Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!Janet Swenson - State Farm Insurance
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Basketball (G) Scores for Friday, January 19, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Mesabi East54
Proctor66
at  ProctorFINAL
Hmong Academy21
Liberty Classical Academy43
at  Liberty Classical AcademyFINAL
Hope Academy37
Community of Peace Academy17
at  Community of PeaceFINAL
Lakeville North70
Lakeville South59
at  Lakeville SouthFINAL
Maple Grove55
Osseo25
at  OsseoFINAL
Rochester John Marshall66
Rochester Century31
at  Rochester CenturyFINAL
Hinckley-Finlayson29
Nevis42
at  NevisFINAL
Blue Earth Area51
Fairmont43
at  FairmontFINAL
Jackson County Central58
Luverne54
at  LuverneFINAL
Windom Area39
Pipestone Area63
at  PipestoneFINAL
St. Cloud Tech25
Sauk Rapids-Rice43
at  Sauk RapidsFINAL
Blake57
Mounds Park Academy51
at  Mounds Park AcademyFINAL
Mounds View48
Roseville57
at  RosevilleFINAL
Verndale47
Wadena-Deer Creek41
at  WadenaFINAL
MACCRAY50
Russell-Tyler-Ruthton28
at  TylerFINAL
Fridley63
Columbia Heights26
at  Columbia HeightsFINAL
LeRoy-Ostrander35
Randolph82
at  RandolphFINAL
Nova Classical Academy49
Twin Cities Academy/Great River36
at  Twin Cities AcademyFINAL
Henning41
Menahga64
at  MenahgaFINAL
New York Mills63
Sebeka72
at  SebekaFINAL
CHOF55
Heritage Christian61
at  Heritage ChristianFINAL
Maranatha Christian65
Southwest Christian54
at  Southwest ChristianFINAL
Carlton51
Cook County46
at  Grand MaraisFINAL
Shakopee55
Rosemount37
at  RosemountFINAL
Prior Lake50
Apple Valley63
at  Apple ValleyFINAL
Eastview59
Eagan22
at  EaganFINAL
Farmington71
Burnsville43
at  BurnsvilleFINAL
Robbinsdale Cooper73
Benilde-St. Margaret's34
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
St. Louis Park76
Richfield61
at  RichfieldFINAL
Bloomington Jefferson51
Chaska66
at  ChaskaFINAL
Elk River28
Anoka45
at  AnokaFINAL
Champlin Park78
Blaine57
at  BlaineFINAL
Centennial57
Coon Rapids38
at  Coon RapidsFINAL
Spring Lake Park31
Park Center72
at  Brooklyn ParkFINAL
Irondale56
Totino-Grace62
at  Totino-GraceFINAL
Robbinsdale Armstrong46
Andover52
at  AndoverFINAL
Melrose56
Holdingford45
at  HoldingfordFINAL
Eden Prairie60
Hopkins68
at  HopkinsFINAL
Edina34
Minnetonka36
at  MinnetonkaFINAL
Southland58
Rushford-Peterson54
at  RushfordFINAL
St. Paul Academy28
Minnehaha Academy82
at  Minnehaha AcademyFINAL
Breck26
Providence Academy63
at  Providence AcademyFINAL
East Ridge45
Forest Lake56
at  Forest LakeFINAL
White Bear Lake38
Park of Cottage Grove59
at  Cottage GroveFINAL
Cretin-Derham Hall69
Woodbury53
at  WoodburyFINAL
Pillager39
Bertha-Hewitt24
at  BerthaFINAL
Annandale40
Glencoe-Silver Lake48
at  GlencoeFINAL
Litchfield57
Watertown-Mayer60
at  WatertownFINAL
Mound Westonka53
Rockford45
at  RockfordFINAL
PACT Charter38
Spectrum70
at  SpectrumFINAL
South St. Paul36
Henry Sibley53
at  Henry SibleyFINAL
Hill-Murray30
Mahtomedi59
at  MahtomediFINAL
Simley71
North St. Paul33
at  North St. PaulFINAL
Visitation46
St. Anthony Village62
at  St. Anthony VillageFINAL
Holy Angels55
DeLaSalle61
at  DeLaSalleFINAL
Concordia Academy44
St. Agnes55
at  St. AgnesFINAL
Minneapolis Edison43
Minneapolis Washburn32
at  Minneapolis WashburnFINAL
Minneapolis South82
Minneapolis Henry15
at  Minneapolis HenryFINAL
Minneapolis North81
Minneapolis Roosevelt32
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Cristo Rey Jesuit35
Christian Life School65
