Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Northern Lakes Dental
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Basketball (G) Scores for Friday, February 16, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
TCAC Tournament - Div II
Liberty Classical Academy (6)57
Shattuck-St. Mary's (5)17
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Div III
International School of MN/Eagle Ridge (2)25
MN Academy for the Deaf (1)30
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Minneapolis Washburn36
Breck44
at  BreckFINAL
Fridley49
DeLaSalle85
at  DeLaSalleFINAL
Brainerd41
Willmar51
at  WillmarFINAL
Fond du Lac Ojibwe31
Brooklyn Center76
at  Brooklyn CenterFINAL
Duluth Denfeld44
Nashwauk-Keewatin42
at  NashwaukFINAL
TCAC Tournament - Div I
High School for the Recording Arts (6)19
Avail Academy (5)60
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Div I
Twin Cities Academy/Great River (3)48
Cristo Rey Jesuit (4)59
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Div II
Hope Academy (2)53
North Lakes Academy (1)44
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Moose Lake-Willow River56
Cook County60
at  Grand MaraisFINAL
Apple Valley29
Rosemount33
at  RosemountFINAL
Shakopee18
Eastview45
at  EastviewFINAL
Farmington67
Eagan48
at  EaganFINAL
Lakeville South58
Burnsville67
at  BurnsvilleFINAL
St. Louis Park63
Bloomington Jefferson38
at  Bloomington JeffersonFINAL
Benilde-St. Margaret's41
Chaska58
at  ChaskaFINAL
Chanhassen40
Robbinsdale Cooper70
at  Robbinsdale CooperFINAL
Robbinsdale Armstrong47
Anoka67
at  AnokaFINAL
Elk River50
Centennial65
at  CentennialFINAL
Irondale43
Park Center82
at  Brooklyn ParkFINAL
Blaine40
Spring Lake Park61
at  Spring Lake ParkFINAL
Osseo44
Totino-Grace65
at  Totino-GraceFINAL
Champlin Park73
Andover41
at  AndoverFINAL
Sauk Centre71
Holdingford51
at  HoldingfordFINAL
Cretin-Derham Hall61
Edina50
at  EdinaFINAL
Wayzata38
Hopkins69
at  HopkinsFINAL
Eden Prairie52
Minnetonka53
at  MinnetonkaFINAL
Park of Cottage Grove36
Forest Lake37
at  Forest LakeFINAL
East Ridge27
Roseville65
at  RosevilleFINAL
Mounds View70
Stillwater Area80
at  StillwaterFINAL
Orono59
Waconia68
at  WaconiaFINAL
New Prague30
Hutchinson47
at  HutchinsonFINAL
New London-Spicer61
Dassel-Cokato48
at  CokatoFINAL
Glencoe-Silver Lake60
Annandale39
at  AnnandaleFINAL
Holy Family Catholic27
Delano26
at  DelanoFINAL
Rockford59
Mound Westonka65
at  MoundFINAL
South St. Paul31
Simley53
at  SimleyFINAL
Henry Sibley61
Tartan56
at  TartanFINAL
Mahtomedi62
Hastings51
at  HastingsFINAL
St. Anthony Village47
St. Croix Lutheran66
at  St. Croix LutheranFINAL
Visitation53
St. Agnes55
at  St. AgnesFINAL
Minneapolis Southwest34
Minneapolis North60
at  Minneapolis NorthFINAL
Martin County West43
Luverne53
at  LuverneFINAL
Glenville-Emmons27
Madelia42
at  MadeliaFINAL
Alexandria73
Sauk Rapids-Rice32
at  Sauk RapidsFINAL
Rocori23
Sartell-St. Stephen61
at  SartellFINAL
Fergus Falls74
St. Cloud Apollo58
at  St. Cloud ApolloFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City67
Kimball Area63
at  KimballF/2OT
Watertown-Mayer59
Maple Lake64
at  Maple LakeFINAL
Princeton66
North Branch59
at  North BranchFINAL
Kenyon-Wanamingo41
Cannon Falls44
at  Cannon FallsFINAL
Hayfield72
Goodhue58
at  GoodhueFINAL
Rochester Lourdes77
Kasson-Mantorville58
at  KassonFINAL
Byron79
Lake City55
at  Lake CityFINAL
Stewartville78
Pine Island46
at  Pine IslandFINAL
Zimmerman62
St. Cloud Cathedral58
at  St. Cloud CathedralFINAL
Deer River41
Hibbing68
at  HibbingFINAL
Roseau82
International Falls67
at  International FallsFINAL
Detroit Lakes67
