Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Baseball Scores for Thursday, May 31, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class AAA - Section 8 Baseball
Little Falls (3)4
Alexandria (1)5
at  AlexandriaFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Barnesville (S8)2
Pequot Lakes (S1)3
at  PerhamFINAL
Class A - Section 8 Baseball
Ada-Borup/Norman County West (W1)11
Win-E-Mac (E3)2
at  Bemidji StateFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
Eveleth-Gilbert (2-5)1
Aitkin (1-3)2
at  NashwaukFINAL
Class AAA - Section 7 Baseball
Hibbing (7)0
Cloquet (2)6
at  Wade StadiumFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Breck (12)5
Southwest Christian (4)4
at  Southwest ChristianFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
Duluth Marshall (2-1)1
Mora (1-2)0
at  UM-DuluthFINAL
Class AAAA - Section 8 Baseball
St. Cloud Tech (8)1
St. Michael-Albertville (1)11
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Class A - Section 8 Baseball
Badger/Greenbush-Middle River (W2)9
Blackduck (E2)0
at  Bemidji StateFINAL
Class AAA - Section 4 Baseball
St. Paul Harding (8)0
Fridley (1)14
at  FridleyFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
International Falls (2-6)6
Moose Lake-Willow River (1-4)2
at  UM-DuluthFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Chisholm (2-4)4
Wrenshall (1-2)0
at  ProctorFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Northeast Range (2-7)4
Silver Bay (1-5)15
at  CohassetFINAL
Class AAA - Section 5 Baseball
Becker (7)4
Rocori (2)5
at  Cold SpringF/9
Class AAA - Section 5 Baseball
Zimmerman (8)2
Monticello (1)12
at  MonticelloFINAL
Class A - Section 4 Baseball
Legacy Christian (7)19
West Lutheran (6)23
at  Mayer LutheranFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Ortonville (S4)1
Border West (S1)8
at  MorrisFINAL
Class A - Section 6 Baseball
West Central Area (S3)5
Belgrade-Brooten-Elrosa (S2)7
at  MorrisFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Pelican Rapids (N5)3
New York Mills (N1)11
at  BrowervilleFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Parkers Prairie (N3)5
Browerville/Eagle Valley (N2)3
at  BrowervilleFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Wadena-Deer Creek (S3)8
Perham (S2)7
at  PerhamFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Frazee (S5)7
Pequot Lakes (S1)1
at  PerhamFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
East Grand Forks (N2)4
Park Rapids Area (N3)10
at  Park RapidsFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Thief River Falls/Goodridge (N5)4
Dilworth-Glyndon-Felton (N1)11
at  Park RapidsFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
Two Harbors (2-7)0
Esko (1-1)9
at  UM-DuluthFINAL
Class AAA - Section 6 Baseball
Delano (6)4
Willmar (2)6
at  WillmarFINAL
Class A - Section 8 Baseball
Sacred Heart (W3)7
Fosston (E1)5
at  Bemidji StateFINAL
Class AA - Section 4 Baseball
St. Paul Academy (9)2
New Life Academy (2)6
at  New Life AcademyFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
Two Harbors (2-7)1
Aitkin (1-3)4
at  UM-DuluthFINAL
Class AAAA - Section 3 Baseball
Burnsville (7)4
Rosemount (3)3
at  RosemountFINAL
Class AAAA - Section 3 Baseball
East Ridge (5)0
Eastview (1)1
at  EastviewFINAL
Class AAAA - Section 3 Baseball
Apple Valley (6)13
Hastings (2)11
at  HastingsFINAL
Class AAAA - Section 3 Baseball
Park of Cottage Grove (8)5
Eagan (4)7
at  EaganFINAL
Class AAAA - Section 4 Baseball
Woodbury (4)1
Stillwater Area (1)2
