Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Midwest Printing
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Basketball (G) Scores for Tuesday, February 13, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Croix Lutheran65
Concordia Academy50
at  Concordia AcademyFINAL
St. Paul Johnson24
St. Paul Washington39
at  WashingtonFINAL
MCAA Round-Robin
Minnesota Transitions Charter12
New Life Academy77
at  New Life AcademyFINAL
St. Michael-Albertville47
Buffalo40
at  BuffaloFINAL
Luverne63
Windom Area51
at  WindomFINAL
New York Mills59
Bertha-Hewitt28
at  BerthaFINAL
Moorhead75
Detroit Lakes42
at  Detroit LakesFINAL
Bagley32
Climax/Fisher66
at  FisherFINAL
Park Christian50
Mahnomen/Waubun32
at  WaubunFINAL
Win-E-Mac39
Clearbrook-Gonvick47
at  ClearbrookFINAL
MCAA Round-Robin
PACT Charter29
Trinity School56
at  Trinity SchoolFINAL
North St. Paul30
Tartan64
at  TartanFINAL
Wabasha-Kellogg40
Caledonia70
at  CaledoniaFINAL
Greenway36
Silver Bay56
at  Silver BayFINAL
Hendricks53
Iroquois10
at TBAFINAL
Burnsville56
Rosemount65
at  RosemountFINAL
Eagan49
Prior Lake70
at  Prior LakeFINAL
Farmington57
Shakopee41
at  ShakopeeFINAL
Lakeville North36
Apple Valley34
at  Apple ValleyFINAL
Lakeville South64
Eastview69
at  EastviewFINAL
Richfield61
St. Louis Park71
at  St. Louis ParkFINAL
Chaska52
Bloomington Jefferson42
at  Bloomington JeffersonFINAL
Benilde-St. Margaret's41
Robbinsdale Cooper57
at  Robbinsdale CooperFINAL
Bloomington Kennedy43
Chanhassen52
at  ChanhassenFINAL
Holdingford67
Albany70
at  AlbanyFINAL
Eden Prairie56
Holy Angels49
at  Holy AngelsFINAL
Mounds View56
Edina63
at  EdinaFINAL
Minnetonka36
Hopkins69
at  HopkinsFINAL
CHOF57
Minnehaha Academy71
at  Minnehaha AcademyFINAL
Forest Lake45
Cretin-Derham Hall59
at  Cretin-Derham HallFINAL
Woodbury69
East Ridge33
at  East RidgeFINAL
Roseville50
Park of Cottage Grove35
at  Cottage GroveFINAL
Hutchinson67
Waconia58
at  WaconiaFINAL
Delano34
New Prague60
at  New PragueFINAL
Litchfield48
Annandale54
at  AnnandaleFINAL
Watertown-Mayer81
Glencoe-Silver Lake77
at  GlencoeFINAL
Dassel-Cokato49
Rockford57
at  RockfordFINAL
Orono56
Holy Family Catholic61
at  VictoriaFINAL
Mound Westonka48
New London-Spicer70
at  New LondonFINAL
Hastings68
South St. Paul30
at  South St. PaulFINAL
Hill-Murray55
Henry Sibley49
at  Henry SibleyFINAL
Simley44
Mahtomedi57
at  MahtomediFINAL
Columbia Heights14
DeLaSalle85
at  DeLaSalleFINAL
St. Anthony Village52
Visitation36
at  VisitationFINAL
Lanesboro64
LeRoy-Ostrander53
at  LeRoyFINAL
Minneapolis Washburn35
Minneapolis South83
at  Minneapolis SouthFINAL
Minneapolis Edison33
Minneapolis Southwest40
at  Minneapolis SouthwestFINAL
St. Paul Como Park77
St. Paul Humboldt44
at  HumboldtFINAL
St. Paul Highland Park46
St. Paul Harding34
at  HardingFINAL
MCAA Tournament
Spectrum (5)45
Southwest Christian (4)55
