3 (9-Man) Verndale52
at  VerndaleFINAL
Roseau6
#8 (AA) Barnesville54
at  BarnesvilleFINAL
Underwood44
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
Wadena-Deer Creek22
Pelican Rapids36
at  Pelican RapidsFINAL
Fergus Falls35
Perham20
at  PerhamFINAL
Long Prairie-Grey Eagle0
#5 (A) Otter Tail Central43
at  HenningFINAL
#4 (A) BOLD68
Benson0
at  BensonFINAL
Litchfield20
New London-Spicer56
at  New LondonFINAL
New York Mills0
Kerkhoven-Murdock-Sunburg36
at  MurdockFINAL
Russell-Tyler-Ruthton22
MACCRAY0
at  MaynardFINAL
Hill City/Northland36
Lake of the Woods6
at  BaudetteFINAL
Walker-Hackensack-Akeley33
Blackduck0
at  BlackduckFINAL
#6 (9-Man) Nevis40
Clearbrook-Gonvick14
at  ClearbrookFINAL
Cass Lake-Bena20
Bagley28
at  BagleyFINAL
Kimball Area44
#9 (AA) Royalton46
at  RoyaltonFINAL
Sauk Centre28
Osakis14
at  OsakisFINAL
Floodwood6
Cook County44
at  Grand MaraisFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley0
Brandon/Evansville44
at  BrandonFINAL
Wheaton/Herman-Norcross19
Hancock46
at  HancockFINAL
Pequot Lakes28
Detroit Lakes12
at  Detroit LakesFINAL
#3 (AA) Hawley44
Breckenridge26
at  BreckenridgeFINAL
St. Cloud Tech27
Alexandria36
at  AlexandriaFINAL
Martin County West0
Jackson County Central35
at  JacksonFINAL
Becker37
Big Lake20
at  Big LakeFINAL
#9 (AAAA) Delano41
Dassel-Cokato36
at  CokatoFINAL
Crookston2
Frazee0
at  FrazeeForfeit
Atwater-Cosmos-Grove City41
Montevideo7
at  MontevideoFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta7
Minnewaska Area35
at  GlenwoodFINAL
Browerville/Eagle Valley14
Upsala/Swanville Area30
at  SwanvilleFINAL
#6 (A) Minneota59
Ortonville20
at  OrtonvilleFINAL
Fertile-Beltrami26
Red Lake County22
at  Red Lake FallsFINAL
Fosston50
Badger/Greenbush-Middle River34
at  BadgerFINAL
#8 (A) Mahnomen40
Lake Park-Audubon34
at  Lake ParkFINAL
Sauk Rapids-Rice40
Sartell-St. Stephen14
at  SartellFINAL
Edgerton/Ellsworth18
Westbrook-Walnut Grove12
at  WestbrookF/OT
#7 (9-Man) Red Rock Central61
Heron Lake-Okabena6
at  Heron LakeFINAL
Warroad14
Polk County West21
at  East Grand ForksFINAL
Andover50
Cambridge-Isanti28
at  CambridgeFINAL
Milaca6
Foley28
at  FoleyFINAL
Moose Lake-Willow River8
Mora30
at  MoraFINAL
Watertown-Mayer14
Annandale34
at  AnnandaleFINAL
Albany30
St. Cloud Cathedral17
at  St. Cloud StateFINAL
#7 (AA) Maple River19
Norwood-Young America16
at  NorwoodFINAL
Kenyon-Wanamingo14
Mayer Lutheran42
at  Mayer LutheranFINAL
Parkers Prairie37
#10 (A) Belgrade-Brooten-Elrosa48
at  BelgradeFINAL
Murray County Central6
Dawson-Boyd48
at  DawsonFINAL
Springfield14
Tracy-Milroy-Balaton20
at  TracyFINAL
Lac qui Parle Valley27
Canby6
at  CanbyFINAL
Bertha-Hewitt50
Laporte14
at  LaporteFINAL
Blooming Prairie13
#3 (A) Goodhue35
at  GoodhueFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart28