at  Christian LifeFINAL
Academy for Sciences & Ag17
International School of MN/Eagle Ridge45
at  International School of MNFINAL
St. Paul Washington46
St. Paul Johnson21
at  JohnsonFINAL
St. Paul Humboldt52
St. Paul Como Park87
at  Como ParkFINAL
St. Paul Harding42
St. Paul Highland Park44
at  Highland ParkFINAL
New Ulm37
St. Peter59
at  St. PeterFINAL
Martin County West49
Tracy-Milroy-Balaton65
at  TracyFINAL
United South Central48
Madelia18
at  MadeliaFINAL
Rocori49
Kimball Area58
at  KimballFINAL
Fergus Falls66
Sartell-St. Stephen76
at  SartellF/OT
Brainerd68
St. Cloud Apollo48
at  St. Cloud ApolloFINAL
St. Cloud Cathedral59
Pierz43
at  PierzFINAL
Cambridge-Isanti26
Princeton66
at  PrincetonFINAL
Rogers72
St. Francis78
at  St. FrancisFINAL
Big Lake47
St. Michael-Albertville53
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Zumbrota-Mazeppa49
Byron44
at  ByronFINAL
Lake City46
Goodhue65
at  GoodhueFINAL
Stewartville76
Kenyon-Wanamingo56
at  KenyonFINAL
Triton51
Kasson-Mantorville71
at  KassonFINAL
Cannon Falls33
Pine Island49
at  Pine IslandFINAL
Hayfield70
Rochester Lourdes66
at  Rochester LourdesFINAL
Pine City63
Milaca55
at  MilacaFINAL
Sauk Centre71
Albany49
at  AlbanyFINAL
Cherry63
Virginia53
at  VirginiaFINAL
Crosby-Ironton46
Park Rapids Area63
at  Park RapidsFINAL
East Central74
Wrenshall27
at  WrenshallFINAL
Aitkin54
Braham44
at  BrahamFINAL
Blooming Prairie52
Waterville-Elysian-Morristown63
at  WatervilleFINAL
Bethlehem Academy38
New Richland-H-E-G71
at  New RichlandFINAL
Maple River74
Medford48
at  MedfordFINAL
Silver Bay28
Moose Lake-Willow River50
at  Moose LakeFINAL
Northeast Range41
Hill City/Northland44
at  Hill CityFINAL
North Woods54
Nashwauk-Keewatin42
at  NashwaukFINAL
Albert Lea51
Austin70
at  AustinFINAL
Mankato West52
Faribault56
at  FaribaultFINAL
Mankato East38
Owatonna73
at  OwatonnaFINAL
Rochester Mayo48
Winona11
at  WinonaFINAL
Wabasso75
Sleepy Eye63
at  Sleepy EyeFINAL
Springfield37
Minnesota Valley Lutheran41
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Cedar Mountain66
Gibbon-Fairfax-Winthrop65
at  FairfaxFINAL
BOLD96
Buffalo Lake-Hector-Stewart48
at  HectorFINAL
Tri-City United72
Belle Plaine59
at  Belle PlaineFINAL
LeSueur-Henderson52
Jordan77
at  JordanFINAL
Sibley East18
Norwood-Young America63
at  NorwoodFINAL
Fillmore Central50
Spring Grove61
at  Spring GroveFINAL
Grand Meadow44
Lewiston-Altura23
at  LewistonFINAL
Kingsland40
Winona Cotter60
at  WinonaFINAL
Benson29
Lakeview42
at  CottonwoodFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City49
Hancock47
at  HancockFINAL
Onamia22
Rush City67
at  Rush CityFINAL
Trinity School32
West Lutheran46
at  West LutheranFINAL
Browerville/Eagle Valley48
Osakis83
at  OsakisFINAL
Royalton67
Long Prairie-Grey Eagle29
at  Long PrairieFINAL
Avail Academy2
High School for the Recording Arts0
at  HS for Recording ArtsForfeit
Red Lake76
Clearbrook-Gonvick80
at  ClearbrookFINAL
Warren-Alvarado-Oslo61
Red Lake County Central59
at  PlummerFINAL
Badger/Greenbush-Middle River53
Northern Freeze49
at  KarlstadFINAL
Thief River Falls34
East Grand Forks55
at  East Grand ForksFINAL
Walker-Hackensack-Akeley76
Blackduck39
at  BlackduckFINAL
Swanville64
Ashby55
at  AshbyFINAL
Climax/Fisher54
Goodridge/Grygla36
at  GoodridgeFINAL
Buffalo54
Monticello23
at  MonticelloFINAL
Mahnomen/Waubun62
Win-E-Mac54
at  Win-E-MacF/OT
Minnesota Motor Co.
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com