at  Southwest ChristianFINAL
MCAA Tournament
Legacy Christian (8)38
Maranatha Christian (1)83
at  Maranatha ChristianFINAL
TCAC Tournament - Div I
Avail Academy (5)23
Christian Life School (1)53
at  Christian LifeFINAL
TCAC Tournament - Div I
St. Paul Prep (6)26
Nova Classical Academy (2)57
at  Nova ClassicalFINAL
TCAC Tournament - Div II
Shattuck-St. Mary's (5)3
North Lakes Academy (1)63
at  North Lakes AcademyFINAL
TCAC Tournament - Div II
Liberty Classical Academy (6)27
Hope Academy (2)66
at  Hope AcademyFINAL
TCAC Tournament - Div III
Academy for Sciences & Ag (5)16
MN Academy for the Deaf (1)46
at  MN Academy for the DeafFINAL
TCAC Tournament - Div III
Math and Science Academy (6)29
International School of MN/Eagle Ridge (2)31
at  International School of MNFINAL
St. James Area45
Madelia34
at  MadeliaFINAL
Marshall55
New Ulm65
at  New UlmFINAL
Rochester Home School51
Alden-Conger71
at  AldenFINAL
GHEC/T/ML41
Lyle/Austin Pacelli74
at  LyleFINAL
St. Cloud Tech43
Fergus Falls70
at  Fergus FallsFINAL
Little Falls44
Brainerd80
at  BrainerdFINAL
Sartell-St. Stephen49
Alexandria60
at  AlexandriaFINAL
Willmar55
Rocori21
at  Cold SpringFINAL
Milaca40
Kimball Area56
at  KimballFINAL
Paynesville Area17
Howard Lake-Waverly-Winsted61
at  Howard LakeFINAL
Rushford-Peterson35
Houston44
at  HoustonFINAL
Princeton77
Cambridge-Isanti42
at  CambridgeFINAL
Big Lake74
Rogers76
at  RogersFINAL
North Branch61
St. Francis76
at  St. FrancisFINAL
Stillwater Area52
White Bear Lake63
at  White Bear LakeFINAL
Triton29
Goodhue54
at  GoodhueFINAL
Hayfield75
Kenyon-Wanamingo42
at  KenyonFINAL
Lake City45
Stewartville53
at  StewartvilleFINAL
Cannon Falls38
Zumbrota-Mazeppa69
at  ZumbrotaFINAL
Pine Island32
Rochester Lourdes66
at  Rochester LourdesFINAL
Braham52
Mora38
at  MoraFINAL
Hermantown62
Grand Rapids80
at  Grand RapidsFINAL
Pequot Lakes65
Park Rapids Area50
at  Park RapidsFINAL
Isle75
Wrenshall44
at  WrenshallFINAL
Rush City65
Onamia24
at  OnamiaFINAL
East Central57
McGregor30
at  McGregorFINAL
Blooming Prairie67
Randolph71
at  RandolphFINAL
Duluth Denfeld47
Two Harbors75
at  Two HarborsFINAL
Nashwauk-Keewatin12
Duluth Marshall72
at  Duluth MarshallFINAL
Moose Lake-Willow River79
South Ridge42
at  CulverFINAL
Cherry65
Hill City18
at  Hill CityFINAL
Northland34
Littlefork-Big Falls71
at  LittleforkFINAL
Winona47
Albert Lea54
at  Albert LeaFINAL
Rochester John Marshall59
Mankato East39
at  Mankato EastFINAL
Rochester Century65
Mankato West80
at  Mankato WestFINAL
Redwood Valley65
Montevideo48
at  MontevideoFINAL
Austin52
Northfield61
at  NorthfieldFINAL
Faribault50
Red Wing57
at  Red WingFINAL
Owatonna48
Rochester Mayo38
at  Rochester MayoFINAL
New Richland-H-E-G35
Waseca51
at  WasecaFINAL
United South Central30
Janesville-Waldorf-Pemberton54
at  JanesvilleFINAL
Springfield34