Mankato Loyola25
at  Mankato LoyolaFINAL
West Lutheran0
Sleepy Eye Saint Mary's48
at  Sleepy EyeFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton7
St. Clair39
at  St. ClairFINAL
Renville County West27
Mountain Lake Area30
at  Mountain LakeFINAL
Hills-Beaver Creek44
Fulda6
at  FuldaFINAL
New Ulm Cathedral48
Adrian21
at  AdrianFINAL
#5 (9-Man) Houston56
Randolph8
at  RandolphFINAL
McGregor22
Ogilvie14
at  OgilvieFINAL
Isle46
Onamia6
at  OnamiaFINAL
#1 (AAAA) Winona39
Rochester Century14
at  Rochester CenturyFINAL
Eastview0
Rosemount28
at  RosemountFINAL
Mankato East0
#8 (AAAAA) Owatonna48
at  OwatonnaFINAL
Red Wing6
Rochester John Marshall45
at  Rochester John MarshallFINAL
Bloomington Kennedy13
Bloomington Jefferson34
at  Bloomington StadiumFINAL
#1 (AAAAA) Chaska20
#5 (AAAAA) Apple Valley17
at  Apple ValleyFINAL
#10 (AAAAAA) Prior Lake22
Burnsville20
at  BurnsvilleFINAL
Simley13
Tartan14
at  TartanFINAL
Henry Sibley14
Park of Cottage Grove49
at  Cottage GroveFINAL
Champlin Park28
#9 (AAAAAA) Blaine46
at  BlaineFINAL
Woodbury10
Anoka6
at  AnokaFINAL
St. Francis17
#3 (AAAAA) Elk River49
at  Elk RiverFINAL
North St. Paul20
Forest Lake34
at  Forest LakeFINAL
#4 (AAAAA) Northfield24
Austin17
at  AustinFINAL
Rochester Mayo42
Faribault6
at  FaribaultFINAL
Eagan16
Farmington31
at  FarmingtonFINAL
New Prague7
#6 (AAAAA) Mankato West41
at  Mankato WestFINAL
St. Peter27
New Ulm36
at  New UlmFINAL
Waseca13
#3 (AAAA) Marshall34
at  Southwest MN StateFINAL
Albert Lea6
#4 (AAA) Fairmont48
at  FairmontFINAL
Belle Plaine13
Worthington7
at  WorthingtonFINAL
#7 (AAAAA) Mahtomedi13
South St. Paul27
at  South St. PaulFINAL
Hastings7
St. Thomas Academy14
at  St. Thomas AcademyFINAL
DeLaSalle22
Hill-Murray6
at  Hill-MurrayFINAL
Rogers34
Chisago Lakes Area28
at  LindstromFINAL
Richfield13
#8 (AAAA) Holy Angels56
at  Holy AngelsFINAL
St. Cloud Apollo14
#10 (AAAA) Hutchinson29
at  HutchinsonFINAL
Buffalo48
Monticello26
at  MonticelloFINAL
Totino-Grace12
#3 (AAAAAA) St. Michael-Albertville7
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Grand Rapids28
#5 (AAAA) Cloquet49
at  CloquetFINAL
North Branch49
Hibbing14
at  HibbingFINAL
#4 (AAAA) Rocori35
Princeton7
at  PrincetonFINAL
La Crescent12
Pine Island49
at  Pine IslandFINAL
#10 (AAA) Rochester Lourdes21
Byron20
at  ByronFINAL
Cannon Falls34
Zumbrota-Mazeppa32
at  ZumbrotaFINAL
Lake City7
Plainview-Elgin-Millville17
at  PlainviewFINAL
Chatfield13
#1 (AA) Caledonia42
at  CaledoniaFINAL
Windom Area14
Blue Earth Area34
at  Blue EarthFINAL
#5 (AA) Redwood Valley29
#6 (AA) Pipestone Area14
at  PipestoneFINAL
Lakeview8
Yellow Medicine East15
at  Granite FallsFINAL
St. Agnes22
Concordia Academy30
at  Concordia AcademyFINAL
Melrose40
Rockford7
at  RockfordFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin0
