Minnesota Motor Co - Fergus Falls, MN
PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
Need Faster Internet? Click Here! Shoremaster Minnesota State Community and Technical College
CraigOlsonSports.com... Your Area Sports Wrap!
Choose a Different Sport:
Lake Region HealthcareCline Jensen P.A.
Baseball Scores for Wednesday, May 30, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class AA - Section 7 Baseball
Moose Lake-Willow River (1-4)0
Esko (1-1)11
at  ProctorF/5
Class A - Section 5 Baseball
Pine River-Backus (W4)9
Nevis (W1)8
at  WadenaF/8
Class AA - Section 7 Baseball
Barnum (1-6)2
Aitkin (1-3)12
at  ProctorFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Mountain Iron-Buhl (2-6)1
Deer River (2-3)14
at  SuperiorFINAL
Class AAAA - Section 4 Baseball
White Bear Lake (7)0
Cretin-Derham Hall (2)10
at  University of NorthwesternFINAL
Class A - Section 5 Baseball
Walker-Hackensack-Akeley (W3)8
Hill City/Northland (W2)9
at  WadenaFINAL
Class AA - Section 8 Baseball
Ottertail Central (S6)0
Wadena-Deer Creek (S3)7
at  WadenaFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
Aitkin (1-3)0
Mora (1-2)16
at  ProctorF/5
Class AAA - Section 5 Baseball
Sauk Rapids-Rice (6)2
St. Cloud Apollo (3)3
at  St. Cloud - PutzF/9
Class A - Section 7 Baseball
Northeast Range (2-7)2
Deer River (2-3)14
at  SuperiorFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
Eveleth-Gilbert (2-5)3
Duluth Marshall (2-1)5
at  NashwaukFINAL
Class AAAA - Section 1 Baseball
New Prague (3)0
Lakeville North (2)1
at  Lakeville NorthFINAL
Class AAAA - Section 6 Baseball
Minneapolis Washburn (6)1
Robbinsdale Armstrong (3)3
at  HopkinsFINAL
Class AA - Section 2 Baseball
LeSueur-Henderson (7)6
Belle Plaine (2)9
at  Belle PlaineFINAL
Class AAAA - Section 4 Baseball
Henry Sibley (6)2
Roseville (3)10
at  University of NorthwesternFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
International Falls (2-6)8
Greenway (2-3)4
at  SuperiorFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Carlton (1-6)13
Wrenshall (1-2)1
at  ProctorFINAL
Class A - Section 7 Baseball
Chisholm (2-4)0
Ely (2-1)10
at  ElyF/5
Class AAA - Section 8 Baseball
Little Falls (3)6
Bemidji (2)4
at  BemidjiF/9
Class AAA - Section 8 Baseball
Fergus Falls (4)0
Alexandria (1)3
at  AlexandriaFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Bloomington Jefferson (7)0
Minnetonka (2)12
at  MinnetonkaFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Norwood-Young America (8)0
Maple Lake (1)10
at  Maple LakeF/5
Class A - Section 5 Baseball
Walker-Hackensack-Akeley (W3)7
Nevis (W1)9
at Deer CreekFINAL
Class AA - Section 4 Baseball
St. Paul Academy (9)9
Columbia Heights (5)8
at  Columbia HeightsFINAL
Class A - Section 4 Baseball
PACT Charter (3)0
Randolph (2)1
at  RandolphFINAL
Class AAAA - Section 6 Baseball
Minneapolis Southwest (4)1
Hopkins (1)2
at  HopkinsFINAL
Class AAAA - Section 7 Baseball
St. Francis (6)0
Anoka (3)11
at  AnokaFINAL
Class AAAA - Section 7 Baseball
Cambridge-Isanti (8)0
Blaine (1)6
at  BlaineFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Litchfield (7)10
Holy Family Catholic (2)8
at  VictoriaFINAL
Class A - Section 2 Baseball
St. Clair (5)0
Martin Luther/Gran-Hunt-EC (4)8
at  TrumanFINAL
Class AA - Section 2 Baseball
Maple River (6)4
Tri-City United (3)5
at  MontgomeryFINAL
Class AA - Section 2 Baseball
Waterville-Elysian-Morristown (5)0
Jordan (4)3
at  Jordan Mini MetFINAL
Class A - Section 3 Baseball
Minneota (S2)0
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (N1)8
at  MilroyFINAL
Class AAA - Section 2 Baseball
Waseca (8)0
Hutchinson (5)10
at  New UlmFINAL
Class AA - Section 7 Baseball
Two Harbors (2-7)9
International Falls (2-6)1
at  SuperiorFINAL
Class A - Section 6 Baseball
Bertha-Hewitt/Verndale (N6)6
Parkers Prairie (N3)10
at  Parkers PrairieFINAL
Class AAA - Section 6 Baseball
Delano (6)6
Orono (3)5
at  OronoFINAL
Class AAA - Section 6 Baseball
Waconia (5)4
Mound Westonka (4)3
at  MoundFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Chanhassen (6)5
Prior Lake (3)2
at  Prior LakeFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Chaska (8)8
Edina (1)1
at  Edina Braemar ParkFINAL
Class AA - Section 5 Baseball
Blake (6)0
Glencoe-Silver Lake (3)8
at  GlencoeFINAL
Class AAA - Section 2 Baseball
Marshall (4)1
New Ulm (1)3
at  New UlmFINAL
Class AAAA - Section 4 Baseball
North St. Paul (8)4
Stillwater Area (1)9
at  University of NorthwesternFINAL
Class AAAA - Section 6 Baseball
Robbinsdale Armstrong (3)1
Wayzata (2)6
at  HopkinsFINAL
Class A - Section 5 Baseball
Pine River-Backus (W4)5
Hill City/Northland (W2)3
at Deer CreekF/9
Class A - Section 3 Baseball
Wabasso (S1)5
Lac qui Parle Valley (N2)2
at  MilroyFINAL
Class AAAA - Section 2 Baseball
Eden Prairie (5)10
Shakopee (4)0
at  ShakopeeFINAL
Save up to $12,500
1998-2018 CraigOlsonSports.com and MWSPN.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com