Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!American Legion - Your BBQ Rib Destination!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Basketball (B) Scores for Tuesday, February 27, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Zumbrota-Mazeppa47
Byron81
at  ByronFINAL
TCAC Tournament - Div III
Academy for Sciences & Ag (A)32
Calvin Christian (A)76
at  Calvin ChristianFINAL
TCAC Tournament - Div III
Hmong Academy (B)70
Hiawatha Collegiate (B)50
at Hiawatha CollegiateFINAL
Duluth Marshall78
Silver Bay82
at  Silver BayFINAL
Blaine66
Osseo75
at  OsseoFINAL
Anoka49
Totino-Grace69
at  Totino-GraceFINAL
Coon Rapids57
Robbinsdale Armstrong64
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Andover71
Park Center87
at  Brooklyn ParkFINAL
Elk River55
Irondale57
at  IrondaleFINAL
Spring Lake Park76
Centennial73
at  CentennialFINAL
Maple Grove45
Champlin Park81
at  Champlin ParkFINAL
Mound Westonka57
Litchfield39
at  LitchfieldFINAL
Delano76
Waconia80
at  WaconiaFINAL
New London-Spicer96
Glencoe-Silver Lake73
at  GlencoeFINAL
Rockford57
Watertown-Mayer56
at  WatertownFINAL
Annandale72
Dassel-Cokato58
at  CokatoFINAL
Apple Valley70
Farmington67
at  FarmingtonFINAL
Lakeville South72
Rosemount58
at  RosemountFINAL
Holy Family Catholic39
New Prague48
at  New PragueFINAL
Prior Lake65
Shakopee56
at  ShakopeeFINAL
Eagan66
Burnsville65
at  BurnsvilleFINAL
Eastview65
Lakeville North79
at  Lakeville NorthFINAL
Tartan66
South St. Paul42
at  South St. PaulFINAL
Mahtomedi89
Simley59
at  SimleyFINAL
St. Thomas Academy71
Hill-Murray28
at  Hill-MurrayFINAL
Henry Sibley54
North St. Paul91
at  North St. PaulFINAL
Blake50
Hastings67
at  HastingsFINAL
Bloomington Jefferson59
Richfield48
at  RichfieldFINAL
Chaska75
Bloomington Kennedy51
at  Bloomington KennedyFINAL
St. Louis Park71
Robbinsdale Cooper98
at  Robbinsdale CooperFINAL
Benilde-St. Margaret's79
Chanhassen68
at  ChanhassenFINAL
St. Paul Como Park83
St. Paul Washington90
at  WashingtonFINAL
St. Paul Johnson88
St. Paul Humboldt77
at  HumboldtF/2OT
St. Paul Central95
St. Paul Harding70
at  HardingFINAL
Cretin-Derham Hall65
Roseville48
at  RosevilleFINAL
Park of Cottage Grove51
Mounds View72
at  Mounds ViewFINAL
Woodbury53
Edina58
at  EdinaFINAL
Forest Lake80
Stillwater Area77
at  StillwaterFINAL
Concordia Academy37
New Life Academy45
at  New Life AcademyFINAL
Fridley83
St. Croix Lutheran76
at  St. Croix LutheranFINAL
Holy Angels65
St. Agnes63
at  St. AgnesFINAL
DeLaSalle82
St. Anthony Village56
at  St. Anthony VillageFINAL
Minnetonka54
Wayzata70
at  WayzataFINAL
Heritage Christian44
Breck79
at  BreckFINAL
Lincoln International17
St. Paul Academy70
at  St. Paul AcademyFINAL
West Lutheran40
CHOF64
at  Salvation ArmyFINAL
Minneapolis Henry80
Minneapolis Roosevelt87
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Minneapolis North101
Minneapolis Edison48
at  Minneapolis EdisonFINAL
Minneapolis South58
Minneapolis Southwest49
at  Minneapolis SouthwestFINAL
TCAC Tournament - Div II
Groves Academy (6)73
Learning for Leadership (3)79
at  Learning for LeadershipFINAL
Class A - Section 1 Boys Basketball
Glenville-Emmons (19)52
Fillmore Central (14)76
at  Fillmore CentralFINAL