#6 (AAA) Two Harbors42
at  Two HarborsFINAL
Crosby-Ironton14
Aitkin20
at  AitkinFINAL
Duluth East27
Hermantown16
at  HermantownFINAL
Virginia33
Eveleth-Gilbert0
at  EvelethFINAL
St. Charles26
Lewiston-Altura19
at  LewistonFINAL
Southland7
Fillmore Central38
at  HarmonyFINAL
#9 (A) Rushford-Peterson42
Winona Cotter28
at  Winona StateFINAL
New Richland-H-E-G22
Waterville-Elysian-Morristown25
at  WatervilleFINAL
Dover-Eyota20
#4 (AA) Triton63
at  Dodge CenterFINAL
Bethlehem Academy48
Hayfield0
at  HayfieldFINAL
LeSueur-Henderson52
Gibbon-Fairfax-Winthrop34
at  WinthropFINAL
Luverne40
St. James Area12
at  St. JamesFINAL
United South Central25
Minnesota Valley Lutheran8
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Barnum27
Hinckley-Finlayson26
at  HinckleyF/OT
#3 (AAA) Glencoe-Silver Lake14
Holy Family Catholic3
at  VictoriaFINAL
Rush City0
East Central14
at  FinlaysonFINAL
St. Anthony Village38
Breck21
at  BreckFINAL
#2 (A) Braham43
Deer River14
at  Deer RiverFINAL
Chisholm8
Mesabi East40
at  AuroraFINAL
Granada-Huntley-EC/Truman0
#4 (9-Man) Cleveland76
at  ClevelandFINAL
Mabel-Canton81
Lyle-Pacelli32
at  LyleFINAL
LeRoy-Ostrander8
Grand Meadow47
at  Grand MeadowFINAL
Carlton0
#2 (9-Man) Cromwell-Wright53
at  CromwellFINAL
Wrenshall62
Littlefork-Big Falls6
at  LittleforkFINAL
Bigfork12
Kelliher/Northome8
at  KelliherFINAL
Lanesboro14
#1 (9-Man) Spring Grove60
at  Spring GroveFINAL
Alden-Conger/G-E24
Cedar Mountain/Comfrey6
at  MorganFINAL
#8 (AAA) Sibley East29
Lake Crystal-Wellcome Memorial8
at  Lake CrystalFINAL
Little Falls14
#6 (AAAA) Zimmerman38
at  ZimmermanFINAL
#7 (AAAA) Kasson-Mantorville55
Stewartville13
at  StewartvilleFINAL
Kingsland0
Wabasha-Kellogg49
at  WabashaFINAL
Mound Westonka24
Providence Academy14
at  Providence AcademyFINAL
Nicollet31
Madelia28
at  MadeliaFINAL
Medford22
Lester Prairie/Holy Trinity32
at  Lester PrairieFINAL
Warren-Alvarado-Oslo28
Northern Freeze22
at  NewfoldenFINAL
Silver Bay12
South Ridge20
at  CulverFINAL
Jordan22
Tri-City United20
at  MontgomeryFINAL
Eden Valley-Watkins12
#2 (AAA) Pierz50
at  PierzFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted8
#10 (AA) Paynesville Area66
at  PaynesvilleFINAL
Holdingford20
Maple Lake15
at  Maple LakeFINAL
Win-E-Mac6
Waubun22
at  WaubunFINAL
#8 (9-Man) Stephen-Argyle34
Goodridge/Grygla14
at  GryglaFINAL
Mountain Iron-Buhl36
Ely6
at  ElyFINAL
East Ridge7
#6 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall43
at  St. Thomas UniversityFINAL
Saturday, September 30, 2017
#2 (AA) Minneapolis North52
Columbia Heights21
at  Columbia HeightsFINAL
Bemidji43
#9 (AAAAA) Brainerd47
at  BrainerdFINAL
Pillager42
West Central Area/Ashby12
at  BarrettFINAL
Sleepy Eye13
#1 (A) Wabasso69
at  WabassoFINAL
Truck Month
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com