Staples-Motley53
at  StaplesFINAL
Ogilvie28
Rush City62
at  Rush CityFINAL
Braham49
East Central61
at  FinlaysonFINAL
Pine City82
Onamia40
at  OnamiaFINAL
United South Central27
New Richland-H-E-G68
at  New RichlandFINAL
Bethlehem Academy41
Maple River65
at  MapletonFINAL
Waterville-Elysian-Morristown36
Medford49
at  MedfordFINAL
Mabel-Canton43
Randolph53
at  RandolphFINAL
Proctor51
Hermantown35
at  HermantownFINAL
Carlton59
Cherry80
at  CherryFINAL
Wrenshall28
Silver Bay40
at  Silver BayFINAL
Waseca54
Marshall37
at  MarshallFINAL
Blue Earth Area57
GHEC/T/ML33
at  NorthropFINAL
Mankato East56
Austin62
at  AustinFINAL
Albert Lea23
Faribault65
at  FaribaultFINAL
Rochester John Marshall58
Mankato West63
at  Mankato WestFINAL
Red Wing48
Owatonna64
at  OwatonnaFINAL
Southwest MN Christian74
Pipestone Area49
at  PipestoneFINAL
Rochester Century32
Rochester Mayo46
at  Rochester MayoFINAL
Northfield85
Winona53
at  WinonaFINAL
Cedar Mountain52
Central MN Christian43
at  PrinsburgFINAL
Minnesota Valley Lutheran49
Gibbon-Fairfax-Winthrop56
at  WinthropFINAL
New Ulm Cathedral55
Buffalo Lake-Hector-Stewart52
at  HectorF/OT
Wheaton/Herman-Norcross52
Pelican Rapids47
at  Pelican RapidsFINAL
Perham48
Crookston63
at  CrookstonFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton89
Lake Park-Audubon53
at  Lake ParkFINAL
Sibley East69
Belle Plaine55
at  Belle PlaineFINAL
Tri-City United60
Jordan49
at  JordanFINAL
Mayer Lutheran72
LeSueur-Henderson38
at  LeSueurFINAL
Pierz39
Foley48
at  FoleyFINAL
St. Charles42
Chatfield51
at  ChatfieldFINAL
Lewiston-Altura62
Caledonia74
at  CaledoniaFINAL
Fillmore Central18
Winona Cotter51
at  WinonaFINAL
Southland46
Plainview-Elgin-Millville65
at  PlainviewFINAL
Kingsland66
Wabasha-Kellogg65
at  WabashaF/OT
Rogers52
Moorhead74
at  MoorheadFINAL
Red Rock Central73
Heron Lake-Okabena/Fulda35
at  OkabenaFINAL
Murray County Central58
Westbrook-Walnut Grove32
at  WestbrookFINAL
Mountain Lake Area/Comfrey59
Fulda42
at  FuldaFINAL
Edgerton35
Hills-Beaver Creek66
at  HillsFINAL
Wadena-Deer Creek47
Sebeka61
at  SebekaFINAL
MACCRAY42
Lac qui Parle Valley63
at  MadisonFINAL
Canby57
Lakeview42
at  CottonwoodFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg37
Renville County West44
at  RenvilleFINAL
Minneota74
Russell-Tyler-Ruthton41
at  TylerFINAL
Yellow Medicine East63
Tracy-Milroy-Balaton82
at  TracyFINAL
Benson62
Montevideo46
at  MontevideoFINAL
Melrose47
Morris Area/Chokio-Alberta49
at  MorrisFINAL
Hinckley-Finlayson60
Isle56
at  IsleFINAL
Browerville/Eagle Valley46
Brandon/Evansville63
at  BrandonFINAL
Long Prairie-Grey Eagle51
Upsala60
at  UpsalaFINAL
Osakis42
Swanville62
at  SwanvilleFINAL
Fosston28
Red Lake Falls53
at  Red Lake FallsFINAL
Fertile-Beltrami50
Kittson County Central67
at  HallockFINAL
Lake of the Woods47
Warroad35
at  WarroadFINAL
Goodridge/Grygla45
Red Lake County Central44
at  OkleeFINAL
East Grand Forks60
Badger/Greenbush-Middle River58
at  Middle RiverFINAL
Kelliher/Northome63
Nevis53
at  NevisFINAL
Pine River-Backus49
Red Lake66
at  Red LakeFINAL
TCAC Tournament - Div I
Nova Classical Academy (2)40
Christian Life School (1)36
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Div III
Math and Science Academy (6)0
Academy for Sciences & Ag (5)0
at  Cristo Rey Jesuit4:00 PM
  > Report Score
TCAC Tournament - Div III
Hiawatha Collegiate (4)0
Hmong Academy (3)0
at  Cristo Rey Jesuit4:00 PM
  > Report Score
TCAC Tournament - Div II
Community of Peace Academy (4)0
Chesterton Academy (3)0
at  Cristo Rey Jesuit6:00 PM
  > Report Score
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com