Class A - Section 1 Boys Basketball
Lanesboro (18)56
Hayfield (15)60
at  HayfieldFINAL
Class A - Section 1 Boys Basketball
Mabel-Canton (17)55
Houston (16)69
at  HoustonFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley49
Ashby71
at  AshbyFINAL
Henning56
Battle Lake50
at  Battle LakeFINAL
Underwood50
Hancock75
at  HancockFINAL
Bemidji67
Brainerd59
at  BrainerdF/OT
Holdingford53
Paynesville Area39
at  PaynesvilleFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa46
Kimball Area55
at  KimballFINAL
Eden Valley-Watkins62
Pierz53
at  PierzFINAL
Virginia51
Duluth Denfeld46
at  Duluth DenfeldFINAL
North Branch48
Cambridge-Isanti62
at  CambridgeFINAL
Chisago Lakes Area63
St. Francis77
at  St. FrancisFINAL
Monticello56
Rogers65
at  RogersFINAL
East Ridge68
White Bear Lake55
at  White Bear LakeFINAL
McGregor84
Hill City49
at  Hill CityFINAL
Wrenshall80
Ogilvie31
at  OgilvieFINAL
East Central55
Moose Lake-Willow River84
at  Moose LakeFINAL
Crosby-Ironton34
Esko74
at  EskoFINAL
Braham47
Barnum61
at  BarnumFINAL
Carlton66
North Woods94
at  CookFINAL
Rush City49
St. John's Prep47
at  St. John's UniversityFINAL
Royalton74
Isle48
at  IsleFINAL
Foley72
Becker78
at  BeckerFINAL
Little Falls56
St. Cloud Cathedral79
at  St. Cloud CathedralFINAL
Albany65
Mora54
at  MoraFINAL
Detroit Lakes90
Staples-Motley54
at  StaplesFINAL
Bigfork73
Deer River78
at  Deer RiverFINAL
Mesabi East49
Greenway70
at  ColeraineFINAL
Ely60
Hibbing64
at  HibbingFINAL
Blackduck102
Littlefork-Big Falls54
at  LittleforkFINAL
Fond du Lac Ojibwe62
Nashwauk-Keewatin79
at  NashwaukFINAL
Nevis49
Cass Lake-Bena51
at  Cass LakeFINAL
Floodwood85
Cherry31
at  CherryFINAL
Red Lake60
Aitkin94
at  AitkinFINAL
Frazee53
New York Mills55
at  New York MillsFINAL
Sebeka78
Parkers Prairie85
at  Parkers PrairieFINAL
Crookston43
Barnesville57
at  BarnesvilleFINAL
Hawley57
Pelican Rapids58
at  Pelican RapidsFINAL
Bertha-Hewitt44
Brandon/Evansville56
at  BrandonFINAL
Perham81
Dilworth-Glyndon-Felton44
at  GlyndonFINAL
West Central Area85
Wheaton/Herman-Norcross38
at  WheatonFINAL
Ortonville68
Dawson-Boyd74
at  DawsonFINAL
Northern Freeze53
Fosston70
at  FosstonFINAL
Bagley63
East Grand Forks68
at  East Grand ForksFINAL
Waseca75
Faribault50
at  FaribaultFINAL
New Ulm65
Albert Lea61
at  Albert LeaFINAL
Lakeview48
Pipestone Area76
at  PipestoneFINAL
Rochester Mayo72
Winona67
at  WinonaFINAL
Red Wing46
Northfield79
at  NorthfieldFINAL
Mankato East72
Owatonna73
at  OwatonnaF/OT
Rochester Century64
Rochester John Marshall75
at  Rochester John MarshallFINAL
Upsala73
Wadena-Deer Creek75
at  WadenaF/OT
Walker-Hackensack-Akeley50
Verndale55
at  VerndaleFINAL
Climax/Fisher48
Sacred Heart92
at  Sacred HeartFINAL
Roseau77
Lake of the Woods24
at  BaudetteFINAL
Goodridge/Grygla42
Badger/Greenbush-Middle River66
at  GreenbushFINAL
Clearbrook-Gonvick42
Mahnomen/Waubun94
at  MahnomenFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City58
Minnewaska Area76
at  GlenwoodFINAL
Osakis55
Melrose67
at  MelroseFINAL
Pine River-Backus55
Pequot Lakes78
at  Pequot LakesFINAL
Providence Academy44
Southwest Christian47
at  Southwest ChristianFINAL
Truck Month
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com