St. Clair59
at  St. ClairFINAL
Immanuel Lutheran48
Cleveland85
at  ClevelandFINAL
Maple River65
Lake Crystal-Wellcome Memorial56
at  Lake CrystalFINAL
Cedar Mountain/Comfrey56
New Ulm Cathedral50
at  New Ulm CathedralFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop34
Sleepy Eye57
at  Sleepy EyeFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart25
Wabasso68
at  WabassoFINAL
Frazee58
Battle Lake41
at  Battle LakeFINAL
Barnesville56
Dilworth-Glyndon-Felton52
at  GlyndonFINAL
Norwood-Young America70
Mayer Lutheran64
at  Mayer LutheranFINAL
Jordan53
Sibley East56
at  ArlingtonFINAL
LeSueur-Henderson41
Tri-City United66
at  MontgomeryFINAL
Chatfield50
Kingsland58
at  Spring ValleyFINAL
Plainview-Elgin-Millville69
St. Charles54
at  St. CharlesFINAL
La Crescent-Hokah51
Mabel-Canton43
at  MabelFINAL
Dover-Eyota55
Southland50
at  SouthlandFINAL
Fillmore Central34
Schaeffer Academy41
at  Schaeffer AcademyFINAL
Westbrook-Walnut Grove51
Ellsworth48
at  EllsworthFINAL
Southwest MN Christian90
Murray County Central67
at  SlaytonFINAL
Mountain Lake Area/Comfrey38
Red Rock Central41
at  LambertonF/OT
Fulda29
Hills-Beaver Creek75
at  HillsFINAL
Heron Lake-Okabena44
Adrian65
at  AdrianFINAL
Sebeka65
Pillager35
at  PillagerFINAL
Henning50
Verndale28
at  VerndaleFINAL
Menahga71
Wadena-Deer Creek29
at  WadenaFINAL
Pine City56
St. Cloud Cathedral58
at  St. Cloud CathedralFINAL
Lac qui Parle Valley65
Dawson-Boyd31
at  DawsonFINAL
Minneota61
Lakeview42
at  CottonwoodFINAL
MACCRAY58
Renville County West39
at  RenvilleFINAL
Russell-Tyler-Ruthton36
Tracy-Milroy-Balaton59
at  TracyFINAL
Canby63
Yellow Medicine East82
at  Granite FallsFINAL
Benson53
BOLD60
at  OliviaFINAL
Crosby-Ironton57
Aitkin50
at  AitkinFINAL
Royalton73
Upsala64
at  UpsalaFINAL
Swanville61
Browerville/Eagle Valley35
at  BrowervilleFINAL
Ortonville44
Milbank (SD)49
at  MilbankFINAL
Wheaton/Herman-Norcross54
Hancock22
at  HancockFINAL
NCE/U-H32
Ada-Borup/Norman County West66
at  AdaFINAL
Fertile-Beltrami49
Red Lake County Central41
at  PlummerFINAL
East Grand Forks70
Bemidji48
at  BemidjiFINAL
Stephen-Argyle45
Sacred Heart47
at  Sacred HeartFINAL
Laporte27
Red Lake84
at  Red LakeFINAL
Warroad23
Badger/Greenbush-Middle River66
at  Middle RiverFINAL
Roseau72
Thief River Falls51
at  Thief River FallsFINAL
Pine River-Backus62
Nevis38
at  NevisFINAL
Walker-Hackensack-Akeley76
Kelliher/Northome54
at  KelliherFINAL
Lake of the Woods62
Goodridge/Grygla52
at  GryglaFINAL
MCAA Tournament
Lester Prairie/Holy Trinity (6)47
St. Croix Prep (3)51
at  St. Croix PrepFINAL
MCAA Tournament
West Lutheran (7)25
Heritage Christian (2)48
at  Heritage ChristianFINAL
Byron76
Kasson-Mantorville35
at  KassonFINAL
Sauk Rapids-Rice50
St. Cloud Apollo70
at  St. Cloud ApolloFINAL
Save up to $12,500
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com