at  University of NorthwesternFINAL
Class AAAA - Section 4 Baseball
North St. Paul (8)3
Tartan (5)5
at  North St. PaulFINAL
Class AAAA - Section 5 Baseball
Champlin Park (3)3
Mounds View (2)5
at  Mounds ViewFINAL
Class AAAA - Section 5 Baseball
Centennial (4)2
Totino-Grace (1)7
at  Totino-GraceFINAL
Class AAAA - Section 5 Baseball
Spring Lake Park (7)2
Irondale (6)3
at  IrondaleFINAL
Class AAAA - Section 5 Baseball
Osseo (8)3
Park Center (5)1
at  Brooklyn ParkFINAL
Class AAAA - Section 8 Baseball
Moorhead (6)1
Maple Grove (3)3
at  Maple GroveFINAL
Class AA - Section 4 Baseball
St. Agnes (4)0
Minnehaha Academy (1)13
at  Fort SnellingFINAL
Class A - Section 5 Baseball
Ogilvie (E6)8
East Central (E5)12
at  HinckleyFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Norwood-Young America (8)4
Southwest Christian (4)5
at  LitchfieldFINAL
Class A - Section 4 Baseball
West Lutheran (6)3
Mayer Lutheran (4)6
at  Mayer LutheranFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Ely (2-1)5
Carlton (1-6)10
at  CohassetFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Deer River (2-3)2
South Ridge (1-1)13
at  ProctorFINAL
Class AAA - Section 3 Baseball
Bloomington Kennedy (5)6
St. Thomas Academy (3)5
at  Haddox FieldF/8
Class AAA - Section 7 Baseball
Hibbing (7)5
Duluth Denfeld (3)4
at  Duluth DenfeldFINAL
Class AAAA - Section 6 Baseball
Minneapolis Washburn (6)6
Minneapolis Southwest (4)0
at  HopkinsFINAL
Class AAAA - Section 7 Baseball
Duluth East (7)0
Forest Lake (2)3
at  Forest LakeFINAL
Class AAAA - Section 7 Baseball
Andover (5)4
Coon Rapids (4)3
at  Coon RapidsFINAL
Class AAAA - Section 8 Baseball
Brainerd (7)4
Elk River (2)5
at  Elk RiverFINAL
Class AAAA - Section 8 Baseball
Buffalo (5)6
Rogers (4)0
at  RogersFINAL
Class AAA - Section 4 Baseball
St. Paul Central (6)5
Mahtomedi (3)7
at  MahtomediFINAL
Class AAA - Section 4 Baseball
St. Paul Como Park (7)0
St. Anthony Village (2)10
at  St. Anthony VillageFINAL
Class AAA - Section 4 Baseball
DeLaSalle (5)1
Hill-Murray (4)2
at  Hill-MurrayFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Breck (12)0
Maple Lake (1)6
at  GlencoeFINAL
Class A - Section 5 Baseball
Hill City/Northland (W2)0
Nevis (W1)9
at Deer CreekFINAL
Class A - Section 2 Baseball
Sleepy Eye (7)1
New Ulm Cathedral (3)0
at  New Ulm CathedralFINAL
Class A - Section 2 Baseball
Martin Luther/Gran-Hunt-EC (4)1
BOLD (1)2
at  OliviaFINAL
Class A - Section 2 Baseball
Mankato Loyola (6)2
Springfield (2)6
at  SpringfieldFINAL
Class A - Section 2 Baseball
Cleveland (8)11
St. Clair (5)0
at  St. ClairFINAL
Class AA - Section 2 Baseball
Tri-City United (3)0
Belle Plaine (2)10
at  Belle PlaineFINAL
Class AA - Section 2 Baseball
Blue Earth Area (9)2
St. Peter (1)14
at  St. PeterFINAL
Class AA - Section 2 Baseball
LeSueur-Henderson (7)10
Maple River (6)5
at  MapletonFINAL
Class AA - Section 3 Baseball
Pipestone Area (S2)3
Minnewaska Area (N2)1
at  MarshallF/8
Class A - Section 3 Baseball
Minneota (S2)5
Dawson-Boyd (N6)4
at  MilroyFINAL
Class AA - Section 6 Baseball
Osakis (7)1
Foley (2)8
at  St. Cloud - PutzFINAL
Class AA - Section 6 Baseball
Royalton (8)0
Albany (1)6
at  St. Cloud - FaberFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Ortonville (S4)2
West Central Area (S3)9
at  MorrisFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Pelican Rapids (N5)8
Browerville/Eagle Valley (N2)2
at  BrowervilleFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Parkers Prairie (N3)3
New York Mills (N1)5
at  BrowervilleFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Belgrade-Brooten-Elrosa (S2)3
Border West (S1)1
at  MorrisFINAL
Class AAA - Section 5 Baseball
Big Lake (5)8
Sartell-St. Stephen (4)3
at  SartellFINAL
Class AAA - Section 6 Baseball
Waconia (5)7
Benilde-St. Margaret's (1)2
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Class AAA - Section 6 Baseball
Dassel-Cokato (7)1
Orono (3)8
at  OronoFINAL
Class AAA - Section 6 Baseball
Robbinsdale Cooper (8)2
Mound Westonka (4)1
at  MoundFINAL
Class AAAA - Section 1 Baseball
Lakeville South (7)0
Farmington (6)2
at  FarmingtonFINAL
Class AAAA - Section 1 Baseball
Rochester Century (5)1
Owatonna (1)3
at  OwatonnaFINAL
Class AAA - Section 2 Baseball
Worthington (7)3
Faribault (6)2
at  New UlmFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Frazee (S5)1
Wadena-Deer Creek (S3)5
at  PerhamFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Dilworth-Glyndon-Felton (N1)10
Park Rapids Area (N3)1
at  Park RapidsFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Thief River Falls/Goodridge (N5)1
East Grand Forks (N2)11
at  Park RapidsFINAL
Class AAA - Section 2 Baseball
Mankato West (3)3
Mankato East (2)1
at  Mankato EastFINAL
Class AAAA - Section 4 Baseball
Roseville (3)10
Cretin-Derham Hall (2)7
at  University of NorthwesternFINAL
Class AAAA - Section 4 Baseball
White Bear Lake (7)9
Henry Sibley (6)0
at  North St. PaulFINAL
Class AAAA - Section 6 Baseball
St. Louis Park (5)6
Robbinsdale Armstrong (3)2
at  HopkinsFINAL
Class A - Section 5 Baseball
Hinckley-Finlayson (E2)3
Braham (E1)0
at  HinckleyFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Blake (6)3
Holy Family Catholic (2)10
at  LitchfieldFINAL
Class AA - Section 3 Baseball
Fairmont (S3)3
New London-Spicer (N3)4
at  MarshallFINAL
Class A - Section 3 Baseball
Russell-Tyler-Ruthton (S3)3
Lac qui Parle Valley (N2)14
at  MilroyFINAL
Class A - Section 4 Baseball
Goodhue (5)12
PACT Charter (3)1
at  PACT CharterFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
International Falls (2-6)1
Mora (1-2)10
at  UM-DuluthFINAL
Class AA - Section 6 Baseball
Pierz (3)10
Kimball Area (11)4
at  St. Cloud - PutzFINAL
Class AA - Section 6 Baseball
St. Cloud Cathedral (4)3
Holdingford (12)1
at  St. Cloud - FaberFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Chisholm (2-4)3
Deer River (2-3)14
at  ProctorFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Ely (2-1)7
Silver Bay (1-5)6
at  CohassetFINAL
Class AAA - Section 3 Baseball
St. Paul Highland Park (6)1
Simley (4)11
at  Haddox FieldFINAL
Class AAA - Section 8 Baseball
Detroit Lakes (5)2
Bemidji (2)18
at  Bemidji StateFINAL
Class AAA - Section 7 Baseball
Grand Rapids (6)5
Cloquet (2)2
at  CloquetFINAL
Class AAA - Section 7 Baseball
North Branch (4)5
Chisago Lakes Area (1)16
at  LindstromFINAL
Class AAA - Section 7 Baseball
Princeton (8)3
Hermantown (5)5
at  HermantownFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Chanhassen (6)0
Minnetonka (2)1
at  MinnetonkaFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Chaska (8)7
Eden Prairie (5)2
at  Eden PrairieFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Bloomington Jefferson (7)10
Prior Lake (3)1
at  Prior LakeFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Shakopee (4)3
Edina (1)4
at  EdinaFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Litchfield (7)2
Glencoe-Silver Lake (3)4
at  GlencoeFINAL
Save up to $12,500
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com